Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY" Domů 

Aktuálně-updaty

Horké novinky

O nás 

Naši Goldeni       

Naše úspěchy  

Nabídka krytí     

Štěňátka - vrh "A"

Štěňátka - vrh "B" 

Plánovaná spojení 

Štěňata - aktuálně  
  
 
Naše odchovy

Fotogalerie  

Info o plemeni, rady        
Kontakt  
                 

E-mail

 last updated // aktualizováno             

      


GOLDY FOREVER Golden Retrievers
Vzpomínáme ... IM MEMORIAM GOLDY -  na památku mé milované Goldy
 
  Agga z Čelákovic "Goldy" 

* Narozena 30.4. 1997
± Úmrtí 23.6. 2001

Goldy - foto ve věku tří let Goldynka jako pampelišková královna. Goldy - vášnivá aportérka - spolehlivý pracant a pomocník - foto z léta 1999 // summer 1999
Naše první zlatá láska: "Goldy" - zlatá barvou, srdcem, duší - loajální, věrná přítelkyně celé rodiny- vznešená psí dáma s vybraným chováním, mírnou a vyrovnanou povahou a špičkovými loveckými vlohami. Fenka s neuvěřitelně bohatou srstí a s velice pěkně tvarovanou hlavou.

IM MEMORIAM - Osudový příběh 

Pětigenerační průkaz původu + fotogalerie předků a příbuzných

Tří-generační původ

Poděkování Goldynce

Po 13. měsících - zamyšlení

kompletní původ s vynikající dohledatelností předků

Goldynčina fotogalerie

Ačkoliv tato naše zlatá holčička neměla zrovna ten nejlepší původ ani ten nejdokonalejší exteriér, ona byla tou, která zažehla jiskru v mém srdci a právě a jen díky ní se v mém nitru zrodila obrovská vášeň k tomuto plemeni.
Goldynka nepopsatelně obohatila život celé naší rodiny a stala svou neopakovatelnou psí osobností, duševní zakladatelkou naší chovatelské stanice. Všechna naše štěňátka, odchovávaná se stejnou láskou a péčí, s jakou jsme se kdysi starali o Goldynku, ponesou ve svém jménu příjmení "Goldy Forever" na její počest a pro její věčnou památku.
Goldynko, děkujeme Ti za všechno krásné, jedinečné a úžasné, za všechny nádherné chvíle a půvabné momentky strávené po Tvém boku, za ty nezapomenutlené okamžiky harmonie, radosti a věrného přátelství, za okamžiky horoucí vášně a bezmezné lásky, zkrátka za vše, čím jsi nás obdařila. Tvůj život byl ve srovnání s tím naším moc krátký, tak moc bych si přála umět vrátit čas a být zase s Tebou, laskat Tě v Tvé sametové srsti, objímat Tvůj mohutný krk a čechrat prsty Tvou hedvábnou náprsenku. Tak ráda bych znovu šeptala do Tvých hebkých oušek něžná slovíčka a chodila s Tebou i nadále na krásné procházky do přírody. Vím, že toto všechno už nám nelítostný čas vrátit nedovede, vím, že ten "náš společný čas" nám v této životní fázi osud nemilosrdně vzal a nikdo nám ho nedokáže vrátit. Není cesty zpět, má lásko. Život bývá mnohdy nemilosrdný a nespravedlivý. Často se ptám sama sebe, proč mi Tě ten proklatý osud vzal tak brzy. Proč jsi tu s námi jen nemohla být ještě o pár let déle. Proč jsi musela odejít tak mladá, ve věku, kdys měla být v plném rozvkvětu svých sil, v té nejlepší kondici. Jen díky Tobě naši rodinu teď tvoří báječná zlatá smečka. Všechno jsou to zlatíčka tak, jako Ty. Mají také krásné oči, rovněž jsou mými oddanými společníky na mé další cestě životem, dávají mi lásku a obdařují mě vším krásným, zrovna jako kdysi Ty. Ale je v tom jeden velký háček, Goldy. Jakkoliv jsou to všechno moje zlatíčka, nikdy nebudou - a ani nemůžou být - tak, jako Ty. Mohou mít mnohem lepší původ, mohou mít kvalitnější exteriér, mohou být ještě lepší pro práci, než jsi byla Ty. Ale nikdy mi Tě svými kvalitami nedokáží nahradit. Nedělám mezi Vámi rozdíly. Pro každého mám ve svém srdci speciální místečko. Stejně jako pro Tebe, má zlatá královno. Jedno místečko v mém srdci  je určeno jen a jen pro Tebe, má lásko. Jen pro Tebe, pro nikoho jiného. Nikdo se tam nikdy nedostane, to je nemožné, nikdo Tě tam nikdy nenahradí. Je uzamčené navždy, Goldy. Žiješ v něm a v duchu jsi tu navždy s námi. Jsi nesmrtelná, moje královno. Pro své zlaté srdce, pro ten nejkrásnější pohled na světě, na který nikdy nezapomenu. Ačkoliv jsi pro své zdravotní problémy nikdy biologicky nezasáhla do chovu, v každém štěněti z našeho chovu žiješ také Ty, má Goldy. Protože nebýt Tebe, tak by chovatelská stanice GOLDY FOREVER nikdy nevznikla. Svou úžasnou existencí jsi dala život mnoha dalším, stejně úžasným tvorům, jakos byla Ty, a já Ti za to nikdy nepřestanu být vděčná. Proto, když se dnes dívám na svá zlatíčka, vidím v každém z nich část Tvé zlaté duše.
Snad je toto ten pravý důvod, proč jsi odešla tak brzo a darovala tak vlastně život všem svým nástupcům ...

