Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY"                       Domů 

      Aktuálně - updaty

         Horké novinky

                  O nás   

            Naši Goldeni     

           Naše úspěchy

            Nabídka krytí     

        Štěňátka - vrh "A"

              Naše odchovy

              Fotogalerie

       Info o plemeni, rady       

               Kontakt

                E-mail  

      

                                          Chovná fenka   

                  Adora z Tvaroženských hájů                      

                         "Aura"   

Adora z Tvaroženských hájů - 24 months old                                                                            "Slunce a jiskra naší rodiny - zdraví, energie, vitalita, vynikající temperament,      

výborné lovecké vlohy, inteligence, dobrý původ - minimum české krve, 

líbivý exteriér, smysl pro legraci, věrné zlaté srdce, láska a oddanost". 

Pětigenerační průkaz původu + fotogalerie předků

Fotogalerie 

                Základní informace 

 Datum narození  25.4. 2001
 Chrup  Plnochrupá, skus nůžkový 
 Barva  sytě zlatá barva
 Oči  tmavě hnědé 
 Výstavní úspěchy   Velmi nadějná, 2 x výborná 
 Zkoušky   OVVR - I. cena
 HD // DKK  C/B (2/1) 
 ED // DLK  0/0
 Oční choroby  negativní
 Výška  56 cm
 Chovatel  MUDr. Václav Kotačka, CZ
 Majitel  Milena Blaháková, CZ

                                                 

                                              Tří-generační průkaz původu

 Gembaek´s Knight of Music 

 HD A/A

 DK SCH Tallygold Knight and Day HD A, ED 0/0, oči neg.  Friendship Classic Tatoo HD A
 Tallygold Blonde Is Beautiful 
 Goldsand´s Sonnet of Music  Caval Cooper
 Goldsand´s Symphony of Music
 Debora Marty (HD B/C ve 4 letech)  JCH Gáláns Valentin HD A/A  ICH, HCH Glengilde Kwizz Awa "of Gáláns" 
  Karvin Imsse Wimsse of  Gáláns
 Cyra Ru-Slan HD A/A   Ned Diabolo
 Cedra Golden Araukarity  HD A/B (v 5 letech)

                                           

 

                                              Charakteristika

                                                             Původ

Aura je v pořadí naší druhou fenkou plemene zlatý retrívr. Pořídili jsme si ji v červnu roku 2001, v době, kdy už byla Goldy velmi vážně nemocná. Velmi důležitý pro mě byl proto tehdy fakt, že Aura pochází z nepříbuzenské plemenitby. Rovněž se mi velice zamlouvala velice typická, přátelská a laskavá povaha její matky, jménem Debora Marty. "Dáša", jak jí její majitelé, manželé Kotačkovi, říkají, je fenkou veselé a pracovité povahy. Ačkoliv nemá žádné zkoušky, je na ní vidět talent a ohromná chuť pracovat a aportovat. Přesto, že je to fenka z českého chovu, je pěkná, má moc pěkné zadní úhlení a moc milý výraz. Se psem Gembaek´s Knight of Music (import z Dánska) Dáša zplodila 9 roztomilých štěňátek. 

Auru jsme si vybrali právě pro její úžasnou, sebevědomou a suverénní, kontaktní povahu, a rovněž pro její líbivý exteriér (jako štěně měla nádhernou hlavu, velmi laskavý výraz a velmi nadějnou stavbu těla, dobrou kostru). Byla to právě ona, kdo nám byl oporou v těch nejtěžších chvílích, kdy jsme se rozhodli, že Goldy necháme odejít. 

Za klady Auřina původu považuji především minimum české krve. 

