Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY"   

Vrh "A" Astral Sky

Aktuální přehled vrhů

Domů 

Aktuálně-updaty

Výstavní novinky 

O nás

Naši Goldeni     

Nabídka krytí     

Štěňátka - vrh "A"

Štěňátka - vrh "B" 

Štěňátka - vrh "C" 

Plánovaná spojení

Štěňata - aktuálně  
  
 
Naše odchovy

Výcvikové srazy

Fotogalerie

Info o plemeni, rady        
Kontakt                    

E-mail

 last updated // aktualizováno


GOLDY FOREVER Golden Retrievers

 
***Chovný pes - import Francie***
JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky "Robbie"

>> HD A/B, ED 0/0, 4 x opakované vyšetření očí - negativní (rok 2010) <<

Interchampion, Champion krásy Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Slovenský Champion krásy mladých
Slovenský GRAND Champion - splněné podmínky
Vítěz Slovenska 2004, 3 x Národní Vítěz Polska, Vítěz Speciální výstavy, Klubový Vítěz RK CZ 2006

Splněny podmínky pro: Rakouský Champion krásy

 
čekatel titulů  Chorvatský Champion krásy a Český Champion práce

  zkoušky: OVVR I.c., SVP I. cena, 2 x KSVP I. cena - CACT, Res.CACT, MFTR I. cena, Res.CACT, FTR I. cena, FTR I. cena, CACT - vítěz zkoušek

JCH. CH. AShbury Touch the SkyJCH. CH. Ashbury Touch the Sky

Původ - Nabídka krytíPotomstvo - Výstavní výsledky - Pracovní zkoušky- Charakteristika -

Fotogalerie - Přehled vrhů - Kompletní původ - Exteriér - Milující manžel a pyšný otec -

>> Původ & fotogalerie předků <<


>> Fotogalerie Robbieho s jeho některými dětmi <<

>> Fotogalerie "Robbie jako štěňátko"

>> Poděkování <<

>> Robbieho dcera JCH. Arctic Sky Brdské Zlato <<

RobíkJCH. MCH.ICH. Ashbury Touch the SkyJCH. CH. Ashbury Touch the Sky

RobíkJCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky

Robbie - detail hlavy :o)Robbie

Robík

Robbie

Robbie :o)

A trochu akce ... Robbieho oblíbená hra :o)

Robbieho oblíbená hra - "pinkaná" :o))

Robík je pašáááák :o))


Původ

Styal Santa Baloo 

 HD B/B
 oči negativní

Styal Santa Baloo

3 x Res.CAC
TAN
 SH. CH. Stanroph Soldier Boy

BVA h.s. 7:7
SCH CH Stanroph Soldier Boy
SCH CH Stanroph Soldier Boy
 GB CH. Paudell Easter Plantagenet at Kerrien

BVA h.s. 4:3

GB CH Paudell Easter Plantagenet at Kerrien
 Stanroph Silent Tears

BVA h.s. 6:7
 Styal Sacharissa

BVA h.s. 6:6
 GB SH. CH. Stirchley Saxon

BVA h.s. 12:7

GB CH Stirchley Saxon
 Styal Sepia
 Ashbury Peace and Love

 HD A/A
oči negativní

 
Ashbury Peace and Love
 Ashbury Peace and Love

 Multi- CH.
Inter-CH.
  Trialer

PAUDELL PURE PASSION

MCH. Paudell Pure Passion

 HD A/A
oči negativní

Světový vítěz 2001
Evropský vítěz 1999
Evropský vítěz 2002

Champion Francie
Champion Švýcarska
Champion Německa
Champion VDH
Champion Lucemburska
INTERCHAMPION

CC & BIS winner
(GRC clubshow - Championshow 2002)
Top Winner & Top Dog 2000 - Švýcarsko
BIG - Světová výstava
8 x BIS
19 x BOB
22 x CACIB
2 x Res.CACIB
23 x CAC

Trialer
Etalon Elite A stud dog
 GB CH. Paudell Easter Plantagenet at Kerrien

BVA h.s. 4:3

GB CH Paudell Easter Plantagenet at Kerrien
 Kerrien Forever Bonnie at Paudell

BVA h.s. 9:9

Kerrien For Ever Bonnie at Paudell
 ICH. Trialer
 Ashbury Lovely Lisane

ICH Ashbury Lovely Lisane

HD A/A, oči neg.

