Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY" Domů 

Aktuálně-updaty

Horké novinky

O nás 

Naši Goldeni       

Naše úspěchy  

Nabídka krytí     

Štěňátka - vrh "A"

Štěňátka - vrh "B" 

Plánovaná spojení

Štěňata - aktuálně  
  
 
Naše odchovy

Fotogalerie  

Info o plemeni, rady        
Kontakt  
                 

E-mail

 last updated // aktualizováno             

      


GOLDY FOREVER Golden Retrievers

Vrh "C" GOLDY FOREVER: info o rodičích a předcích

*** Vrh "C" GOLDY FOREVER: NOVINKY***

 
Z tohoto vrhu máme k dispozici poslední fenečku - CRYSTAL WIND Goldy Forever
Máte-li o ni vážný zájem, neváhejte a kontaktujte mě.

Crystal Wind Goldy Forever :o)Cristie :o)Postoj - 7 týdnůCrystal je mazlík :o)  1.9. 2007

>> Všem návštěvníkům našeho webu se omlouvám za další prodlevu při aktualizaci, ale štěňátka jsou štěňátka a já se jim vždy snažím naprosto maximálně věnovat, což se pochopitelně vůbec neslučuje s prací na počítači ...

Za uplynulý měsíc se událo obrovské množství věcí.
Takže tentokráte se pokusím být víceméně stručná (výjimečně !!). :-D

Dne 21.8. 2007 štěňátka slavila již své 2-měsíční narozeniny.

Od Plemenné knihy ČMKJ nám došla přidělená tetovací čísla 12202 - 12208.
Jejich vývoj byl čím dál rychlejší a zdokonalovala se velice úspěšně všech směrech, což platí doposud.

>> Po dovršení 4. týdne věku začala do psího mlíčka dostávat granulky superprémiového krmiva PURINA PRO PLAN PUPPY - nejprve v rozsekané formě, posléze v "nabobtnané verzi" :o)) Štěňátka si granulky s mlíčkem velice oblíbila a s jejich přijímáním neměla žádné problémy.
I když je samozřejmé, že mateřské mlíčko je prostě to nej - nej - nej, že !!!

>> Během 5. týdne věku štěňátek se u nás otevřely dveře všem návštěvám, které měly zájem vidět naše zlaté ďáblíky tzv. "V AKCI".
A že je to ve srovnání jenom s fotkami něco nesrovnatelného, to mi jistě potvrdí všichni, co ty naše zlaté lumpíky viděli naživo :o)
To se jednoduše nedá popisovat, to se musí vidět, to se musí zažít !!! :-D
Vážní zájemci o štěňátka z tohoto vrhu se postupně začali rozhodovat, o jaké že to zlatíčko se rozšíří právě ta jejich rodina.
Rozhodování to rozhodně nebylo snadné, jelikož se jedná ve všech směrech o velmi vyrovnaný a mimořádně nadějný vrh, a všechna štěňátka z tohoto vrhu jsou jednoduše kouzelná a každé má to své osobní kouzlo, to své jedinečné charisma ...

>> V průběhu 6tého týdne byla všechna štěňátka poprvé odčervena tabletami Caniquantel plus - jednalo se již o 3. odčervení od jejich narození.
!! Dne 7.8. byla celá naše "ZLATÁ MATEŘSKÁ ŠKOLKA" naočkována, natetována a rovněž načipována !!
Očkování a čipování naše zlatíčka snesla naprosto v pohodě, bez jediného fňuknutí, zato při tetování bylo "řevu" požehnaně :o(, stejně jako zelené barvy všude kolem, ať už šlo o krk a tvář paničky, zelené koberce či zelenou Kessulku a dokonce zelené hovňásky - ale co, zelená je přece dobrá :o)
Následkem tetování jsme tak ze 7 zlatých medvídků měli rázem 7 zelených vodníčků se vším všudy :o))

Všechna naše céčková miminka byla ještě před očkováním pečlivě a odborně prohlédnuta veterinárními lékaři - všechna jsou v naprostém pořádku,
bez zjevných vad a chorob, všechna mají korektní nůžkové skusy a kluci mají sestouplá obě varlátka. Čili vše je tak, jak má být.

>> Od věku 6ti týdnů jsem začala naše miminka "mučit" ve výstavních postojích.
Zpočátku se jim moc stát nechtělo, dělaly hrbíky a trčily nožky jen co to šlo, ale velmi brzy přišly na to, že ono stát za tu dobrou odměnu,
co má panička v ruce, zase není až tak strašná oběť ... :o) Nakonec je to i docela bžundáááááá :o))

S kamarádkou Luckou se nám podařilo nafotit několik celkem vydařených postojů, z nichž zde některé uveřejňuji.
Lucce tímto mnohokrát děkuji za její neuvěřitelnou trpělivost a tolik nezbytnou pomoc při focení !!!
Luci, díky, jsi prostě zlatíčko !!! :o*

Kromě hraček se štěňátkům velice zamlouvá liščí ocásek, kožešina z králíka a dummy s králičí kožesinou.
Odmala projevují výrazné vrozené vlohy pro aport srstnaté zvěře, což mi dělá velikou radost :o)
Teď už bude záležet na jejich nových majitelích, jak tyto jejich přirozené lovecké vlohy budou nadále rozvíjet.

Fota postojů ze dne 5.8. 2007

Cosmic Wind Goldy ForeverCelestial Wind Goldy ForeverColour of Wind Goldy ForeverDalší fotky v postojích ...