  Tří - generační původ

 CH Adar Gold Rebecca

 HD A/A

 CH High Endeavour´s Active Royal Dutch 

 HD A/A

 CH. Chevanne of High Endeavour
 Styal Snow Bell 
 Aida od Navesnich dubu 

 HD A/A

 Car Golden Araukarity 

 HD A/A

 Paola z Vlcich luk
 Gala z Oticke Horky

 HD A/A

 Art Bohemian Gold  CH Dorion Belaja
 Corina Golden Araukarity
 Drina Golden Araukarity   CH Miki Golden Araukarity
 Rowera Heksa

                         Goldy ve věku 26,5 měsíce                        

                     Milovaná, moudrá Goldy - ani slovy nedovedu vyjádřit, čím vším jsi pro nás byla a čím vším pro nás zůstáváš.

Mohla bych vyprávět nesčetné množství dojemných, krásných, veselých i napínavých zážitků, které jsme spolu prožily. Život s Tebou, léta strávená po Tvém boku, bylo to nejkrásnější období, které jsem doposud prožila. Jen osud ví, proč muselo trvat tak krátce.                          

Ten krutý, nemilosrdný osud, který nás rozdělil. Ale naše pouto nedovede zlomit nikdo a nic. Ani osud nemá tu moc, aby mi Tě sebral úplně - když sedím s malou pod hvězdami a vidím to naše souhvězdí, mám pocit, že vedle mne najednou nesedí Aura, ale že jsi to Ty.                                                           

Moje Goldy, opět stojící po mém boku, připravena splnit všechna moje přání, co mi vidí na očích i v duši ... ty hvězdy nás spojují, jejich nekonečná síla a pospolnost utvrzuje naše nezdolné přátelství - pouto vzájemné lásky, důvěry a porozumění i beze slov - pouto na život i na smrt - Ty a já, Goldy, Ty a já, navždy spolu. 

Miluji Tě. Všem nám chybíš, ale zároveň cítím, že s námi stále žiješ - v nás samotných, v nitrech našich srdcí. Nikdo a nic mi Tě nenahradí.            

Aura je moc milá, hodná a mazlivá - pomáhá mi se vyrovnat s tak velkou ztrátou - ale nenahradí mi Tě, jak si to mnozí myslí. Ty jsi naprosto jiná osobnost než ona. A to je dobře. Nechci,aby mi Tě někdo nahrazoval. Nejde to.

Stále máš část v mém srdci jen a jen věnovanou Tobě, mé zlaté dcerušce. 

Oddaná Goldy - věrná družko, spolehlivý partnere, ochránče - anděli můj strážný - nemohu se dočkat chvíle, kdy se znovu shledáme.   A zůstaneme společně už opravdu navždy. Tam nahoře - v souhvězdí, pod kterým jsme společně sedávaly a šeptaly si "miluji tě".


 
GOLDY FOREVER                                                                                                         
Po 13. měsících ...              

                                                                                                                            
Text + photos - Milena Blaháková -


 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002 - 2006.
All rights reserved // všechna práva vyhrazena.
Fotografie i texty smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Webmaster "Goldie" - Milena Blaháková

Spuštěno: 25.7. 2002     
LAST
updated: 26.2. 2006

"Když pohlédnu na hvězdnou oblohu, spatřím nekonečnost, tajemnost a věčnou krásu hvězd. Když pohlédnu do Tvých očí, zřím nekonečnou lásku, nezměrnou oddanost a věrnost, kterou Ty mi věnuješ na věky věků. Díky za vše, můj nejlepší příteli se zlatým srdcem!"