4 x CACIB
4 x Res.CACIB
3 x BOB
10 x CAC

Trialer
R.CACT
 Kipling´s Highland Hero
 
 
HD A/A, oči negativní


 Kipling´s Geisha GirlJCH. MCH. Ashbury Touch the SkyCharakteristika

O importu

Když jsme si jeli do Francie pro našeho chlapečka, byla jsem pevně rozhodnutá přivézt si štěně se špičkovým původem, čili s předpoklady těch nejlepších kvalit - pevného zdraví, typické povahy, vynikajících loveckých vlastností a špičkového exteriéru. Mým cílem bylo dovézt si psa, který dosáhne veškerých těchto kvalit a přispěje jimi ke zkvalitnění populace Golden Retrieverů, nejen v naší republice. 

Vše začalo jednoho časného zářijového rána, kdy jsme se rozjeli na dlouhou a náročnou cestu na severovýchod Francie, do půvabného městečka Watwiller. Cesta sice namáhavá, ale výsledek stál za to! Získali jsme úžasné přátele, manžele Sonntagovi - Cathy a Gérarda, a bylo nám velkou ctí poznat všechny členy jejich "zlaté smečky".

 Zamilovala jsem se především do jejich nádherného psa Multi-Champion - Multi-Winner - Interchampion PAUDELL PURE PASSION (import z GB, dědeček našeho Robbieho a tatínek vrhu "A" i "B" naší chovatelské stanice Goldy Forever). Oslnil mě svou bezkonkurenční krásou a velice kontaktní, mazlivou a přátelskou povahou, stejně jako výbornými pracovními vlastnostmi. Musím zcela otevřeně a střízlivě přiznat, že krásnějšího Goldena jsem doposud neměla tu čest vidět na vlastní oči! Ale i ostatní Goldeni v majetku chovatelské stanice ASHBURY byli úžasní. Moc se mi líbila jejich povaha (neustále chtěli pracovat, stále něco přinášeli s velkou vášní, takže bylo vidět, že mají výborné vlohy, a také byli velice mazliví a velice kontaktní, s typickou touhou se zavděčit) i jejich exteriér. Zaujaly mě především silné kostry, krásné, ušlechtilé a výrazné, nikoliv však přehnaně hrubé hlavy a velice milé, srdečné výrazy, krásné "předky" (přední úhlení) a opravdu nádherné zadní úhlení (takové zadní úhlení je u nás bohužel málo k vidění), korektní horní i spodní linie, a to ani nemluvím o velmi kvalitním, bohatém osrstění, a o kvalitní mechanice pohybu. Pro mě jako milovnici plemene to byl skutečně silný zážitek, vidět tolik typických zástupců mého milovaného plemene pohromadě. 

  A jak to bylo s výběrem našeho importu?

Ach, sladká štěňátka, kdo by jim jen odolal? Samozřejmě, všechna štěňátka jsou roztomilá, ale tahleta mi doslova vyrazila dech. Kluci byli opravdu nádherní, měli nádherné hlavičky a velmi milé výrazy, silné kostry, nádhernou stavbu těl, bohatou srst ... a ty povahy! Vybírali jsme si sice "jen" ze dvou kluků, ale vězte, že to byla doposud nejtěžší volba mého života! Oba bratři si byli typově velmi podobní a jednoduše nešlo říct, kdo z nich dvou je lepší. Oba byli nádherní, stejně jako celý tento vrh, velice vyrovnaní, s velmi nadějným exteriérem.
Rovněž oba projevovali výrazné vlohy pro aportování. Kvalitní původ se prostě nezapře!
Jenže tu byl problém - jakého? No já bych nejradši oba, ale škoda, volný byl už jen jeden ... 