Naši KLUCI :o)

Cavalier de Wind Goldy Forever - 8 týdnů // 8 weeksCatch The Wind Goldy Forever (8 týdnů)

Naše HOLKY :o)

Crystal Wind Goldy Forever (6,5 týdne)Cosmic Wind Goldy Forever (7 týdnů)Colour Of Wind Goldy Forever (7 týdnů)

Celestial Wind Goldy Forever (8 týdnů)Celestial Wind Goldy Forever (8 týdnů)Crazy Wind Goldy Forever (6,5 týdne)Čas umí být velice neúprosný, jak už víme :o(( Od 15.8. 2007 nás začala naše mimáska postupně "opouštět". :-(

V současné chvíli už máme většinu našich milovaných dětí ve světě (nejen českém), všem novým majitelům našich Golďáčků mnohokrát děkuji
za množství informací a fotografie našich miminek, jež mi posílají, jsem jim za to moc vděčná a jsem velmi šťastná, když se dozvídám samé dobré zprávy o vývoji našich zlatých dětí a o tom, jaké pokroky už udělaly.

Všem našim "céčátkům" přeji do života jen to nejkrásnější a to samé samozřejmě přeji i jejich novým rodinám.
Věřím, že se v budoucnu se všemi zase a znovu setkáme, ať už půjde o výstavy, zkoušky či přátelské rodinné setkání zlaťáčků.

S fenečkou CELESTIAL WIND Goldy Forever  16.7. - 18.7. 2007

Crazy Wind Goldy Forever :o)Kessy s Crazynkou - pusinka :o*

>> Opět děláme velké i větší pokroky !!! Štěňátka už několikrát denně zcela samostatně papají psí mlíčko z jedné velké štěněcí misky.
Kessy je vždy nejprve sama pokojí, a pak dostanou jako "druhý chod" toto speciální psí mlíčko, které jim stále moc a moc a mooooc chutná.

Všechna štěňátka mají váhu kolem 2 kil, největší pejsek má již přes 2150 gramů (dne 17.7.).
Přibírají nadále bez problémů a brzy je čeká 2.odčervení pastičkou.
Však taky už zítra, ve čtvrtek dne 19.7., budou mít neuvěřitelné 4 týdny !!! Jak toto letí ...

Většina štěňátek se stále pravidelněji chodí venčit na plínu v rohu bedny. Máme z nich velikou radost :o)

Rovněž naše štěňátka podnikla své první "dobrodružné výpravy" po svém pokojíčku, mimo porodní bednu. Po krátkém počátečním ostychu se jim "venku" velmi líbilo a velice snadno a rychle se aklimatizovala, brzy jiáž směle a vesele běhala po svých a zkoumala vše "nové a zajímavé" kolem sebe. :o)
Dne 18.7. ráno jsem některá štěňátka dala pouze na chvíli ven (vzhledem k horkému letnímu počasí), do stínu na trávu, kde je Kessy současně pokojila. Štěňátkům se venku ihned velmi zalíbilo a hned, jakmile vedra pominou a bude aspoň trochu vyhovující počasí, tak ven vyděláme štěněcí ohrádku a miminka se díky tomu začnou brzo seznamovat i s okolním světem.

Jinak pár dní zpátky už štěňátka začala projevovat své první vlohy pro nošení potahováním plíny přes celou svou bednu :o))
Už se nemůžeme, dočkat co přijde příště :o) Další " miminovské nápady" na sebe jistě nenechají dlouho čekat :o), protože se učíme velice rychle.
Naše zlatá miminka jsou čím dál vynalézavější a myslím, že je jen otázka několika mála dní, kdy nám ti naši zlatí, sametoví andílci prokouknou
a začnou vesele vystrkovat své čertovské růžky >>:-) I když už je tak trochu vystrkovat začali, že ... :o)

Stejně je to ten nejkrásnější pocit na světě, vlézt si za nimi do porodní bedny a mazlit se s nimi ... jsou to prostě naše zlatíčka nejzlatější !!!

Večer dne 18.7., když už konečně přestalo být to příšerně velké parno, jsme se nakonec rozhodli všechna štěňátka umístit poprvé ven.
Vydělali jsme ohrádku pro tyto účely a štěňátka umístili do tohoto jejich "výběhu", na trávu, pod meruňky.
Miminka si velmi brzy přivykla venkovnímu prostředí i ruchu a nerozhodilo je naprosto nic, ani soused kropící zahradu :o)
Nejvíce ze všeho se jim asi na první "pohled" zamlouvala tráva a lístečky :o))
Kessynka se jakožto maminka - závislačka dožadovala okamžitého přístupu ke svým dětem, takže je hned šla do ohrádky pokojit a její přešťastný mateřský úsměv a spokojené hekání a chrochtání našich miminek při kojení bylo nádhernou tečkou za jedním právě končícím, horkým letním dnem.

Kess se všemi svými miminky poprvé venku :o)Kessy se svým synem CAVALIER DE WIND Goldy Forever

Fotečky z předešlých dnů

brzy doplníme !!!
  14.7. - 15.7. 2007

>> Čas utíká tak neuvěřitelně rychle a o to silnější mám pocit, že nám také ta naše zlatá miminka rostou stále rychleji.

I když má Kessy stále hodně svého mléka, své děti několikrát denně poctivě kojí a štěňátka nabírají velice dobře jen z mateřského mléka,
přece jen jsem se už rozhodla začít je postupně přikrmovat. