Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY" Domů 

Aktuálně-updaty

Horké novinky

O nás 

Naši Goldeni       

Naše úspěchy  

Nabídka krytí     

Štěňátka - vrh "A"

Štěňátka - vrh "B" 

Plánovaná spojení 

Štěňata - aktuálně  
  
 
Naše odchovy

Fotogalerie  

Info o plemeni, rady        
Kontakt  
                 

E-mail

 last updated // aktualizováno             

      


GOLDY FOREVER Golden Retrievers
*LAST UPDATED*

>> Aktualizace leden - září 2006 <<

Poslední aktualizace
28.12. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Venku to konečně začíná vypadat i prosincově - zimně :o)

Ashbury Absolute Lover "MICHEL"

Dozvěděla jsem se další pěkné výsledky DKK po Robbiem, které mě opět velice potěšily :o)

>> Pes Archie ze Svárovských luk - DKK 2/1, vyhodoceno v 1,5 roce MVDr. Milanem Snášilem.
>> Pes Aymar De Chica Bonita - DKK 1/1,
vyhodoceno téměř v 1,5 roce MVDr. Milanem Snášilem.

>> Aktualizována stránka Robbieho potomstva.

Přidány údaje o Aymarovi a také jeho fotka :o)

Jeho majitelce přejeme do budoucna mnoho úspěchů - a to jak na poli výstavním, tak i pracovním !!!

Aymar - předávka kačenky :o)

Aktualizace stránky aktuální nabídka štěňátek.25.12. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:


Všem lidem dobré vůle přejeme pohodově strávené Vánoce a jen to nejlepší do roku 2007

Všem přejeme veselé a šťastné Vánoce !!!Přejeme ...

Štastné a spokojení prožití Vánoc a vše nejlepší do Nového roku 2007 Vám přejí všichni z rodiny GOLDY FOREVER // We wish you Merry Christmas and happy New Year 2007 !!!

Astrálek a Kessy se oficiálně stali Českými Šampiony krásy

Dne 13.12. 2006 získali oba naši sourozenci - JCH. Astral Passion Goldy Forever a Attractive Passion Goldy Forever - oficiálně přiznaný titul "Český Šampion krásy". Oběma moooooc blahopřejeme a i do dalších let jim přejeme mnoho úspěchů, a to nejen na poli výstav !!!!!!!!

Zleva CH. Attractive Passion Goldy Forever & CH. JCH. Astral Passion Goldy ForeverAktualizace stránky aktuální nabídka štěňátek.

>>> V chovatelské stanici OD KAMENNÉ HRADBY je k dispozici poslední pejsek krémové barvy. Další foto viz. stránky. <<<

"MICK" ve věku 6ti týdnů.MickMick:)

>>> V chovatelské stanici THE BEST GOLD jsou k dispozici 2 krémoví pejsci a 1 zlatá fenečka. Další foto na stránce. <<<

KeiraMalej Robík :o) - King Of Heart the Best GoldNezadaný pejsek - KING Of Heart the Best GoldKing Of Heart the Best GoldNávštěva Hradce - sraz goldení rodinky

Rodinka :o) - úplně vlevo maminka Baky, vepředu ležící tatínek Robbie a 3 "Robátka" :o))

Minulou neděli (t.j. 17.12. 2006) jsme navštívili chovatelskou stanici Flatů a Goldenů "Beauty from Czech", kde se sešla goldení rodinka.
U maminky "Baky" (c.j. Bykara z Vlčí stepi) se uspořádal sraz tří dětí, na které se přijel podívat i jejich pyšný tatínek Robbie (JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky), společně s naším francouzským juniorem Michelem (Ashbury Absolute Lover).

Nepřízeň počasí bohužel vadila při focení, nicméně naší krémové rodince rozhodně nezabránila v pořádném vyřádění :o)
Rodinka je to vskutku nádherná, jak můžete sami vidět na fotce.
Všechna tři "štěňátka" zdědila po rodičích velice nadějnou stavbu těla, ušlechtilé hlavy spolu s krásným výrazem a velice temperamentní povahy spolu s vrozenými vlohami pro aportování.

Bohužel, pejsek Bennie, celým jménem "Bonny Boy Beauty from Czech", jeden ze synů Robbieho a Baky, nebyl na tomto srazu náhodou.
Jeho původní majitelé se po rozchodu o pejska přestali starat, úplně je přestal zajímat - naštěstí je nyní zpátky ve své rodné chovatelské stanici.

Hledáme po Bennieho opravdu zodpovědné a spolehlivé nové majitele, kteří ho zahrnou především vroucí láskou, milující péčí a kontaktem, což si tento pejsek zaslouží ze všeho nejvíc. Bennie je pejsek krémové barvy, velice elegantní a harmonické stavby těla, překrásné hlavy s rozkošným výrazem, povahově je to veliký mazel, vděčný za každé pohlazení, miluje děti a bezproblémově se snáší se všemi ostatními psy.
V současné době je 6 měsíců starý, ale jelikož na něj jeho původní majitelé neměli vůbec čas, je - díkybohu - nezkažený příp. nežádoucími zlozvyky, což znamená, že jeho noví majitelé si ho mohou začít vychovávat a následně ho vést přesně dle svých vlastních požadavků, přání a představ. Bennie je velice milý, laskavý a přátelský pejsek s úžasným temperamentem, projevující výrazné vlohy pro aport.
Je vhodný jak na práci, tak i na výstavy, ale nejdůležitější je, aby se dostal k takovým lidem, kteří ho už nikdy nezklamou a poskytnou mu vše důležité a podstatné, co pejsek tohoto plemene potřebuje ke šťastnému a spokojenému životu.

Bennie jako štěňátko :o)Bennie je velice kontaktní pejsek. Přímo miluje děti.Bennieho rozkošný výraz :o)

V případě vážného zájmu o Bennieho prosím kontaktujte chovatele - paní Alenu Mácovou, mob.
603 587 483.
Samozřejmě se na něj můžete přijet podívat a poznat Bennieho naživo - osobní kontakt je v tomto případě velice důležitý.

Bennie14.12. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Malý Míša letííííí :o))

Už jen za pár dní nám oficiálně začíná zima, a i když to venku zatím příliš zimně nevypadá, aspoň jsem takto "zimně" naladila index ;o)13.12. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Aktuální nabídka štěňátek


Ashbury Absolute Lover (vpravo) jako miminko :o) (foto copyright kennel ASHBURY)

Aktualizace aktuální nabídky štěňátek - nezadaná štěňátka po našem JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky jsou v chovatelských stanicích OD KAMENNÉ HRADBY a THE BEST GOLD. Máte-li o některé štěňátko zájem, neváhejte a kontaktujte chovatele.

Více informací, kontakty na chovatele a fotečky štěňátek i jejich předků najdete na stránkách těchto chovatelských stanic (viz. odkazy výše).

Aktualizace stránky Kontaktů.12.12. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Astrálek :o)

Aktualizace Astralkovy osobní stránky, přidala jsem tam několik jeho fotek :o)11.12. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Aktualizace aktuální nabídky štěňátek - nové fotečky na stránce CHS THE BEST GOLD
Aktualizace stránky Robbieho potomstva - došly nám nové fotečky z výcviku JCH. Aireen Brdské Zlato, která si tuto loveckou sezónu plně vychutnává - stejně, jaké její táta - na bažantních honech ;o)

Aireenka - předpisové předání :)MFTR Chlum u Třeboně

 Na nástupu.

- fotky použity z www.retriver.cz, foto M. Šírová (copyright) -

Další sobota, 9.12. 2006, byla pro nás opět pracovní.

Zúčastnila jsem se s Robbiem MFTR, které byly uspořádáné v příjemném prostředí bažantnice v blízkosti Chlumu u Třeboně, která je mimojiné významná i tím, že zde myslivci, vůbec poprvé u nás, začali používat k bažantím honům právě zlaté retrívry.

Při nástupu.

Před rokem se na tomto místě rovněž konaly klubové zkoušky - FTR, které zde Robbie úspěšně absolvoval v I. ceně.
Jelikož jsem na tyto zkoušky, a vůbec, na toto místo celkově, měla velice milé vzpomínky, velmi ráda jsem sem zavítala po roce znovu.

Věřila jsem, že Robbie opět předvede svou temperamentní a chuťovou práci, pro kterou je předvším na bažantích honech velmi ceněn a oblíben,
a on svůj temperament opravdu předvedl, bohužel však ve chvíli, kdy neměl ...

Celkem startovalo 16 psů, čili plný počet. "Šikovná" panička si vytáhla "šikovné" číslo 10, což nás bohužel zařadilo až do druhé skupiny a tak jsme museli čekat poměrně dost dlouhou dobu, než jsme se dostali na řadu po 1. skupině (u každé skupiny se střílely bez přestváky hned 2 leče).
Celou tu dobu Robbie vzorně ležel vedle mě a pozorně sledoval veškeré létající i padající ptactvo a občas si neodpustil ho "komentovat" slabším zakňouráním. Nechápal, proč musí nečinně ležet a přihlížet, když jiní pejsci mohou pracovat :o)
Už jen to v něm vzbuzovalo o to větší nutkání se za milými opeřenými přáteli vydat, hledat a nosit ...