       Ashbury Touch the Sky - věk 6 týdnů

             Robbie - výstavní postoj v 6 týdnech  Robbie - sladké mimi, detail

A jak to tedy nakonec dopadlo? Nakonec jsme si přivezli nádherného krémového kluka. Volba byla skutečně velice těžká, myslím, že i kdybychom si přivezli světle zlatého brášku, také bych nelitovala. Nakonec ale rozhodl "hlas srdce". Když se člověk nemůže rozhodnout rozumem, je tento jeho vnitřní hlas tím nejlepším rádcem. Robbie mi učaroval nejen svou krásou a nesmírnou elegancí, se kterou se pohyboval, ale hlavně svou velmi milou, kontaktní povahou. Byla to láska na první pohled. Vlastně na první dotek. Když jsem si dřepla ke štěňátkům, byl to Robbie, kdo první přiběhl, sedl si na bobek a opřel se o mě svými lvíčími pacinkami. V jeho očích jsem viděla lásku a touhu milovat. "Miluj mě a já budu tvým nejvěrnějším přítelem", jakoby mi říkal. Tehdy mu bylo deset týdnů, když mi toto poprvé udělal, dodnes se však se mnou chodí mazlit tímto způsobem. 

Cesta domů trvala dalších 15 hodin. Obávala jsem se, jak Robbie snese svou první, a navíc ještě tak dlouhou jízdu autem. Naše obavy ale byly naprosto zbytečné. Robbie se v novém prostředí okamžitě a bezproblémově adaptoval. Nepočůral se, ani nezvracel. Většinu cesty prospal a když byl vzhůru, tak zvědavě sledoval ubíhající krajinu kolem sebe. Udělali jsme jen pár zastávek na vyvenčení a papání. Bez nehody a sebemenších "psích" problémů jsme dorazili domů, asi kolem 22. hodiny. Od té doby se Robbie stal právoplatným členem naší smečky. Aura převzala jeho výchovu a ti dva stali se nerozlučným párem. Navždy.

RobbieRobbie v přirozeném postoji


Špičkový původ 

Když jsem se rozhodovala pro import, musím přiznat, že jsem byla na vážkách a trošku jsem se, díky předchozí špatné zkušenosti s příbuzenskou plemenitbou (smutný osud Goldy), obávala pořídit si opět štěně z liniové plemenitby. Ovšem pořízení každého štěněte s sebou vždy nese jistá rizika a kdo neriskuje, ten nevyhraje.
Ani nepříbuzné spojení vám nedá záruku vynikajícího zdraví. Robbieho vyrovnaný vrh je jen důkazem toho, že pokud jsou chovateli skuteční odborníci, kteří plemeni rozumí a vyznají se v původech jednotlivých linií, tak může i příbuzenská plemenitba přinést vynikající výsledky ve všech ohledech. Pokud se liniová plemenitba postaví na skutečně kvalitních jedincích, kteří výrazně předávají své kladné vlastnosti (dobré zdraví, typickou povahu i výborný exteriér), můžeme se dočkat skutečně vynikajících výsledků. Jako v tomto případě. Celý Robbieho vrh byl exteriérově velmi podobný a velmi vyrovnaný, štěňátka měla velice nadějný exteriér a báječné povahy, a všechna projevovala výrazné vlohy pro aport a práci. Byla to prostě štěňátka "like a dream". Liniová plemenitba byla v tomto případě postavena na vynikajícím anglickém plemeníkovi GB CH. Paudell Ester Plantagenet at Kerrien, který byl proslulý svým špičkovým exteriérem (nádherná hlava i výraz, krásná postava, velmi bohatá srst), který předával ve velké míře svému potomstvu, ale nesmírně důležitý je fakt, že dle statistik byl jedním z výrazných vylepšovatelů HD v populaci plemene. Mnoho jeho potomků se tak může těšit zdravým kyčlím.

