Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY"                       Domů 

      Aktuálně - updaty

         Horké novinky

                  O nás   

            Naši Goldeni     

           Naše úspěchy

            Nabídka krytí     

        Štěňátka - vrh "A"

              Naše odchovy

              Fotogalerie

       Info o plemeni, rady       

               Kontakt

                E-mail  

      

                   Cena štěněte GR    

Běžná cena štěňat Goldenů bez PP se pohybuje v rozmezí asi do 5.000 Kč, u štěňat s PP od 10.000 do asi 30.000 Kč, závisí na kvalitě chovu (výběr štěněte je dobrý uzpůsobit 3 hlediskám, a sice rodokmenové hodnotě, chovné hodnotě a plemenné hodnotě - viz. Výběr štěněte.) Cena závisí na kvalitě rodičů a předků, na jejich titulech, složených zkouškách, a samozřejmě na chovatelech samotných, kteří si určí cenu. 

Je třeba si uvědomit, že vzrůstající cena štěněte vždy nemusí znamenat automaticky vzrůstající kvalitu štěněte. Jiné ale je, když kryjete psem od souseda a jiné je, když od svého chovu čekáte více a jezdíte krýt do zahraničí kvalitními plemeníky z vyhlášených kennelů. Ostatně pokud se jedná o skutečně kvalitní zahraniční krytí, náklady vzrůstají a tím samozřejmě i cena štěňat. Nemluvě o krytí např. světovými nebo evropskými vítězi.

Mnohé zájemce o Goldeny zaujme relativně výhodná cena štěněte bez PP - říkám relativně, protože mnohdy po pořízení štěněte musí vynaložit mnohonásobně vyšší finance jako úhradu za léčbu zdravotních problémů v důsledku právě nevhodného chovu.

Je tedy zásadním pravidlem, že na pořízení štěněte Golden Retrievera se nesmí v žádném případě šetřit a pokud nemáme peníze, je to smutné, ale štěně bez PP si nepořizujme - neboť se tak staneme dalšími zájemci o potamní, pochybné chovy, kde často množí na úkor zdraví a povahy psů, zkrátka rodiče i štěňata u takových množitelů trpí a pokud malé, zubožené štěňátko litujeme a pořídíme si ho jen ze soucitu, nejen že si tím znepříjemníme život, ale především mu prokážeme medvědí službu. Protože pokud bude po štěňatech bez PP poptávka, stále bude i nabídka! Pokud ale nebude poptávka, množitelé přestanou množit, protože se jim to nevyplatí. Zní to krutě, ale je to tak! Za všechna taková zanedbávaná štěňata proto prosím - nekupujte si je, protože tím podporujete živnost množitele, zvyšujete poptávku a tím i přispíváte k dalšímu týrání!
Nehledě na to, že pokud nemáme peníze ani pro pořízení štěněte, jak je pak chceme kvalitně živit? Neboť nejlepší krmivo nebývá nejlevnější, naopak! Nemluvě o potřebě zdravotních vyšetření, očkování, léčení apod., což je u tak přešlechtěného plemene, jakým Golden je, velká pravděpodobnost!

                                                  Nebojte se dát trochu více peněz za kvalitní štěně. Na pořízení štěněte Golden Retrievera se nevyplatí šetřit!

Každý zájemce o skutečně kvalitní štěně si ale musí uvědomit, že mu je chovatel nedá jen tak "za hubičku"! Vždyť to by sám chovatel stál proti sobě! Tak by sám nedocenil svá kvalitní zvířata. Vezměte si náklady za kvalitní výživu, kvalitní veterinární péči, poplatky za výstavy a zkoušky, chovatelské poplatky, poplatek za krytí! Hodně lidí si v dnešní době myslí, že lze štěně získat téměř zadarmo - to sice jde u bezpapírových štěňat, ale stojí to vysoké riziko za to? Vždyť PP automaticky neznamená jen povinost chodit na výstavy! PP je doklad původu vašeho štěněte, je to určitá záruka - ne výstavních titulů nebo 100 % zdraví, ale znáte předky vašeho štěněte, znáte způsob použité plemenitby, znáte zdravotní, pracovní i výstavní výsledky předků vašeho štěněte - a tato všechna kritéria skutečně minimalizují rizika, že váš pes bude v budoucnu dědičně nemocný, že bude mít nestandardní povahu nebo vyroste v naprosto jiné plemeno. Ano, jsou i tací chovatelé, kteří uchovňují dědičně nemocné psy s agresivní povahou a jedou tzv. "na peníze", čili "množí", ale těch je mnohem menší množství než chovatelů bezpapírových štěňat. Proto je nejdůležitější pečlivý výběr opravdu zodpovědného chovatele, pro kterého znamenají jeho psi lásku, vztah, přátelství a nikoliv prostředek k rychlému zbohatnut - jak strašně musí trpět feny, které jsou nakrývány při každém hárání, feny, které jsou navíc nekvalitně živeny a tak prostě musí strádat, stejně jako štěňata, odchovávána v opravdu nelidských podmínkách, vysloveně na nějakých zbytcích či "šrotu". Prosím, nepodporujte takovéto "chovy"! vybírejte si dobře chovatele, od kterých si vezmete štěňátko. Vždyť si je nepořizujete na jeden den, ale na několik let společného soužití! Nebojte se zaplatit víc za pořízení štěněte, jestliže se jedná o skutečně kvalitní chov! Uvědomte si, že kupní cena je jen zlomek toho, co do toho roztomilého medvídka ještě v životě vložíte! Štěně si nelze pořídit jen jako věc, módní doplněk do bytu nebo hračku pro děti. Je to živý tvor, který má své potřeby, své nároky, a vy mu je musíte splnit, aby s vámi mělo spokojený a plnohodnotný život! Nezdráhejte se investovat do kvalitního krmiva a dobré veterinární péče! Vždyť štěně je jako dítě - potřebuje vaši péči, vaši lásku, váš čas, vaši podporu. Nebo na vašem dítěti také budete šetřit?                       

                                                                                                            Text + photo by - Milena Blaháková -   

 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002, 2003, 2004. All rights reserved / všechna práva vyhrazena. Fotografie smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Made and designed by Milena Blaháková. Web vytvářen z lásky a obdivu k plemeni a k našim Goldenům především.   

Spuštěno: 25.7. 2002      LAST updated: 22. 2. 2004                                           Co je nového na našem webu?