 

                     Typická povaha a vynikající lovecké vlohy

Aura ... ten, kdo ji zná, ji prostě musí milovat! Pro tu typickou přátelskou povahu, pro to oddané a otevřené, věrné a vděčné, laskavé srdce, pro ten šibalský pohled a nádherné, milující oči, ve kterých se zrcadlí srdečná a vroucná povaha naší zlaté přítelkyně. Aura je skutečným andělem lásky. Dobrotu svého zlatého srdce rozdává všem kolem sebe. Miluje prostě všechny ... a každému se snaží zavděčit, každého musí mít ráda a s každým se prostě musí pomazlit a pohrát si. Pro její srdečnou povahu, něžnost, citlivost a neuvěřitelnou důvěru v lidi se s ní chci v budoucnu věnovat canisterapii. Při kontaktu s lidmi, a zvláště s menšími dětmi, je Aura velmi něžná a opatrná. Ovšem pozor, nenechte se zmýlit! Co se týče lumpačení a vymýšlení blbinek, neznám větší umělkyni, než je naše zlatá dračice! Co nápad, to originál. Opravdu. Nevěřili byste, co všechno si naše holka nevymyslí.  Aura vyniká přirozenou vysokou inteligencí a skutečným smyslem pro humor. Ve vymýšlení lotrovin je to opravdu mistryně světa. Je velice mírumilovná a něžná, co se týče vztahu k lidem a ostatním živým tvorům, ovšem co se týče práce loveckého psa, prokazuje vynikající vlohy pro práci. Své přirozené lovecké nadání prokázala už ve věku 4 měsíců, kdy dohledala zhaslou lišku ve vysokém porostu s pachem mnoha psů, tedy prokázala přirozené kvality svého nosu. V tomto věku se také naučila plavat a této vášni naprosto propadla. Aura miluje aportování na "sucho" i "mokro", je velmi temperamentní a pracovitá. Výborně poslouchá, umí mnoho povelů, učí se s chutí a radostí. Je radost i čest s ní pracovat. 

Zatím máme "jen" OVVR, které Aura složila v 1. ceně ve věku 16ti měsíců. Na lovecké zkoušky se připravujeme po štěňátkách. 

Lovkyně Aura - 22 months old Stále v akci ... // Aura always in action !!! 24 months old very active girl !!! Aura je pro každou legraci !!! Aura MILUJE děti.

 

                                                    Líbivý exteriér

Aura je fenkou z českého chovu, ovšem i přesto má líbivý exteriér. Za její klady považuji pěknou postavu, výborné přední i zadní úhlení, hluboký a prostorný hrudník, rovný pevný hřbet, bohaté osrstění, milý a laskavý výraz, elegantní pohyb. 

Výstavní výsledky: protože jsme zatím s Aurou moc výstav nenavštívili, má jen velmi málo ocenění. Jako první známku si odnesla "velmi nadějnou" z dorostu a také byla oceněna jako 2 x výborná. 

                            Adora z Tvaroženských hájů - 27 months old Adora z Tvaroženských hájů - 23,5 months old 

 

                                                   Vzorná matka

Aura byla kryta v polovině července 2003 špičkovým anglickým plemeníkem MCH Paudell Pure Passion ve Francii. Z tohoto perspektivního spojení se narodilo 9 zdravých a velmi životaschopných štěňátek, 5 holčiček a 4 chlapečci, celkově velmi vyrovnaný vrh. Aura prokázala pudové vynikající mateřské schopnosti, stala se z ní výborná matka - velmi pečlivá, laskavá, obětavá, velice něžná a opatrná. Více o našich štěňátkách z vrhu A se dozvíte zde >>

MCH Paudell Pure Passion - tatínek  +  Maminka Aura (s miminy už 6 týdnů v bříšku) = Vrh "A" Goldy Forever konečně na světě!!!

                                                     

                                                    Budoucnost  

Pro Auřin báječný lovecký temperament a velkou vášeň pracovat spolu určitě vyzkoušíme nějaké lovecké zkoušky. 

Pro její citlivou a něžnou povahu se spolu chceme věnovat canisterapii.

                                            Aura zbožňuje děti.

Rovněž chci s Aurou, až bude v kondici, navštívit některé výstavy. Předvádění ve výstavních kruzích totiž miluje a zatím byla vystavována jen minimálně, což je velká škoda, ale nevadí - my si to spolu ještě vynahradíme! Aura je mladá a ještě hodně toho spolu máme před sebou!                                                      

                                                                                      Text & photos by Milena Blaháková

 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002, 2003, 2004. All rights reserved / všechna práva vyhrazena. Fotografie smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Made and designed by Milena Blaháková. Web vytvářen z lásky a obdivu k plemeni a k našim Goldenům především.   

Spuštěno: 25.7. 2002      LAST updated: 22. 2. 2004                                           Co je nového na našem webu?