A teď něco k Robbieho předkům. Robbieho maminka Ashbury Peace and Love je moc milá a laskavá fenečka se skvělou povahou a moc pěkným exteriérem. Vyniká nádhernou, něžnou fenčí hlavou, bohatou srstí a krásnou postavou, těší se výbornému zdraví - je HD A/A (0/0) a má negativní oči. Robbieho tatínek je nádherný anglický pes (export do Francie) Styal Santa Baloo, který má, kromě výstavních úspěchů složené i pracovní zkoušky, je HD B/B (1/1) a oči má rovněž negativní. Mezi Robbieho nejslavnější předky patří zajisté jeho úžasný dědeček - import z Anglie, Multichampion - MultiWinner, Interchampion Paudell Pure Passion, dvojnásobný Evropský vítěz a Světový vítěz 2001. "Scott" je otcem Robbieho maminky, slaví úspěchy jak na poli výstavním, tak i pracovním (je to Trialer a Etalon Recomandé), je HD A/A, oči má negativní a řadí se jednoznačně mezi nejlepší plemeníky poslední doby. Druhým Robbieho dědečkem je SH CH. Stanroph Soldier Boy, pes z jedné z nejúspěšnějších chovatelských stanic Goldenů v Anglii. I Robbieho babička (z matčiny strany) ICH. Ashbury Lovely Lisane je úspěšná výstavně i pracovně - je to Intechampion a Trialer, HD A/A, oči negativní. Když se podíváme do třetí generace Robbieho předků, máme zde 2 x výše zmíněného GB CH Paudell Easter Plantagenet at Kerrien. "Fred" je otcem obou Robbieho dědů. Dále zde nalezneme nádherného anglického psa GB SH CH. Stirchley Saxon, krásnou anglickou fenu Kerrien Forever Bonnie at Paudell a francouzského psa Kipling´s Higland Hero, opět úspěšného výstavně i pracovně, HD A/A, oči negativní. Ve čtvrté generaci pak nacházíme takové světově proslulé plemeníky jako je JW Sansue Castalian, GB CH. Nortonwood Faunus, GB CH.Sansue Golden Ruler, krásnou fenu SH CH. Kerrien C´est la Vie i další, velice kvalitní jedince.
Z páté generace jmenujme další špičkové plemeníky, např. GB CH. Camrose Cabus Christopher, GB CH. Ganeida Consolidator of Sansue nebo GB CH. Styal Scott of Glengilde.

RobíkRobík

Z výše uvedeného vyplývá, že Robbie pochází z vynikajících anglických linií, nesoucích dobré zdraví, typickou povahu, výborné lovecké vlohy i špičkový exteriér. 

Fotografie Robbieho předků a příbuzných, další výstavní i pracovní výsledky a především výsledky zdravotní (BVA hip score) naleznete >> zde <<

            
RobíkRobík
       
    
Vášeň a chuť k práci - lovec tělem i duší !

Jak Robbie rostl, tak se z roztomilého méďy stával postupem času elegantní a krásný mladík. K naší velké radosti se odmala projevoval jako typický retrívr ve všech ohledech. Liboval si v rozlívání misek s vodou a cachtání v loužích, vynikal výborným čichem a obrovskou chutí pracovat. Robbie mi odmala s velkou radostí nosil činku s králičí kožešinou a také dummy se "zajícem". V půl roce se poprvé setkal s bažantem a k mé velké hrdosti jej nádherně aportoval, ihned na první pokus, s velkou vášní a chutí pravého loveckého psa. Od nejútlejšího věku ho voda velmi lákala a jakmile poznal její kouzlo, stal se z něj nadšený a zapálený vodař, který je schopen plavat i hodinu v kuse a neustále přitom pilně pracovat. Prostě vodař, jak má být! Typický retrívr ve všech směrech !!

                                                        
Ashbury Touch the Sky - vodník :o)Ashbury Touch the Sky - vzorná předávka pernatéAshbury Touch the Sky aportuje bažanta       

Robbie pracuje s neuvěřitelnou chutí, vášní a vytrvalostí. Miluje především práci se zvěří (zajíc, králík, bažant, kačena), ale rovněž zbožňuje aportování dummy (od 0,5 kg až po 3 kg).
A pokud spolu zrovna netrénujeme s dummy nebo se zvěří, nevadí, najde si zábavu sám a natahá si z lesa dřevo, třeba na táborák :o). Mám z jeho veselé a vášnivé povahy velikou radost!

                                Robbie odmala vášnivě aportuje cokoliv!                        

Když se jedná o práci, ať už o aport zvěře v terénu nebo o aportování ve vodě, je Robbie tím nejšťastnějším psem na světě. Po pracovní stránce je výborným pomocníkem a myslím, že má před sebou skvělou budoucnost.
Je to velmi pozorný, vnímavý a poslušný pes, vždy ochotný splnit všechna má přání a povely, vždy se snahou se zavděčit. Ostatně ochota se zavděčit svému vůdci je pro všechny retrívry naprosto typickou vlastností a každý správný retrívr by ji měl mít v sobě již vrozenou.

