Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY" Domů 

Aktuálně-updaty

Horké novinky

O nás 

Naši Goldeni       

Naše úspěchy  

Nabídka krytí     

Štěňátka - vrh "A"

Štěňátka - vrh "B" 

Plánovaná spojení

Štěňata - aktuálně  
  
 
Naše odchovy

Fotogalerie  

Info o plemeni, rady        
Kontakt  
                 

E-mail

 last updated // aktualizováno             

      


GOLDY FOREVER Golden Retrievers
ZLAŤÁCKÉ SRAZY

Velkáááá smečka Goldenků :o)

Od minulého roku pořádáme srazy Goldenů se zaměřením především na výchovu & výcvik (základní poslušnost, aportování, práce s dummy, práce se zvěří, nácvik na výstavy) a s poradenstvím ohledně všeho, co majitele "Goldíků" zajímá. Srazy jsou určeny především pro majitele odchovů naší chovatelské stanice a pro majitele štěňat z odchovů po našem Robbiem - JCH. MCH. Ashbury Touch the Sky.
Ale nebráníme se ani účasti zlaťáčků z jiných chovatelských stanic.

Pro více informací mě můžete kontaktovat.
Srazy lze předem domluvit jak hromadné, tak individuální. Vše záleží na domluvě :o)Zlaťácké srazy jsou především pro mladší pejsky, štěňata a dorostence, velice prospěšná z hlediska socializace - štěně má možnost se seznámit se smečkou dalších zlaťáčků a pohrát si s nimi, čímž se zcela přirozeně a nenásilně učí správnému sociálnímu chování mezi svými psími druhy.

Socializace mezi ostatními psy je zejména pro mladé jedince naprosto nezbytná pro to, aby se ve psí společnosti zavčas měli možnost naučit se správně chovat a aby ani do budoucna se svým psím chování ve smečce jiných pejsků neměli problémy.Metoda výcviku ve skupině je velmi vhodnou metodou pro to, aby si psi zvykli na to pracovat ve skupince s více psy a lidmi. Jak jistě sami víte, tak pejsek vám doma na zahradě dokáže pracovat úplně jinak, než někde v neznámém prostředí s lidmi, se psy a s vícero rušivými vlivy. Je to tím, že doma, kde to zná, je pejsek sebejistý a tím pádem uvolněný a v klidovém domácím prostředí je tudíž schopen podat maximální výkon, ovšem v prostředí, které nezná, se jeho jistoty ztrácejí, navíc když je kolem hlouček lidí a psů, které sám nezná, má tendence být roztěkaný a mívá větší sklony k neuposlechnutí příkazů pána (všude plno lidiček a pejsků, touha si hrát a seznámit se s nimi, poznávat nové prostředí). A právě k tomu, abyste pejska uměli lépe zvládat i v cizím prostředí za rušivějších vlivů, také slouží naše zlaťácké srazy. To, že vás pejsek poslouchá výborně doma na zahradě je samozřejmě výborné a je to základ, na kterém se musí stavět, ale je potřeba si uvědomit, že pes musí umět poslouchat nejen doma, ale i venku, a právě i za působení rušivých elementů v prostředí. Vždyť i lovecké i jiné pracovní zkoušky probíhají ve společnosti jiných pejsků a lidí, o výstavách nemluvě !! A i kdybyste zrovna nebyli zapálení do výstav nebo do pracovních zkoušek, tak nikdy nevíte, kdy se se svým miláčkem dostanete do společnosti s vícero lidmi a psy a samozřejmě budete potřebovat, aby byl váš pes co nejlépe ovladatelný.
Prací ve skupince výrazně napomáháme tomu, aby se zlaťáčci uměli ve skupinách chovat a byli lépe ovladatelní.Co se týče základního výcviku, tak procvičujeme základní povely (sedni, lehni, zůstaň, chůze u nohy, ale i jiné, dle zájmu, potřeby a domluvy). Dále nacvičujeme na OVVR, cvičíme především aport s dummy a se zvěří (bažant). Používáme vlastní výcvikové pomůcky i zvěř, ale pokud máte své pomůcky, na který je pejsek zvyklý cvičit, tak je dobré je vzít s sebou.

Blossom of Passion Goldy Forever při aportu bažantí slepiceRobbieho syn - Charisteas the Best Gold - při vzorové předávce bažanta :o)

Robbie předvádí ukázkovou předávku králičího dummy :o)Výcvik na výstavy probíhá ve formě nácviků 2 typů výstavních postojů (volného i napjatého), nácviku pohybu v kruhu (klus v kruhu, pohyb tam - zpět a trojúhelník), stejně tak jako nácviku ukázky zubů a prohmatání těla, to všechno se od pejska na výstavě bude totiž požadovat. Ale není to nic extrémně těžkého, chce to jen trochu tréninku a více nebo méně trpělivosti a nakonec to zvládne každý :o)
Výhodou je zde opět možnost nácviku ve skupině (třeba běhání více pejsků za sebou v kruhu), protože na výstavě třídy zlaťáčků bývají často početnější a málokdy se tak stává, aby byl pejsek ve své třídě vystavovaný jen on sám.

Nácvik volného výstavního postoje :o)Rádi poradíme se vším, co vás bude ohledně zlaťáčků zajímat, ať už se to týká výchovy a výcviku, výživy, chovu, výstav, či něčeho jiného. Stačí jen mít zájem a zeptat se :o)Co se týče lokality výcviku a doby, kdy probíhá, tak srazy téměř pravidelně probíhají každou neděli,
doposud v odpoledních hodinách, ale nyní, vzhledem k velkým horkům, je budeme nuceni přesunovat spíše do večerních nebo ranních hodin. Vše samozřejmě záleží na vzájemné domluvě a také na počasí, jak příznivě  /nebo nepříznivě/ nám bude nakloněno. Možné je jezdit také cvičit na vodu.


Srazy probíhají v lokalitě města Brna (většinou jezdíme do lesů tady v okolí Brna, ale po dohodě předem mohou srazy probíhat také v překrásném prostředí Českomoravské vrchoviny).

Na upřesnění místa a termínu je potřeba mě kontaktovat předem, nejlépe telefonicky.Účast na srazech je možná pro všechna štěňátka už od 3. měsíců věku, která mají platná očkování (ve 3 měsících už by štěně mělo být kompletně naočkováno, i proti vzteklině).
Samozřejmě je účast možná pro všechny řádně očkované a klinicky zdravé dospělé psy.
Na srazy pochopitelně nemohou chodit hárající feny :o)

Pokud máte pejska či fenku z našeho chovu, nebo některé ze štěňátek po Robbiem, budete u nás srdečně vítáni.
Ale i v případě, že byste neměli pejska od nás nebo po Robbiem, a měli jste zájem se sektání zúčastnit, tak dejte vědět a určitě se domluvíme.

Moc se těšíme na setkání se všemi zapálenými milovníky Goldenů :o)

Mobil: 723 559 215
E-mail: Goldy.Forever@seznam.cz

Velká zlatá rodina :o)

 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002 - 2006.
All rights reserved // všechna práva vyhrazena.
Fotografie i texty smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Webmaster "Goldie" - Milena Blaháková

Spuštěno: 25.7. 2002     
LAST
updated: 18.6. 2006

"Když pohlédnu na hvězdnou oblohu, spatřím nekonečnost, tajemnost a věčnou krásu hvězd. Když pohlédnu do Tvých očí, zřím nekonečnou lásku, nezměrnou oddanost a věrnost, kterou Ty mi věnuješ na věky věků. Díky za vše, můj nejlepší příteli se zlatým srdcem!"