Pak jsme konečně přišli na řadu ... Robbie samozřejmě už pořádně natěšený :o)
Rozestavěli jsme se na svá místa dle vylosovaných čísel, střelci stáli přibližně v úrovni psovodů.
A pak to začalo. Bažanti byli pouštěni z klece, ozývaly se rány a pak už jen žuchnutí ... zas a znova, pořád dokola.
Nekolik kusů padalo na levou stranu, několik napravo, nekteré za nás, do šouší. Robbie se držel statečně, i když jsem na něj musela jednou houknout, aby zůstal u nohy - to když spadl bažant na 2-3 metry vedle Roba a ještě se vesele mlel, provokatér :o)
Robbie poslechl, zůstal, ani se nezvedl.
Pak spadlo ještě několik kusů. Robbie stále zůstával. Nakonec se 1. leč ukončila a mělo už už dojít k dohledávkám, jenže ...
Ještě někdo chtěl poslat slepici na levou stranu. A ta slepice, bohužel, zřejmě tomu, kdo ji vypouštěl, dostatečně nerozuměla, protože místo toho letěla na stranu pravou, čili na tu naši :o) Proletěla nám těsně nad hlavami a byla úspěšně zastřelena ... tohle už ale bylo na Robbieho přespříliš,
už neudržel svůj temperament na uzdě ...vystartoval za ní stylem "raketa" :o), a protože to bylo bez mého povelu, tímto svým velice temperamentím výkonem se ze zkoušek diskvalifikoval. Na zapískání se vrátil hned zpět, leč bohužel, už bylo pozdě.
Taková jsou pravidla, nedá se nic dělat.

Samozřejmě mě mrzelo, že se takto zbytečně ze zkoušek vyřadil, ale na druhou stranu, to už je rizko volného vedení psa na těchto zkouškách.
Robbie má zatím složeno 7 zkoušek v I. ceně, z toho 1 x MFTR s titulem Res.CACT + 2 x FTR.
Vždy byl voděn navolno a nikdy mi za bažantem bez povelu nevyběhl. Ale, jak se říká, vše je jednou poprvé a jeho reakci rozumím, zvláště proto, že jsme spolu v poslední době začali chodit na hony, kde se od něj požaduje velice živá, temperamentní a chuťová práce, což je bohužel malinko
v rozporu s tím, co se po něm vyžadovalo teď ... i v tuto středu, ještě těsně před zkouškami, předváděl úžasně chuťovou a temperamentní práci na honě (nanosil několik desítek bažantů a z nich většinu křídlovaných), a možná právě díky tomu jsme nyní na zkoušce neuspěli.

Následně jsme čekali cca 2 hodiny do doby ukončení zkoušení obou skupin, jako diváci, v koroně. Chudák Robbie měl opět volné odložení u nohy
(pominu-li občasnou chůzi u nohy, menší přemístění z místa na místo) a celou dobu ležel vskutku krásně, předpisově ... , opět pozorně sledoval všechno létající i postřelené ptactvo a pak s velmi smutným výrazem pozoroval práci jiných psů. )
Stále nechápal, proč si zrovna on nemůže jít zaaportovat - kdyby tak tušil, že si to způsobil sám !!

O to více jsme oba uvítali ukončení hodnocení obou skupin.
Já už pěkně mrzla a Robbie se už nemohl dočkat dohledávky, která následovala. :o)
Dohledávka byla umožněna pro všechny psovody se psy, kteří měli zájem se na ní podílet.
My jsme měli samozřejmě maximální zájem, především pak ta má čtyřnohá krémová raketa :o))
Robbie nejdříve vypíchl několik kusů živých bažantů, v místech, kde jsem si myslela, že by mohli být i bažanti postřelení.
Bohužel se tito bažanti ukázali jako zcela zdraví a schopní létat ... jednoho Robbie vypíchl vysoko na strom, pak mi ho svým typickým způsobem ohlásil. Bažanta jsem ze stromu sice setřásla, ale k lítosti Robbieho, odletěl "po svých" :o))

Nicméně pár "schopných" bažantů Robbieho neodradilo, hledal dál, samostatně, systematicky, temperamentně, s vášní.
Prostě předváděl svůj osobitý, standardní pracovní výkon. Prošli jsme odlehlejší místa, kde Robbie přišel právě na ty živé bažantíky, a vrátili jsme se na místa, která už byla několikrát projitá ostatními psovody se psy. V té chvíli už byli všichni ostatní vůdci se psy pryč, jistě se šli velice rádi celí promrzlí as prokřehlí ohřát do místní příjemné restaurace, kde podávali výborné jídlo zdarma (a i obsluha byla velice milá!!).

To my jsme radši ještě brouzdali povenku a dohledávali na místech, kde se předtím zkoušelo naostro.
Věřila jsem, že tam ještě určitě nějakých pár kousků bude, nikdy se nepodaří dohledat všechno a střílelo se opravdu hodně ........
A pak, Robbie už mnohokrát na honech dokázal dohledat několik "nedohledaných" kusů i po mnoha jiných psech.
A Robbie skutečně brzy úspěšně dohledal, a to nejen jednoho, ale dokonce 3 kousky, kohouta a dvě křídlované slepičky :o)
Křídláci se ukrývali především v ostružinách, nebylo proto vůbec snadné je odtam dostat - ale i to Robbie zvládl, bohužel za cenu toho, že si poranil horní i spodní víčko a opravdu hodně mu to krvácelo.
Nicméně, na taková drobná pracovní poranění je z honů normálně zvyklý a tak ho to samozřejmě nemohlo odradit od toho, aby hledal dál :o)

Pak už jsme na žádného křídláka sice nenarazili, zato si opět vypíchl nějaké ty živé, kteří si opět přidrzle uletěli - mršky jedny !!
Brzy na to jsem se rozhodla dohledávku ukončit, nechtěla jsem Robbieho úplně utahat, on by sice byl venku ještě rád hooodně dlouho
(také z honů je zvyklý pracovat velmi vytrvale, celý den), ale poslední dva dny téměř nic nežral a měl průjem, který mu začal právě po honu, takže jsem to se zátěží nechtěla tentokrát přehánět ... i přes tuto drobnou zdravotní nepříjemnost se Robbie na tomto malém "honu" rozhodně neztratil a opět ukázal své pracovní kvality, i když to tentokráte bohužel rozhodčí neměli možnost ocenit.

Po příchodu do restaurace, když jsem předávala tamějším myslivcům bažanty, všichni přísedící myslivci Robbieho práci velmi ocenili a jednoduše nechápali, jak je možné, že právě on zkoušky nedokončil. Řád ale mluví jasně, Robbieho temperament byl prostě tentokrát spíš na škodu, no :o)

Očistila jsem Robbiemu poranění kolem oka a vybrala z něj kotlačky, které se mu na sebe podařilo nasbírat během pečlivé dohledávky.
Pak jsem velice vděčně přijala vlídné a hlavně teplé prostředí místní restaurace :o), už jen s ohledem na můj právě probíhající zánět nosohltanu.
Ráno jsem nemohla skoro vůbec mluvit, odpoledne už to bylo naštěstí trochu lepší. Nakonec jsem se dala do velice milé řeči s místními myslivci, kteří si nás pamatovali ještě z minulého roku a Robbieho výkon se jim už tehdy velice líbil. Rozebírali jsme společně otázky myslivosti i výcviku.

Čas utekl jako voda, ostatně tak tomu už při příjemných posezeních chodí, blížil se večer a zhruba kolem páté hodiny došlo k vyhlášení výsledků.
Mezitím ještě došlo k "rozstřelu" mezi nejlépe oceněnými jedinci zkoušek, ale toho už jsem se neúčastnila, protože to by byl pro mé silně nalomenné zdraví zřejmě ten poslední hřebíček do rakve :o)

Ačkoliv to bylo poprvé, co jsme zkoušky nedodělali, odjížděla jsem z místa zkoušek s moc dobrým pocitem poctivě a pečlivě vykonané práce.
Velmi mě potěšila slova uznání mnoho myslivců na Robbieho temperamentní práci a ještě více mě to motivovalo k dalším aktivitám společně s ním!
To ale až zase příští rok ;o)

Ostatně, kdybych se měla rozhodnout, jednoznačně bych vždycky volila živého a temperamentního psa, který je velice chuťový a má energie na rozdávání a je v lovecké praxi velice dobře uplatnitelný, i s tím rizikem, že mi někdy vyletí na zkoušce za zvěří, před psem, který sice vydrží na místě a za bažantem se nikdy nerozběhne, ale to právě z toho důvodu, že ho zvěř jednoduše tolik "nebere" a jeho práce díky tomu není tak chuťová a temperamentní, ale naopak pomalá, ležérní a těžkopádná. Ale to si každý musí posoudit sám, jaký "typ" psa mu sedí víc ;o)
Každopádně, z hlediska českých honů je to jasná volba a já jsem moc šťastná za Robbieho živou, veselou a chuťovou povahu a také mě velice těší, že ji velice silně předává na své potomstvo. Jak už jsem psala dřív, vždycky je lepší práce s temperamentním psem, ten se usměrnit dá tím vhodným směrem, který k té či oné práci potřebujeme, ale co dělat se psy, kterým temperament chybí ??