Robbie nadšeně vítá léto :o)

A teď již k samotným výsledkům zkoušek.

 
Své výborné vlohy Robbie prokázal složením OVVR (ověření vrozených vlastností retrívrů) v 1. ceně s plným počtem bodů, kdy se umístil jako 3. nejlepší pes z 24 účastníků!

"Tak co, kde je ten aport??!!"
Robas aportuje dummy :o)

Úspěšně složil SZVP v I. ceně (srpen 2004).

Robbie si plave pro kačenku :)
Rob aportuje kačenku :)

Dále úspěšně složil KSZVP (klubové speciální zkoušky z vodní práce) v I. ceně s titulem CACT, čímž se stal čekatelem Českého Championa práce. Mimo jiné se opět umístil jako 3. nejlepší pes těchto loveckých zkoušek (z 15 účastníků). Tohoto svého prvního pracovního titulu dosáhl v září 2004.

Robík předpisově předává kačenku
Robík hrdě aportuje lišku :o)

V červenci 2005 opětovně úspěšně složil KSZVP v I. ceně, 75 bodů - titul Res.CACT.

Prosinec 2005 - Robbie složil MFTR v I. ceně, opět s titulem Res.CACT (128 b./132 b.)

O týden později složil NFTR v I. ceně.

Na začátku ledna 2006 složil opět NFTR, rovněž úspěšně, v I. ceně.

Nyní pilně trénujeme na další lovecké zkoušky.
Robbie je opravdu vášnivým pracantem a já věřím, že má před sebou slibnou loveckou budoucnost.

Robbie vzorově předává králíka.Robík se zajícem při nácviku, poslušně čeká se svou předávkou na paničku, která si usmyslela, že ho vyfotí :)

V lednu roku 2005 jsem s Robbiem začala chodit na hony, především pak do proslulé Konopišťské bažantnice.
Můj Francouz všechny hony vášnivě miluje a je zde vítaným a spolehlivým pomocníkem při aportování i dohledávce jak zhaslých, tak živých bažantů (a právě ty živé zbožňuje nejvíc :o))

Jeho specialitkou je pach vypíchnutí zraněných bažantů, kteří se ukrývají především na stromech, kam se na ně normálně psi nedostanou. Když takového nepřístupného bažantka objeví, zahlásí mi to (to ho nikdo neučil, to začal dělat sám od sebe - je to moc chytrý kluk :o), a já ho pak jdu z toho stromu sundávat (no ne vždycky se mi to povede, zvlášť když je ten bažant x-metrů nad zemí a na ten strom se nedá vylézt).
Ale většinou se mi to nakonec podaří (ale neptejte se mě jak, sama nevím :o)) a Robbie pak už "jen" sundaného zlobivého bažantka dostihne, uchopí pevně, ale jemně do své mordy, a spokojeně a hrdě mi jej přinese předat.

Robbie při vzorné předávce bažanta :o)
Robbie hrdě předává překrásný úlovek :o)

JCH. Astral Passion Goldy Forever & JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky na bažantím honě
 

  
Milující manžel a pyšný otec

Robbie úspěšně splnil podmínky chovnosti a tak se v lednu 2004 stal chovným psem.

Nyní už je mnohonásobným hrdým otcem velice nadějného potomstva (celkem se po něm zatím narodilo 27 vrhů, (25 vrhů v Česku, jeden vrh v Polsku a jeden vrh v Rakousku).
Robbie kryje bezproblémově přirozenou cestou (i prvničky), je plně plodný a fenky po něm dobře zabřezávají.
Na své děti předává ve větší míře své veškeré kvality, a to jak exteriérové, tak povahové.

Mnoho jeho dětí po něm podědilo jeho nádhernou, výborně modelovanou hlavu se sladkým výrazem, stejně jako harmonickou stavbu těla s vynikajícím úhlením a velice kvalitní osrstění, i jeho ladný a velice elegantní pohyb.

