Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY"                       Domů 

      Aktuálně - updaty

         Horké novinky  

                  O nás   

            Naši Goldeni       

           Naše úspěchy  

            Nabídka krytí     

        Štěňátka - vrh "A"

              Naše odchovy

              Fotogalerie  

       Info o plemeni, rady       

                 Kontakt  

                  E-mail  

      

               O nás: "Goldy Forever family"

Naše chovatelská stanice vznikla z veliké vášně a spontánní lásky k plemeni zlatý retrívr. Nese název "Goldy Forever", což v překladu znamená "Goldy navždy", a tento název vznikl na počest a památku naší první fenky tohoto plemene. 

"Goldynku", která se oficiálně jmenovala Agga z Čelákovic, jsme si přivezli v létě roku 1997. Okamžitě se stala milovaným a právoplatným členem naší rodiny, ale bohužel jen na pouhé čtyři roky. Ve věku pouhých čtyř let jsme ji totiž museli nechat odejít kvůli těžké dědičné chorobě - rakovině cévní stěny. Goldy se stala jednou z obětí nevhodně vedené příbuzenské plemenitby (v jejím případě se jednalo o tzv. liniovou plemenitbu), postavené bohužel na nekvalitních jedincích z českého chovu. To se bohužel projevilo nejen na zdraví Goldy, ale i na zdravotním stavu jejích dalších sourozenců. 

Goldy si získala si mou lásku a obdiv, díky ní jsem si zamilovala tohle zlaté plemeno a jeho kouzlu nakonec úplně propadla. Goldynčina předčasná smrt mi otevřela oči. Poučena krutou životní zkušeností si nyní štěňata vybírám zásadně podle jejich původu. A protože úroveň české chovu zlatých retrívrů zdaleka nedosahuje úrovně chovu některých zahraničních zemí (Anglie, Francie, Skandinávie, Holandsko ...) rozhodla jsem se přinést do našeho českého chovu kvalitní zahraniční krev, která ponese pevné zdraví a vitalitu, typický temperament, špičkový exteriér a vynikající lovecké vlohy

Z tohoto důvodu jsem v září roku 2002 importovala původově vysoce kvalitní štěně z Francie, který nese vynikající anglickou krev. Pevně věřím, že náš první, importovaný pes jménem ASHBURY TOUCH THE SKY svými mimořádnými zdravotními, povahovými i exteriérovými kvalitami přispěje ke zkvalitnění chovu zlatých retrívrů, a to nejen u nás. 

Rovněž pevně věřím, že i potomstvo naší druhé fenky jménem Adora z Tvaroženských hájů a špičkového anglického psa MCH Paudell Pure Passion přispěje ke zkvalitnění plemene. Štěňata z vrhu "A" Goldy Forever mají po svém otci vynikající původ a je zde velká pravděpodobnost, že po něm zdědí veškeré jeho kvality: pevné zdraví, typickou povahu, výborné lovecké vlastnosti a vysoce kvalitní exteriér. I po mamince mají co dědit: rovněž pevné zdraví, typickou přátelskou povahu a výborné lovecké vlastnosti spolu s líbivým exteriérem. 

         Astral Passion Goldy Forever, Ashbury Touch the Sky, Adorable Passion Goldy Forever, Angel Of Passion Goldy Forever - únor 2004

Je mým nejvyšším chovatelským cílem odchovávat štěňátka zdravá a vitální, štěňátka s výborným původem, s typickou povahou a kvalitním exteriérem spolu s výbornými loveckými vlastnostmi, zkrátka takové Goldeny, kteří se ve světě neztratí, a to ani v zahraničí, a svým majitelům budou dělat pouze samou radost. 

                    Adora z Tvaroženských hájů + Natalka + Ashbury Touch the Sky - Velikonoce 2003             

  HISTORIE - SOUČASNOST - BUDOUCNOST                

    Nejvěrnější ochránci, spolehliví partneři, vytrvalí pomocníci, nadšení z každé práce, oddaní mazlíci, ti nejlepší přátelé mého života - děkuji bohu za to, že Vás mám !!! Tolik čisté lásky jsem nikdy před Vámi nezažila !!!  

                                            Začalo to před šesti lety ... 

    Děkuji za Vaši lásku, bezmeznou věrnost a oddanost, za Vaši upřímnost a bezelstné přátelství, za Vaši jako křišťál čistou duši beze stopy agrese, nenávisti, závisti a pýchy, vlastností nám lidem tolik vlastních! Děkuji za Vaše zlatá srdce a za svolení do nich nahlédnou a vejít. Nikdo neumí čistěji a vřeleji milovat nežli Vy, moji zlatí andělé!!! 

                                    My lidé se od Vás máme co učit! 

                                                                   

                                                                                 Text + photo - Milena Blaháková -

 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002, 2003, 2004. All rights reserved / všechna práva vyhrazena. Fotografie smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Made and designed by Milena Blaháková. Web vytvářen z lásky a obdivu k plemeni a k našim Goldenům především.   

Spuštěno: 25.7. 2002      LAST updated: 21.4. 2004                                           Co je nového na našem webu?