Robbie byl na dohledávce úspěšný :o)

PS: možná bude někoho zajímat ještě posledních pár řádek, co sem napíšu na závěr. Již je zvykem, že na naše klubové FTR a MFTR jezdí pravidelně účastníci také z Rakouska, konkrétně s LR. Ani tyto MFTR nebyly vyjímkou, pokud se nemýlím, tak se těchto zkoušek účastnili celkem 4 psovodi z Rakouska. Ovšem jaké bylo překvapení všech, když slavnostního závěrečného vyhlášení výsledků se účastnil pouze jeden jediný Rakušan ze všech, jehož LR získal CACT. Jeho 3 zbylí kolegové se zakončení zkoušek neúčastnili, i když všichni uspěli v I. ceně ... přesto nebyli té slušnosti zde vyčkat do závěru zkoušek a přijít si pro ocenění sami osobně, a jejich jediný kolega tím pádem plnil úlohu pokorného poslíčka.
To si myslím, že skutečně nebylo zrovna to nejhezčí jednání, a nevím, jak by se líbilo právě Rakušanům, kdyby si nějaký český psovod dovolil ze zkoušek odjet před vyhlášením výsledků (chápala bych to třeba v případě, kdyby mu doma měla rodit fena, nebo měl štěňata, ale také je pravda, že Rakušané to mají blíže k hranicím než třeba zrovna my do Brna).
Pan Kubeš to v závěru svého proslovu řekl velice pěkně, naprosto s ním v tomto směru souhlasím.
Pokud se takové nevděčné chování bude opakovat, může se stát, že příště se Rakušané hodnocení nedočkají, protože ho jednoduše neobdrží.
Ostatně i my jsme se zdrželi do úplného závěru, a to i přes to, že jsme nevyhráli ;o)
Říká se tomu slušnost, uctivost a vděčnost jak všem rozhodčím, tak i organizátorům zkoušek, ale i solidarita a úcta vůči ostatním účastníkům zkoušek.Michel slaví své první narozeniny !!!

  Dne 8.12. 2006 slaví své krásné I. narozeniny náš francouzský Junior "Michel" - ASHBURY ABSOLUTE LOVER.

Do následujících let mu přejeme všechno nejlepší, především mnoho zdraví a nesmírné vitality, které se těší každý měsíc, týden, den, minutu a sekundu života s námi, mnoho energie, kterou neustále překypuje, stejně jako moře lásky, kterou nám všem oplácí dvojnásob,
hodně úspěšných aportů dummy i zvěře, které provádí s tak velikou chutí a vášní, mnoho štěstí, radostí i pohodičky a skvělé nálady, kterou stále oplývá a do let následujících rovněž mnoho úspěchů na poli výstavním i pracovním !!!

MichelAshbury Absolute Lover

Děkujeme Cathy a Géradovi Sonntag za dalšího tak skvělého psího kluka, který nám dělá jen samé radosti !!!

MíšaMíša - překrásný výstavní model už odmalička :o)6.12. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:


Další bažantí hon

  Rovněž tato středa byla ve znamení honu na bažanty. Opět jsem se ho účastnila s Aurou a s Robbiem, kteří si ho opětovně parádně užili :o)
Tentokráte se sice nestřelilo přes 1000 kusů pernaté zvěře, přesto si všichni zúčastnění psi měli možnost dostatečně zamakat.
Střelci i honci byli velice šikovní, bažantů padalo víc než dost, hlavně pak těch křídlovaných, takže oba mí velectění lovci měli po většinu dobu honu plné mordy práce (i peří :o)) - k jejich velkému potěšení a radosti !! Aportování a dohledávek se ten den skutečně užilo víc než dost !!!
Pro samou rychlost a nedostatek času jsem ani nestíhala nic kloudného vyfotit. Ani počasí na to nebylo ideální. Nevadí, příště !!

Opět z několika stran zazněla pochvala nad prací a temperamentem mých psů, a toho jsem si skutečně vážila, zvláště pokud se jednalo o myslivce s ohaři, kteří jsou zvyklí na opravdu živé a hodně pracovité psy.
Také mě velmi potěšil zájem jednoho zahraničního střelce o krytí Robbiem - velice se mu zalíbil ;o)
Mám z tohoto dne velice pěkné zážitky a věřím, že Robbie s Aurou také. Už se společně těšíme na další hony :o)

Z "kotlačkové" leče si obě zlatíčka donesli opět mnoho "pichlavých" dárečků, takže panička měla doma také hooodně práce :o))
Ale co bychom pro štěstí našich miláčků neudělali, že. Hlavně, že jsou všichni šťastní a spokojení. ;o)5.12. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:


NFTR Hluboká

  V sobotu dne 2.12.  se v areálu Hluboké nad Vltavou konaly klubové NFTR (národni field trial retrieverů), které pořádl KCHLS.
Poprvé jsem se FTR účastnila s Aurou (Adora z Tvaroženských hájů).

Zkoušky byly pořádány v pěkném přírodním prostředí, počasí nám vůdcům bohužel až moc dávalo pociťovat nadcházející zimu, zato našim čtyřnohým svěřencům chlad vyhohoval více, než kdyby bylo vedro - přirozeně !!

Přesto mi přislo, že mnoho retrívrů nemělo v den konání zkoušek zrovna ten svůj "den D" (bohužel, Auru nevyjímaje!!).
Svědčí o tom už třeba jen to, že rovná polovina přihlášených psů zkoušky bohužel nedokončila (ze 14 nastupujících vypadlo 7 retrívrů).
Pro polovinu účastníků se stala osudnou disciplína "klid před zvěří".

Této disciplíny jsem se já osobně bála nejvíce za všeho, protože kdo zná Auru, tak moc dobře ví, jaký temperament se v této jinak navenek celkem nenápadné čubině skrývá, ale musím říct, že v tomto ohledu mě opravdu nezklamala - celou dobu ležela jako zařezaná a neodvážila se vystartovat za zvěří ani ve chvílích, kdy před nás, za nás i vedle nás padalo po sobě několik bažantů (a někteří z nich se i provokativně hýbali).
V tomto ohledu mě Aura velice potěšila. Její občasné pohledy "paničko, proč tu musím ležet, když je tady toho tolik na nošení, to vážně nechápu!!", se, přirozeně, nedočkaly obměky z mé strany.

Bohužel Aura, v některých jiných disciplínách, kde jsem si byla její prácí o mnoho jistější, nepodala v tento den zrovna svůj nejlepší výkon, na jaký jsem u ní normálně zvyklá především z honů, což se odrazilo v konečném hodnocení - NFTR složila ve III. ceně s celkovým počtem 142 bodů.

Za zmínku ještě stojí, že ze 7 psů, kteří zkoušky dokončili, skončili pouze 3 jedinci v I. ceně a zbylí 4 v ceně III.
Zkoušky byly pěkně zorganizované, posuzování rozhodčích bylo přísné - ale tak by to mělo být vždy, na všech zkouškách.
Příjemným zážitkem bylo rovněž dobře zajištěné občerstvení přímo na místě konaných zkoušek.
Posezení v hezky zateplené chatičce s teplým obídkem bylo žhavě vítaným zážitkem pro všechny pořádně promrzlé psovody :o)

Věřím, že na příštích zkouškách Aura předvede maximum toho, co v ní je, že nebude pracovat jen tak "na půl" a ani ji nepostihne momentální "zatemnění mysli", a že se také dočkáme lepšího výsledku !! Protože na to rozhodně má !!

I tak mě ale těší, že jsem měla možnost se těchto zkoušek účastnit - každá nová zkušenost je vítaná, i ta, kde třeba člověk neuspěje tak, jak by si býval přál - a už teď se těším na další zkoušky !!! :o)Fotomomentky ze zkoušek - fotky použity z www.retriver.cz, foto M. Šírová (copyright)

Auí je ta s tím nejbytřejším pohledem v sytě zlatém kožísku :o))Auína hrdě nese křídláčka :o)...a je čím dál blíže :o)A pohled z boku :o)


Bažantí hon

  Ve středu dne 29.11. jsem se, společně s Robbiem a Aurou, účastnila dalšího z bažantích honů na Jižní Moravě.

Tento den stříleli Američani, a je na místě zdůraznit, že jim to šlo vskutku znamenitě, čemuž také zodpovídal konečný výsledek.
Ulovilo se nad 2000 kusů bažantí zvěře.

Robbie i Aura zde měli opět možnost ukázat, jaký lovecký potenciál se v nich skrývá - a také ho opětovně ukázali :o)
Velice zajímavý byl rozhovor s několika manželkami americkýh střelců, které své muže na honu doprovázely a rovněž plnily úlohu honců.
Obě moje zlatíčka - Aura i Robbie - se dotyčným americkým dámám velice líbily, a to jak exteriérem, tak i výkonem - což mě velice potěšilo !!!

Skutečně, tento den si Robbie i Auína parádně zamakali, a to jak při nahánění, tak i při dohledávce a především při lovu křídlovaných bažantíků.
Oba odvedli pěkný kus práce, a o to více mě hřála u srdce slova uznání od několika myslivců i od jiných účastníků honu.
Pozitivní hodnocení vždy potěší, a potěší dvojnásob, je-li vyřčeno z úst zkušených lidí, kteří se v daném oboru velmi dobře orientují.

Byl to opravdu překrásně a smysluplně strávený den a jsem moc ráda, že jsme měli možnost se dalšího takového parádního honu účastnit.
Jediným mínusem bylo, že v poslední leči na sebe pesani nachytali obrovské množství kotlaček - to platilo především o Robbiem, který jimi byl přímo obsypaný, a to tak, že všude, po celém těle, i když nejvíc samozřejmě na praporech na předku, na nohách, v praporu na ocase a v kalhotkách.
Takže doma bylo na pěkných pár hodin o zábavu postaráno :o)

I přes tuto menší drobnůstku se celá akce velice podařila a já pevně věřím, že se již brzy vydáme na další !!! Už se nemůžeme dočkat :o)

PS: velice milým gestem od Američanů bylo po výřadu zvěře odměnění všech pejsků, kteří se honu zúčastnili - párečkem :o)
Já svým zlatíčkům uzeniny ze zásady nedávám (není to pro ně ze zdravotního hlediska zrovna ta nejvhodnější výživa ... :o), ale tohle milé gesto prostě nešlo odmítnout a Robbie a Aura se dočkali dokonce dvojnásobné porce párečků od jedné z těch milých Američanek :o))

PSS: Po skončení honu se mě přišel jeden z amerických střelců zeptat, zda je Robbie rovněž představitelem plemene zlatý retrívr.
Prý o tom společně s některými jeho kolegy vedli diskuzi - podivoval se nad tím, že Robbieho hlava je výraznější a silnější a že je celkove mohutnější a robustnější konstituce a právě to ho zmátlo, stejně jako jeho světlá barva ...

Abych to vysvětlila. v USA totiž chovají Goldeny poněkud jiného typu, než je tomu v Evropě.
Stavba těla, hlavy, výraz i typ osrstění a také barva, to vše je u amerického typu GR značně rozdílné (v kontrastu s britským standardem).
Barva je jedním z nejvýraznějších rozdílů, v USA prostě "nefčí" móda "světlých" GR, jak je tomu v současné době u nás.
Goldeni z tamějších chovů jsou v naprosté většině případů zlatých, sytě zlatých i tmavě zlatých odstínů (někteří jdou opravdu až do mahagonova, což dle britského standardu není přípustné). Docela mě pobavila myšlenka, když se Američané pozastavovali nad barvou Robbieho, který je svým zbarvením krémový, jak by asi reagovali po té, co by spatřili některé čistě bílé zlaťáky, kteří mají především v naší republice v současné době na výstavách přímo zelenou? To by bylo asi zajímavé ;o)

Obrázek typického USA Goldena:

Fotomomentky - odložení při střílení bažantů

Robbie i Auína pozorně sledují padající bažanty ...Robbie + Auína - odloženíRobbie + Aura

Robbie + Auínka Poslední listopadový víkend byl pro naši zlatou smečku ryze pracovní !!!

Konečně je tu trochu toho výstavního volna, o to více se nyní můžeme věnovat práci se zvěří, kterou naši Goldeni nadevše zbožňují

Astrálek a Robbie na bažantím honu.

O víkendu 25. - 26.11. 2006 jsme se účastnili honů v prostředí židlochovických bažantnic, tedy u nás, na Jižní Moravě.

SOBOTA: Oba naši kluci - Robbie i Astrálek - zde odvedli pečlivou a zodpovědnou práci při dohledávce i přinášení jak mrtvých, tak i živých bažantích kohoutů a slepic. Oba si to také náležitě vychutnali. Prostředí tamější bažantnice bylo vskutku hojně zazvěřené, a to nejen bažanty, ale i zajíci a srnčím. Díky tomu si Robbie měl možnost přinést kromě bažantů i pořádného zaječího macka, na kterého byl náležitě pyšný, což dával najevo spokojeným chrochtáním :o)


Celkem se za tento hon ulovilo na 1500 bažantů, kromě toho i 2 mufloni.

V neděli jsem se účastnila dalšího bažantího honu, opět s Robbiem, jemuž společnost dělala tentokráte Auína.

Časně ráno, ještě před začátkem samotného honu, jsem neodolala lákavého nabídce našeho kamaráda - myslivce a vyrazili jsme společně na "soukromý kachní hon". Jenže ve dvou se kačenky pochopitelně velice špatně nahání, a ještě o to hůře se pak střílí ... už už to vypadalo, že nás štěstí opustilo (spolu se všemi kachnami), ale nakonec se nám přece jen poštěstilo ulovit kachnu, a to ne jen tak ledajakou - byl to překrásný kačer, opravdu výstavní kus, pořádný macek - byl nádherný !!!
Aura s Robbiem byli štěstím bez sebe, že měli možnost si ho přinést čerstvě střeleného.

Robbie hrdě předává překrásný úlovek :o)

Pak už jsme se vypravili na bažantní hon, kde se v neděli ulovilo kolem 2000 kusů bažantí zvěře.
Střelci byli ještě šikovnější, než v sobotu, takže Robbie i Aura měli možnost dohledat si a přinést větší množství především křídlovaných bažantů.

Spokojenost byla na všech stranách, na Robbiem ze soboty nebyla poznat žádná únava a jako obvykle pracoval s obrovskou chutí a vášní, která je pro něj nedílnou, typickou součástí jeho temperamentní povahy. Aura podávala rovněž velice pěkný výkon v průběhu celého dne, vyžívala se především ve hledání a aportování křídláků, ale od naší minulé návštěvy Konopišťské bažantnice se už, v případě potřeby, soustředila i na mrtvé bažanty (když bylo potřeba je dohledávat), i když ti živí jsou samozřejmě vždycky mnohem lepší a zajímavější, a to pro všechny psy, kteří se pravidelně účastní honu a ví sami nejlíp, co se od nich na honech vyžaduje - samostatná, čistá a temperamentní, ale zároveň pečlivá a zodpovědná práce, a v případě rozhodování živý x mrtvý bažant honci sbírají zhaslou zvěř sami a psi jsou posíláni pro zvěř postřelenou.

Všechno to má samozřejmě svou logiku. A já jsem šťastná, že mí Goldeni umí pracovat tak, jak pracují, ale hlavně to, že je práce se zvěří tak strašně moooc baví a že jim toto jejich potěšení, pro které byli jakožto plemeno vyšlechtěni, mohu poskytnout.

Největší radost mi udělalo úspěšné závěrečné dohledání několika bažantů na místech, která už byla několikrát projitá jinými psovody s jejich psy.
Naši Goldeni opět dokázali, že i když nepatří mezi myslivecky oblíbená plemena (naopak, mnoho "tradičních" českých myslivců toto plemeno považuje za vysloveně neschopné, čistě rodinné psy), tak mají vynikající nos, chuť i temperament, za který se mezi těmito ostatními, myslivci často favorizovanými plemeny, rozhodně nemusí stydět, ba naopak !! Však jsou zlaťáci odborníci především na aport drobné pernaté zvěře, a já jsem velice pyšná na to, že mám tu čest sama takové lovecké specialisty - aportéry - vlastnit - a že se na poli pracovním rozhodně neztratí,
a to i přes skutečnost, že nejsem myslivec a také nemám možnost chodit na hony vyloženě každý den.Pár foto-momentek z honu

Aura - ukázková předávka živé slepičkyRobbie - ukázková předávka křídlovaného kohoutaA opět Aura s živou slepičkou.A opět Auína se slepičkou 
Aktualizace aktuální nabídky štěňátek - v chovatelské stanici LIBOŠOVSKÁ BLATA je k dispozici poslední pejsek.
Máte-li o něj zájem, neváhejte kontaktovat chovatele - manžele Jedličkovi -
775 653 812 nebo 777 653 812

Pejsek má vynikající původ, velice nadějný exteriér a velmi milou, typickou povahu, je krémové barvy a jeho odběr je možný ihned.
Více informací najdete na stránce této chovatelské stanice.V chovatelské stanici OD KAMENNÉ HRADBY jsou už k dispozici pouze pejsci, a to především světle zlaté až zlaté barvy.
Máte-li zájem si zde miminko rezervovat, kontaktujte paní chovatelku - Dášu Turkovou -
723 257 739

Sladké snění :o)Miminka :o)V chovatelské stanici THE BEST GOLD jsou k dispozici pejsci i fenečky krémové i světle zlaté barvy.
K odběru budou mimísci kolem Vánoc. Máte-li zájem o jedno z nich, kontaktujte paní chovatelku - Hanu Houdkovou -
604 566 593

22.11. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Smečka GOLDY FOREVER :o)

Za poslední víkend je toho u nás opět hodně nového !!! :o)

V neděli dne 19.11. jsme udělali příjemnou tečku za výstavní sezónou roku 2006 na MVP v Kielcich (PL), když si zde Astrálek a Sky oba současně svým vítězstvím splnili podmínky na Polského Championa krásy !!!