 Mnoho jeho dětí po něm rovněž podědilo jeho veselý temperament spolu s velikou vášní pro práci na souši i ve vodě a výborné lovecké vlohy. První zdravotní výsledky jeho potomstva jsou rovněž výborné.

S tátou mi to ale sluší ...

Více se o jeho některých dětech se dozvíte zde.
 
Kompletní přehled jeho vrhů najdete zde.
Fotogalerii pyšného otce s některými potomky najdete zde.

Robbie se svou dcerou Sky v pohybu :o)

Mezi jeho doposud nejúspěšnější děti patří např. HJCH. Aireen Brdské Zlato, jež slaví úspěchy jak na výstavách, tak na zkouškách. I přes své mládí pouhých 18ti měsíců je absolutní vítězkou OVVR i PZ a FTR složila v I. ceně. Rovněž se stala Maďarskou Juniorchampionkou (v Maďarsku vždy zvítězila).
Je rovněž čekatelkou titulu CHAMPION krásy České Republiky a Maďarska.
Stejně tak je i čekatelkou titulu INTERCHAMPION.

Její největší výstavní úspěch - výborná 1, HPJ, BOB JUNIOR, BOB, Res.BIG & Res.BIS JUNIOR - a to všechno na jedné jediné výstavě !!!
Moc šikovné Aireence i její neméně šikovné paničce blahopřejeme a přejeme jim mnoho takových dalších úspěchů.

Aireen má rovněž vynikající zdravotní výsledky - DKK 0/0, DLK 0/0, oči negativní, srdce zdravé, OCD i štítná žláza - negativní.

Aireenka :o)Aireen - téměř 12 měsíců


Další jeho výstavně úspěšnou dcerou je vrhová sestra Aireen - JCH. Arctic Sky Brdské Zlato, která již splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský Champion krásy mladých.
Dále je čekatelkou titulu CHAMPION krásy 4 evropských zemí a rovněž je čekatelkou titulu INTERCHAMPION.

Zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg., oči prosté všech dědičných vad a chorob

Výstavy: 2 x CAJC, BOB JUNIOR, klubová vítězka mladých, BIS JUNIOR, 4 x BIS pár, 2 x res.CAC, Res.CACA, 2 x CWC, 6 x CAC,
1 x Res.CACIB,  4 x CACIB, 2 x BOB, BOG III.

Práce: OVVR I. cena

Sky (foto z www.retriever-klub.cz)


  
Kvalitní exteriér - úspěšný výstavní pes

Robbie na své první výstavě v Maďarsku, kde vyhrál CAC & CACIBRobíkDetail hlavy

Robbie úspěšně splnil podmínky pro udělení a je držitelem těchto titulů:

 • Slovenský Champion krásy mladých
 • Polský Champion krásy
 • Maďarský Champion krásy
 • Slovenský Champion krásy
 • Český Champion krásy
 • *** INTERCHAMPION ***
Robbie má splněné podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ GRAND CHAMPION.
Kromě toho je čekatelem titulu Rakouský Champion krásy (chybí mu poslední titul CACA).

Nejvíce si cením dobrých ocenění od kritických a velice zkušených, kvalitních zahraničních rozhodčích.

>> Na Robbieho výstavní výsledky se můžete podívat SEM <<

Má přání přivézt si velmi perpektivní štěně, jenž vyroste ve zdravé a krásné zvíře vysokých kvalit, se vyplnila.
Z Robbieho se stal typický představitel plemene ve všech ohledech.

Je to pes vysokých exteriérových kvalit. Za jeho největší přednosti považuji:
 • nádherná, výborně modelovaná, ušlechtilá hlava s typickým samčím výrazem a s výrazným stopem
 • harmonická a vyvážená stavba těla
 • vynikající přední i zadní úhlení
 • velmi elegatní a ladný pohyb, výborná mechanika pohybu
 • výborná kostra
 • velice dobrá horní i spodní linie těla
 • velmi kvalitní osrstění
RobíkRobík

Srovnávám-li Robbieho exteriér s exteriérem většiny psů z českého chovu, tak dle mého názoru Robbie vyniká především velice kvalitní stavbou těla, celkovou harmonií a elegancí a v neposlední řadě také kvalitní modelací své hlavy - která je velice ušlechtilá a typická pro své plemeno a pohlaví, dostatečně výrazná, nikoliv však přehnaně široká a hrubá, jakou můžeme vídat u mnohých jedinců v naší zemi.