Dařilo se i nejmladšímu členu naší smečky - Michel zvítězil v početné třídě mladých a nakonec získal i tutul BOB JUNIOR.
Astrálek vše úspěšně završil v závěrečné soutěži o nejlepšího pracovního psa výstavy, kde se umístil na krásném druhém místě.

JCH. Astral Passion Goldy Forever - res.BIS Working Dog :o)Aktualizovala jsem stránku Výstavních novinek, dále pak osobní stránky Astrálka i Sky, také stránku výstavních výsledků Sky.Aktualizovala jsem stránku Robbieho potomstva, kam jsem přidala fotečky velice nadějného mladého polského pejska,
Robbieho syna - JCH. PL
King Mathew Una Lagrima Biale Zloto.
Blahopřejeme jeho majitelům k titulu Polského Championa krásy mladých a i do budoucna jim přejeme mnoho výstavních úspěchů !!

JCH. King Mathew Una Lagrima Biale ZlotoJCH. King Mathew Una Lagrima Biale Zloto

Děkuji Dorotě za mnoho pěkných fotek ;o)V chovatelských stanicích THE BEST GOLD a OD KAMENNÉ HRADBY jsou stále volná některá štěňátka - vybrat si můžete z pejsků
i z feneček jak krémové, tak i zlaté barvy, tatínkem všech štěňátek je náš Robbie - JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky.
K odběru budou tato štěňáka na konci prosince.

Více se dozvíte na stránce aktuální nabídka štěňat.

Pro všechna psí miminka hledáme spolehlivé a milující majitele !!!

Dvě vzorné maminky se svými dětmi (CHS Od KAMENNÉ HRADBY)

Máte-li zájem si rezerovat štěňátko dopředu pro rok 2007, neváhejte a kontaktujte mě a já vás budu informovat o plánovaných spojeních z naší stanice a po našich pejscích17.11. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky

Aktualizovala jsem osobní stránku Robbieho.
Také jsem aktualizovala stránku výstavních výsledků naší Sky.

Robbieho stránka - vstupte :o)

Světová výstava psů v Poznani

Dne 12.11. 2006 se v polské Poznani konala vrcholová kynologická akce tohoto roku - a sice Světová výstava.
Původně jsem se této akce měla také účastnit (
měla jsem přihlášeného Robbieho a Sky) a moc jsem se na ni těšila, bohužel,
můj zdravotní stav mi to nedovolil. Tak jsem aspoň z domova držela palce svým přátelům, aby na výstavě uspěli.
A možná to i trochu pomohlo, protože na této výstavě skutečně úspěšní byli, i když jistě nejvyšší podíl na jejich úspěších mají samotné nesporné kvality jejich odchovů. Celkem bylo na této výstavě přihlášeno 385 Goldenů.

Takto úžasně si vedly odchovy z ch.s. ASHBURY manželů Cathy a Gérarda Sonntag a já bych jim tímto ještě jednou chtěla poblahopřát k tak báječným výsledkům !!!

 I want congratulate to our breeders - husbands Cathy & Gérard Sonntag (ASHBURY Goldens) for these so nice show results !!!Tituly CWC, CACIB a BOS získala a Světovou vítězkou 2006 se stala fenka ASHBURY VELVET KISS (ICH. Taram du Bois de La Rayere x Ashbury Together For Ever) německých majitelů Laurence a Doris Jacob.

V  této třídě bylo přihlášeno celkem 63 fen.
Srdečně blahopřejeme chovatelům i majitelům !!!

Congratulations for breeders and also for owners of this wonderful bitch !!!

Ashbury Velvet Kiss
- foto použito z webu ch.s. ASHBURY

Mimojiné je tato fenka dcerou maminky našeho Michela (pejska Ashbury Absolute Lover) - pochází z jejího prvního vrhu.Titul CWC v mezitřídě získal pes ASHBURY ANGEL HEART (ICH. Taram du Bois de La Rayere x Ashbury Summer Sun).
V této třídě bylo přihlášeno celkem 28 psů.

"Eliott" zůstal ve své rodné stanici a dle mého názoru na něj jeho chovatelé mohou být právem pyšní !!! Blahopřejeme !!!

Ashbury Angel Heart
Copyright Golden OmnibusOcenění výborná 2 v mezitřídě získala jeho vrhová sestra ASHBURY ART OF LOVE (ICH. Taram du Bois de La Rayere x Ashbury Summer Sun), i ona zůstala ve své rodné chov. stanici. V její třídě bylo přihlášeno celkem 35 fen. Blahopřejeme !!!

Ashbury Art Of Love
photo from Sigita - použito z webu ch.s. ASHBURYOcenění výborný ve třídě otevřené získal Michelův otec DAILY RAYS CATCH THE WIND.
V této třídě bylo přihlášeno 38 Goldenů. Blahopřejeme.

Daily Rays Catch the Wind
- foto použito z webu ch.s. ASHBURY

Congratulations to "ASHBURY family" for all these beautiful show results and I wish you lot of show success also for the future !!!12.11. 2006
Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:tualizace stránky AKTUÁLNÍ NABÍDKA ŠTĚŇÁTEK.
Vytvořena samostatná stránka pro nabídku štěňat z chovatelské stanice LIBOŠOVSKÁ BLATA.Narodila se další Robbieho štěňátka

Robbieho dcera :o)

Na světě jsou další Robbieho štěňátka !!! Od včerejška se do dneška do rána rodila. Opět se jedná o velice početný vrh.
Hrdou maminkou Robbieho 32. vrhu se stala fenka CATTY OD KAMENNÉ HRADBY.

Catty od Kamenné hradby pár dní před porodem

Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, neváhejte a kontaktujte chovatele.

Možnost výběru z pejsků i z feneček. Předpokládáne zlatou i krémovou barvu.
Kontakt na chovatele: paní Dáša Turková, +420 723 257 739
 
11.11. 2006
Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:
Aktuální nabídka štěňátek - štěňátka ihned k odběru

Chovatelská stanice LIBOŠOVSKÁ BLATA nabízí k okamžitému odběru poslední 3 štěňátka - 1 fenečku a 2 pejsky - z mimořádně perspektivního spojení JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky x Daja ze Zásmuk.


ICH. Ashbury Touch the Sky x Dája ze Zásmuk

Velice nadějné spojení, vynikající původ štěňat, předpoklady výborných povah a velice kvalitního exteriéru !!!
Zájemci, neváhejte a kontaktujte chovatele !!!

Jana & Karel Jedličkovi, + 420 775 653 812, + 420 777 653 812
Aktuální nabídka štěňátek
Robbie se stal opět tatínkem !!!

Pyšná maminka se štěňátky :o)Robbieho 30. vrh :o)

Tak na tomto světě srdečně vítáme další Robbieho štěňátka :o) !!!

>> V noci ze dne 2. // 3. listopadu se narodil Robbieho v pořadí 30. vrh !!!
Hrdou maminkou tohoto jubilejního a zároveň velice početného vrhu krémových miminek se stala fenka jménem BRIGHT DEPLHI SACADAR (v CHS OD KAMENNÉ HRADBY). Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, neváhejte a kontaktujte chovatele.

Štěňátka mají krémovou barvu a budou k odběru kolem Vánoc. Možnost výběru z pejsků i feneček.
Kontakt na chovatele: paní Dáša Turková, +420 723 257 739


Delfínka se svými dětmi :o)Maminka čistí své miminko :o)Miminka - Robbieho 30. vrh :o)Narození štěňátek v CHS THE BEST GOLD

Dne 5.11. 2006 pak na svět přivedla Robbieho 31. vrh fenka ERIANNE THE BEST GOLD (CHS THE BEST GOLD).

Maminka Erianne the Best Gold

Na výběr je rovněž z pejsků i feneček. I tato štěňátka budou k odběru kolem Vánoc.
Pokud máte zájem o štěně z tohoto spojení, neváhejte a kontaktujte chovatele.
Kontakt na chovatele: paní Hana Houdková, +420 604 566 593

SLastný odpočinek (vrh "J" CHS The Best Gold - předchozí vrh)Vrozené vlohy pro aport :o)Oběma fenkám moc blahopřejeme, stejně tak i jejich chovatelkám.

Věříme, že pro všechny štěňátka najdeme spolehlivé, zodpovědné a milující majitele.
Další skvělé výsledky Robbieho potomstva

Dnes přinášíme hned 3 výborné zprávy o Robbieho dětech !!!