RobíkRobíkrobaRobíkRobík

V porovnání se psy z Česka má nádherné zadní úhlení (další výrazný nedostatek českého chovu) a elegantní, dynamický pohyb
(mechanika pohybu samozřejmě úzce souvisí se zadním úhlením, kde je strmější zadní úhlení, tam je méně kvalitní mechanika pohybu, když je pes strmě zaúhlený vzadu, běhá a chodí jakoby "na jehlách").

Další Robbieho přednosti vidím v jeho optimální výšce (58 cm, ani trpaslík, ani obr, prostě tak akorát :o) a ve velmi kvalitním osrstění, typickém pro tuto linii.
Velmi důležitý pro mě je i fakt, že má Robbie korektní postoj předních i zadních končetin.

Se zakřiveným postojem hrudních končetin se bohužel setkáváme (nejen u českých retrívrů) velmi často.
Stejné je to i s kravským postojem (zakřivený postoj zadních končetin - do písmene "X").
Tyto nežádoucí exteriérové nedostatky se však u našeho plemeníka nevyskytují, za což jsem velmi ráda!

Za to nejdůležitější ovšem považuji to, že je Robbie schopný své mimořádné exteriérové kvality předávat ve velké míře na své potomstvo, a to i s fenkami, které jsou od něj rozdílné, a to jak původově, tak i typově.

Na své děti předává ve velké míře svou typickou hlavy i rozkošný výraz, harmonickou stavbu těla s velice dobrým úhlením, výbornou mechaniku pohybu i velice kvalitní osrstění.

Shrnu-li to, tak jsem toho názoru, že linie Robbieho praděda CH. Paudell Easter Plantagenet at Kerrien je velice kvalitní, a myslím si, že může do našeho českého chovu přinést mnoho žádoucích vlastností.

JCH. MCH. Ashbury Touch the Sky


  
Poděkování

Ráda bych tímto vyjádřila své srdečné díky mým
francouzským přátelům -  chovatelům, velice milým a hodným lidem, manželům Cathy a Gérardovi Sonntag, za jejich přátelství a důvěru, za jejich náklonnost a mnoho cenných rad, kterými mě obdařili, a především za to, že mi svěřili tak úžasného psa, jakým Robbie je.

Robbie se stal okamžitě mým nejlepším přítelem a největším miláčkem a velmi rychle mezi námi dvěma vzniklo něco, co se jen těžko vyjadřuje slovy ... pouto vzájemné lásky, lásky té nejčistší formy, jaká jen může existovat ...

Moc Robbieho miluji. Ne pro jeho vynikající exteriér, ani pro jeho výstavní a pracovní tituly.
Je pro mě mnohem, mnohem více než jen obyčejným výstavním Championem !!
Je Championem mého srdce. Je to prostě moje jednička :o)

Cathy a Gérarde, moc Vám děkuji za tak báječného společníka. Lepšího jsem si nemohla ani vysnít.
Robbie, miluji Tě. A jak moc!!! Ale to Ty víš ...
Dotkneme se spolu nebes, lásko moje zlatá ... nebo krémová?? :o)

Robík si šťastně objímá svou paničku :o)Panička má Robíka moooc ráda a Robbie to moc dobře ví a opětuje jí to :o)Robbie

 

 

 © Copyright Goldy Forever & Astral Sky Golden Retrievers 2002 - 2008.
All rights reserved // všechna práva vyhrazena.
Fotografie i texty smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Kontakty: Goldy.Forever@seznam.cz, Astral.Sky@seznam.cz, +420739 652 194

Spuštěno: 25.7. 2002     
LAST
updated: 17.2. 2008

"Když pohlédnu na hvězdnou oblohu, spatřím nekonečnost, tajemnost a věčnou krásu hvězd. Když pohlédnu do Tvých očí, zřím nekonečnou lásku, nezměrnou oddanost a věrnost, kterou Ty mi věnuješ na věky věků. Díky za vše, můj nejlepší příteli se zlatým srdcem!"