Tou první je, že Robbieho dcera z jeho druhého vrhu, fenka celým svým jménem JENNY MY LOVE BOHEMIAN GOLD (matka Candy Bohemian Gold), se stala úspěšně chovnou fenou. Blahopřejeme pyšné majitelce i chovatelce v jedné osobě :o) !!!Druhou báječnou zprávou je, že Robbieho syn - IVORY THE BEST GOLD (matka Barunka the Best Gold), se podrobil RTG DKK s vynikajícím výsledkem - DKK 0/1 (posuzovatel MVDr. Milan Snášil) !!!
Moc blahopřejeme jeho majitelům i chovatelce a zároveň zařazujeme Ivoryho na stránku Robbieho potomstva !!! :o)

Ivory the Best GoldDo třetice, všeho nejlepšího - Robbieho dcera JCH. Aireen Brdské Zlato (matka CH. Delibes´s Golden Marian) se již podruhé podrobila DOV (vyšetření na dědičné oční vady), opět s negativním výsledkem !!! Blahopřejeme chovatelce i majitelce ;o)Čistě výstavní víkend
(4. - 5.11. 2006)

Ashbury Absolute Lover

Další víkend byl už "jen" výstavní.

>> Vzhledem k mému, momentálně poněkud zhoršenému zdravotnímu stavu, nebyl tento víkend úplně takový, jak bych si ho bývala představovala. Bohužel jsou věci, co člověk prostě neovlivní, i kdyby se snažil sebevíc.
I přesto, že mi nebylo nejlépe, jsme se nakonec rozhodli se obou výstav zúčastnit.

V sobotu, kdy posuzovala švédská rozhodčí Anne-Christin Johansson, jsme si vedli následovně:MichelMichel
Michela - c.j. ASHBURY ABSOLUTE LOVER - jsem vystavovala ve třídě mladých, kde získal ocenění výborný 2 (v této třídě byly zadány pouze 2 výborné) s moc krásným posudkem.

Pořadí ve třídě mladých, Michel skončil na druhém místě ...


Robbieho jsem prezentovala ve třídě championů, která byla kvantitativně velice silně obsazená.
V kruhu jsem zcela zřetleně vyrozuměla, že jsme získali známku výborná bez pořadí.
Jaké bylo mé překvapení, když jsem se při letmém podívání do Robbieho posudku až v neděli dozvěděla, že tam má místo Výborné napsanou známku VD. Opravdu mě to docela rozesmálo :o)) Leč bohužel, v neděli už se s tím nedalo nic dělat.
Zpětně jsem se dozvěděla, že na výstavě bylo v sobotu takových "chybiček" spácháno víc.
Ono i vyznat se v tech neuřitelně naškrabaných sobotních posudcích je celkem úspěch ...
Že ale paní rozhodčí výbornými neplýtvala, to pravdou je a zůstává.


Ve třídě "střední" se úspěšně prezentoval krásný Robbieho syn IVORY THE BEST GOLD (M: Barunka the Best Gold), jenž získal ocenění výborný 4. Blahopřejeme !!! :o)Dále jsem vystavovala holky - Sky a Kessynku.

Sky byla prezentována opět ve třídě otevřené. Ze 13 fen se zde umístila na 1. místě a získala titul CAC, následně i res.CACIB.

Sky

A tady už se šlo o CACIBa - zleva Aury Ey Ketty, JCH. Arctic Sky Brdské Zlato a Cheer´s Zara, jež nakonec získala CACIBa a BOBa

Děkuji Líbě za tyto fotečky z výstavy.Kessy - Attractive Passion Goldy Forever - byla vystavena ve třídě pracovní, kde získala ze 4 fen 2. místo a titul Res.CAC.Celkově bych posuzování zhodnotila asi takto. Paní rozhodčí se snažila posuzovat přísně a spravedlivě.
Zdálo se, že se hodně zaměřuje na pohyb, méně bohužel na úhlení. Potom jsem ale nepochopila, jak mohla umístit psa, který zcela řetelně kulhal na zadní nohu. Také jsem nepochopila způsob, jakým posuzovala hlavy. Vlastně všem mým psům hlavy velmi pochválila.
A já si troufám tvrdit, že znám všechny své psy natolik, abych věděla, nakolik někteří z nich rozdílné hlavy mají. Viděla jsem i jiné vystavované jedince, kterým hlavy chválila, a to měli úplně jiné hlavy i výraz než třeba mí psi. Tohle mě dost zaráželo.
Ale i tak jsem ráda za vesměs velice dobré hodnocení a krásné, i když bohužel v mnoha místech až téměř nečitelné posudky.

Celkově to byl docela úspěšný, i když únavný a ospalý podzimní den.

Brzy po posuzování jsme se jeli ubytovat do blízkého hotelu, kde jsme unaveně padli do postelí.
Hotel sice nebyl situován v příliš malebném prostředí, na druhou stranu byly pokoje úžasně prostorné a velice příjemně modře sladěné. Postýlky byly příjemně měkkoučké a krásně sladce by se v nich jistě spalo celou noc, kdyby v budově hotelu nebyla ještě diskotéka, která jela nepřetržitě na plné perdy od 22 hod. - 4 hod. ráno. Samotná diskotéka, resp. její hudební doprovod by mi ani tolik nevadil, to ještě docela ušlo, ale ten řev opilých a zcela zdivočelých mladých potřeštěných tvorů všude na ulici a také rozbíjení skla a kdo ví čeho všeho ještě venku, to už bylo přece jenom trošku moc na můj citlivý a jemný sluch ... nuž, taky zkušenost :o)

Na neděli jsem se tedy já osobně moc nevyspala a věřím, že většina hostů ubytovaných v tom samém hotelu na tom byla velmi obdobně. A milá neděla nám začala vskutku úžasnou hodinovou frontou před branami výstavistě :o)
Z hotelu jsme to měli autem cca 5 minut k výstavišti, ale tam jsme ztvrdli pěkně dlouho, díky bezohlednosti většiny vystavovatelů, co zcela bez skrupulí předjížděla pěkně nadrzo naši frontu zleva.
Především díky jejich neuvěřitelné drzosti jsme do našeho pavilonu dorazili jen chvilku před zahájením posuzování.
Mezitím na mě ještě stihla svou milou zadnicí přistát jedna Slovenska, myslím, že jsem jí posloužila jako dokonalý polštářek :o))
No, tento den nám začal opravdu báječně, jen co je pravda !!!
Jako by to všechno ještě nestařilo, navíc jako bonus ještě nepříjemně poprchávalo, tím pádem byli všichni naše zlatíčka špinaví jako zlatá čuňátka ..., takže jsem sotva stihla utřít Michelka z nejhoršího a hned jsem letěla do kruhu.V neděli Goldeny vyjma tříd baby a dorostu posuzoval pan Štefan Janega (SK).Michel - ASHBURY ABSOLUTE LOVER -
 získal ve třídě mladých ocenění výborný 3.Robbieho jsem opět vystavovala ve třídě vítězů a k mé velké radosti zde zvítězil a získal CAC, čímž dovršil své čekatelství na titul Slovenský GRAND Champion, které začal právě zde, před rokem, na mezinárodní výstavě v Nitře.Sky byla opět vystavována ve třídě otevřené a opět získala v této třídě prvenství a titul CAC.Kessynka získala opět v pracovce ocenění výborná 2 - Res.CAC.Během výstavy se Robbieho dcera JCH. Aireen Brdské Zlato účastnila nepovinného očního vyšetření, které opakovaně prokázalo že má oči zdravé, prosté všech dědičných vad a chorob. :o)

Brzy po posuzování jsme se konečně vydali na cestu domů !!!
Byl to celkem náročný víkend, ale myslím, že se nám docela vydařil, a to i přes nepřízeň počasí a mé podlomené zdraví.
Pracovně - výstavní víkend
(27. - 29.10. 2006)

Sky s Misou :o)
Aktivní Kessynka jako lítající skokanka rozhodně nikdy nezklame :o)

Další víkend byl klasicky již ryze akční.

>> Tentokráte pro náš začal opět v pátek, který byl ve znamení vodního výcviku a samozřejmě také vodních radovánek naší smečky.
Jednalo se zřejmě o poslední vodní dovádění našich zlatých divochů pomalu končícího roku 2006, naše smečka si ho vychutnala dosytosti, jak lze poznat z následujících fotek. Bohužel si Robbie ve čtvrtek večer při nácvicích v lese zranil nohu, takže měl nařízený důsledný opočinkový den. Při jeho temperamentu a nezměrné lásce k vodě by prostě nešlo držet jej od tohoto živlu stranou ...

Michel se při hrátkách s ostatními ve vodě věnoval své oblíbené činnosti - lezení na záda jiným plavcům :o)) a Kessynka zase předváděla nádherné letecké kousky.

MichelLétající Kessy :o)Prostě nádhera :o)

Michel leze Kessy na záda :o))... ale Kessynka se jen tak nedá :o)Sobota - 28.10. - již byla ryze výstavní. Účastnili jsme se klubové výstavy KCHLS v Třeboni.

>> Goldeny posuzovali rozhodčí z Irska, psy pan Mr. Michael McSharry a pro feny Mr. Ralph Dunne.
I pres kvantitativně velice silné zastoupení v jednotlivých třídách se naší smečce dařilo velice dobře.
Podrobnější reportáž přineseme později, nyní jen stručný přehled našich výsledků.

  Ashbury Absolute Lover - Výborný 2 (z 15 mladých psů)
JCH. Astral Passion Goldy Forever - výborný 2, res.CAC (ze 7 psů)
JCH. ICH. MCH. Ashbury Touch the Sky - V1, CAC (z 5 psů)
JCH. Arctic Sky Brdské Zlato - V1, CAC (z 13 fen)
Adora z Tvaroženských hájů - výborná (10 fen ve tř. pracovní)

Blahopřejeme rovněž Robbieho dceři JCH. Aireen Brdské Zlato, jež získala ve třídě pracovní titul CAC (z 10 fen) !!!
Dále blahopřejeme Robbieho dceři Blue Bell Beauty from Czech, jež získala ve třídě štěňat (9 fen) ocenění Velmi nadějná.

SkySky

Za tyto fotečky děkujeme Lucce H. ;o)


Neděle - 29.10. - byla pro změnu ryze pracovní.
Účastnili jsme se prvního bažantího honu na Konopišti v této sezóně.

Zleva: Astrálek, Aireen a Aura se svou "nadílkou" z honu.

>> Tentokráte jsem s sebou měla Auru a jejího syna Astrálka. Původně jsem zamýšlela se honu účastnit s Robbiem, ale vzhledem
k nesmírné náročnosti honu a vzhledem k tomu, že si ten čtvrtek večer při výcviku poranil nohu, jsem to nakonec nechtěla riskovat.
Myslím, že jsem s ohledem na jeho zdravotní stav udělala dobře, že se honu tentokráte nezúčastnil, i když on by si to moc přál a jak znám jeho temperament, tak by zajisté pracoval velmi tvrdě a s takovým zapálením, nehledě na bolest.
Ale co se dá dělat, zdraví je přece přednější a hon je opravdu veliká zátěž, skutečně není vhodné to riskovat.

V neděli ráno, po sobotní výstavě, jsme tedy vyrazili směr Konopiště !!
Bažantů bylo jako obvykle více než dost, psovodů a honců bohužel méně - bažanti měli prostě převahu !!! :o)

Aura byla na prvním honu po velice dlouhé době, vzhledem k tomu, že minulý rok měla na podzim štěňata, a fenku po odstavu štěňat samozřejmě není vhodné na hony tahat. Vzhledem k pauze téměř dvou let od jejího posledního honu a také s ohledem na její živelný temperament byla Aura značně "nevybitá", a zajímala se především o křídláky, ale když už nebylo zbytí, nosila všechny bažanty, pro které ji panička poslala, i když ti živí ji prostě lákali víc. Ostatně, ti mrtví přece nemají kam utéct ani uletět, není-liž pravda :o))
Ale jak se říká, lépe je temperament krotit, než se ho snažit dostat někam, kde prostě není, že!

Astrálek s hony teprve začíná, minulý rok se účastnil teprve svých prvních dvou honů.
I tak ovšem, teď po roční pauze, předvedl velice pěknou, svědomitou a precizní práci, a to jak při nošení jak živých, tak i mrtvých bažantů, stejně jako i při dohledávce.
Myslím, že až tento náš chlapec získá na honech ještě více zkušeností, tak z něj může být vskutku vynikající pracant :o)
Rozhodně mi svou prací udělal velikou radost. I když je to jinak spíše "flegmoš", při práci se vždy rozvášní a sledovat jeho pracovní temperament a velkou chuťovost ve spojení s pečlivostí a spolehlivostí je jedna velká radost :o)

Na honu nás doprovázela teta Líba a její rarach Aireenka, která je svým temperamentem, vášní a úžasnou chutí do práce věrnou kopií svého tatínka, takže jsem měla pocit, že je Robbie i na tomto honu pořád s námi - a taky, že byl !!! :o) Byl tam :o))

Hon to byl opravdu velkolepý. Ulovilo se celkem 1500 ks pernaté, mezi nimi byli jen dva bažanti královští, a právě Astrálek si jednoho z nich donesl - byl to jeho první "královák", a jelikož byli uloveni pouze a jen ti dva, byla to velká čest :o)
Počasí nám, navzdory pesimistické předpovědi, vyšlo moc dobře, jen při výřadu chvilku trochu sprchlo (to když jsem si nechala větrovku s kapucí v autě - jak jinak, že :o))

Bažanti :o)Pohled na konopišťský zámek v podzimních barvách.
Na výřadu.

Prožili jsme společně v krásné přírodě konopišťské bažantnice moc pěkný den, i když byl velice vyčerpávající.
Všechna naše zlatíčka si hon náležitě užila a vychutnala a my se už teď moc těšíme na další podobnou akci :o)

Děkujeme Líbě i její rodině za milé přijetí, dobré jídlo i pití a ubytovaní.


  24.10. 2006
Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Slunečný víkend :o)
(21. - 22.10. 2006)

Attractive Passion Goldy Forever - vášnivý skokan :o))

Další víkend jsme zasvětili odpočinku kombinací s výcvikem :o)
Prostě pohodička :o))

>> Tentokráte nás, zcela výjimečně, nečekala žádná výstava ani jiná podobná kynologická akce (což se o nadcházejících víkendech rozhodně tvrdit nedá ;o)), takže jsme prostě "jen tak" relaxovali výcvikem na souši i ve vodě, se zvěří i s dummy, a pomalu jsme nabírali síly potřebné pro následující náročnější dny ...

Nejvíce relaxovala samozřejmě ta lidská část naší rodiny, ta psí jako vždy nezahálela a pečlivě trénovala :o)
Sobota byla zasvěcena hlavně "suchozemskému" výcviku, v neděli se trénovalo především na vodě.

O titul LETEC neděle se ucházela Kessynka a Robbie. A kdo létal lépe?? Nechám to na vašem posouzení :o)

Letící Kessy :)Robbie :)

Další fotečky - pro radost a potěchu oka :)

Smečka plave prozkoumat rákosí, kde se schovává kačenka :o))Podzimní přírodní scenérie je prostě nádherná !!Michel jako fotomodel :o)Míša se Sky - nádherný to pár :o)

Michel připlová s aportem ke břehu a Robbie plave na povel vpřed ...Nádherný podzim ve slunečním nádechu ...Smečka :o)
A další úžasný skok Kessky do vody :o)

Taaakhle dalekoa jeste dal Michel plave s aportem :o)Přiblížení obrázku vlevo ...Michel :o)

Michel spolehlivě aportuje plastový dummy ke břehu.Michel :o)Míša spolehlivě vynáší dummy na břeh.19.10. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Další nezapomenutelný víkend :o)
(14. - 15.10. 2006)

Kluci měli o zábavu postaráno :o))

Také tento víkend jsme strávili jak jinak, než akčně :o)
Pořád se něco děje, a to je moc dobře !!!

Vstupte do života naší zlaté smečky !!! :o)

>> Tentokráte pro nás víkend začal už v pátek večer, když jsem neodolala a přijala pozvání od jednoho ze svých dobrých přátel a následně měla tu čest zúčastnit se jedné suprové akce v překrásné přírodě, ve společnosti super lidiček, a samozřejmě, ani zde nemohla chybět moje zlatíčka, která si celou akci vychutnávala od začátku až do konce pěkně společně se mnou :o)

Jedlo se a pilo, o zábavu bylo postaráno a všichni byli šťastní a spokojení, prostě idylka - jak psí, tak i lidská :o)
V sobotu na akci přijel ještě jeden pyšný tatínek se svými dvěma ratolestmi, s Kubíkem a Barčou, a především Barča naší zlaté smečce naprosto dokonale propadla, takže naše zlatíčka měla o zábavu několika následujících hodin náležitě postaráno - a vlastně ani nevím, kdo z nich byl šťastnější, každopádně to byla paráda, vyzkoušet si opět canisterapii s dětmi naživo :o))

Počasí vyšlo parádně, nálada byla skvělá, všichni byli naprosto maximálně spokojení a kdyby to šlo, zůstali bychom moc rádi déle, ale jelikož jsme v neděli naplánovou výstavu v Polsku, museli jsme se již v sobotu odpoledne vrátit domů.

Tímto bych ráda poděkovala Jardovi za organizaci takové skvělé akce.
Nám všem se to moc líbilo a věřím, že i naše smečka přispěla svým dílem k celkové pohodě a dobré náladě všech zúčastněných.

Barča s Robíkem :o)Barča v obležení s klukama :o))Barča se mazlí s Michelem :o))

Astrálek dává Báře pusu ... :o))... a Barča dává pusu Astrálkovi :o))
A neděle už byla klasicky výstavní ...

NVP Zabrze - Polsko
(15.10. 2006, rozhodčí St. Firlik, PL)

Tato výstava byla ve znamení vítězného tažení naší "pánské jízdy" :o)
Všichni tři kluci - Michel, Astrálek i Robbie - zvítězili ve svých třídách a Robbie se dokonce stal nejlepším psem v plemeni.

Ashbury Absolute Lover - V1, nejlepší mladý pes
JCH. Astral Passion Goldy Forever - V1, CWC
ICH. MCH. JCH. Ashbury Touch the Sky - V1, CWC, NPWR (nejlepší pes v rase)

Ashbury Absolute Lover

Více se o této výstavě brzy dočtete na stránce Výstavní novinky II.Další zdravotní výsledky Robbieho potomstva

Robbieho syn - ARTUŠ Zlatý Tesák - má DKK 0/0 (posuzovatel MVDr. Šebek). Majitelům i chovateli blahopřejeme !!!
Další pěkné zdravotní výsledky Robbieho dětí najdete na stránce jeho potomstva.

Velice náš těší tak pěkné a vyrovnané zdravotní výsledky a všem moc a moc blahopřejeme.
Těšíme se na další štěňátka po Robbiem !!!

Aktualizace stránky Plánovaná spojení.

Máte-li zájem pořídit si štěňátko zlatého retrívra koncem prosince tohoto roku, máte možnost si ho zadat již nyní !!!
Koncem prosince by totiž měla být k odběru štěňátka v chovatelských stanicích THE BEST GOLD (mob.
604 566 593) a OD KAMENNÉ HRADBY (mob. 723 257 739). Tatínkem obou vrhů bude náš Francouzský plemeník JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky. V případě vašeho zájmu neváhejte a kontaktujte chovatele. Podrobnější info najdete na stránce Plánovaná spojení.

Štěňátko ze spojení ICH. MCH. JCH. Ashbury Touch the Sky x Barunka the Best Gold - vrh "J" THE BEST GOLDAktuální nabídka štěňátek

Aktualizace stránky Aktuální nabídka štěňat /zde najdete podrobné info o současných vrzích /

Máte-li zájem pořídit si štěně zkatého retrívra v nejbližší době, mohu vás odkázat na CHS Libošovská Blata, kde mají k dispozici poslední fenečku a 3 pejsky z mimořádně perspektivního a vyrovnaného vrhu, k odběru od konce října, ze spojení:

>> JCH. MCH. ICH. ASHBURY TOUCH THE SKY x DAJA ZE ZÁSMUK <<

ICH. Ashbury Touch the Sky x Daja ze Zásmuk

Pokud máte zájem si pořídit štěňátko po Robovi a po Dáje, neváhejte a kontaktujte chovatele:
Jana & Karel Jedličkovi, + 420 775 653 812, + 420 777 653 812
 

>>
Podrobné info o vrhu najdete zde >> Aktuální nabídka štěňat
 

10.10. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Prostě super víkend :o)
(7. - 8.10. 2006)

Rovněž tento víkend byl v naší zlaté rodině přímo nabitý akcemi !!!

>> V sobotu - dne 7.10. - jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, která pro nás byla velice úspěšná.
Celou reportáž ohledně této výstavy a mnoho foteček najdete na nové stránce Výstavní novinky II ...
Zde brzy najdete i dodatečně zpracované reportáže a fotečky z předešlých výstav.

Sky - V1, CAC, CACIB, BOB :o)>> V neděli - dne 8.10. - měl Robbie dopoledne váženou dámskou návštěvu ;o), a odpoledne jsem neodolala lákavému pozvání našich přátel a vypravili jsme se společně na překrásnou plavbu parníkem z Brněnské přehrady až do Veverské Bítýšky.
Samozřejmě jak jinak, než v doprovodu některých našich zlatých přátel - bez nich by to prostě ani nešlo :o)

Tento den byl významný především tím, že nejmladší člen naší zlaté smečky - Francouzský pejsek ASHBURY ABSOLUTE LOVER - slavil své již deseti-měsíční narozeniny. MICHEL dostal k "desítce" vskutku originální dárek, který se mu velmi zamlouval a také si ho pořádně užil. Svou úplně první plavbu na parníku si náležitě vychutnával a nadšeně sledoval "vodní svět" všude kolem, ale nejvíce ze všeho ho naprosto bezkonkurenčně zajímaly kačenky, kačenky a zase kačenky ... :o)

Michelovi se plavba moooc líbila, nadšeně sledoval veškeré dění kolem !! :o)
Michelovi se kacenky moooc libily :o))

Na parníku byla naše zlatíčka zdrojem pozornosti především ze strany nejmladších účastníků plavby - a to malých dětí, které naše pejsky pozorně sledovaly a ty nejstatečnější si je šly i pohladit - potěšení pak bylo na obou stranách :o)

Překrásně strávené odpoledne i večer jsme zakončili příjemným posezením v restauraci, kde se naše zlatíčka opět stala objektem zájmu, tentokráte jedné malé holčičky, která si s pejsky povídala a neustále si je chodila hladit :o)

Bly to vskutku parádní den, na jaký se nedá nikdy v životě zapomenout !!!

Nové fotky pejska Allain Brdské Zlato
( JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky x CH. Delibes´s Golden Marian)
Na stránce Robbieho potomstva se můžete podívat na nové fotky jeho syna Otíka (Allain Brdské Zlato, vrhový bratr naší Sky).
Jak můžete z těchto fotek vycítit, je Otík nadšený pracant a spolupráce s jeho pánečkem ho mooooc baví ;o)

Otíka práce moc baví !! :)4.10. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Nepovinné oční vyšetření: DOV

Dnes (4.10. 2006) jsem s Robbiem a se Sky absolovala nepovinné oční vyšetření na veškeré oční vady - DOV.

Co se týče Robbieho, jednalo se v řadě již o 4. vyšetření na DOV.
Sky byla ve svých 2 letech na tomto vyšetření poprvé.

A jak to tedy dopadlo?

U obou, jak u tatínka, tak i u dcery, se potvrdilo, že mají oči krásné a naprosto zdravé, prosté všech dědičných vad a chorob.
Sky je již 4. jedincem z vrhu "A" CHS BRDSKÉ ZLATO, jenž byl na DOV vyšetřen - všichni s negativním výsledkem !!!


Robbieho oči jsou zdravé.Skyinčiny oči jsou také zdravé :)

  aktualizovány osobní stránky Robbieho a Sky3.10. 2006

Novinky a updaty na našich webových
 stránkách:Aktualizace AKTUÁLNÍ NABÍDKY ŠTĚŇÁTEK - doplněn původ štěňátek ze spojení Robbie x Dája.
Některá štěňátka jsou stále ještě volná, jedná se o vyrovnaný a velice nadějný vrh, zájemci neváhejte a kontaktujte chovatele !!!!

Dája ze ZásmukRobbie

Štěňátka budou k odběru od konce října 2006.

Jana & Karel Jedličkovi, + 420 775 653 812, + 420 777 653 812Aktualizace PLÁNOVANÝCH SPOJENÍ. V brzké době očekáváme další Robbieho štěňátka !!! :)


 
Babí léto naší zlaté rodiny

Vstupte do našeho světa !!! // Enter to our world :)

  Poslední překrásné zářijové dny jsme trávili s celou naší zlatou smečkou v nádherné přírodě malebné Českomoravské vrchoviny.
Byl to vskutku betelně strávený čas doznívajícího, hřejivého a pestrého "babího" léta.


V těchto dnech jsem se, se všemi našimi zlatíčky, věnovala především výcviku, a to jak "suchozemskému", tak i "vodnímu".

A to bych to snad ani nemohla být já, abych se nesnažila naši společnou práci řádně zdokumentovat fotografickou cestou, takže některé fotečky najdete v naší připavované nové fotogalerii - už brzy ;o)

Michel aportuje dummy :)Michel pozoruje ptáčka na střeše :)
 
Národní výstava Brno

>> ZATÍM jen krátké info z NVP Brno, 24.9. 2006

JCH. Astral Passion Goldy Forever zde zvítězil ve třídě otevřené a získal CAC, poté se málem stal i NV !!!

Sky - JCH. Arctic Sky Brdské Zlato - byla z 11 fen výborná 2, Res.CAC.

Aura - Adora z Tvaroženských hájů - se v pracovce umístila jako výborná 3.

Brzy dodám podrobnější reportáž a fotečky :)

 
Blahopřejeme, Aireen !!!

Opět srdečně blahopřejeme půvabné Robbieho dceři - JCH. Aireen Brdské Zlato - jež získala další výstavní tituly na dvoudenní CACIBové výstavě v Maďarsku - v Kecskemétu (9. - 10.9. 2006).

V sobotu získala ocenění výborná 2 - Res.CAC, a v neděli byla oceněná jako výborná 1, CAC !!! Teď už Aireence chybí jen jeden poslední titul CAC, aby se stala Maďarskou Championkou, stejně jako oba její rodiče, kteří už Maďarskými Championy jsou :) 
Držíme palce, Aireenko !!! Jen tak dál ;o)


Aireen 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002 - 2006.
All rights reserved // všechna práva vyhrazena.
Fotografie i texty smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Webmaster "Goldie" - Milena Blaháková

Spuštěno: 25.7. 2002     
LAST
updated: 1.1. 2007

"Když pohlédnu na hvězdnou oblohu, spatřím nekonečnost, tajemnost a věčnou krásu hvězd. Když pohlédnu do Tvých očí, zřím nekonečnou lásku, nezměrnou oddanost a věrnost, kterou Ty mi věnuješ na věky věků. Díky za vše, můj nejlepší příteli se zlatým srdcem!"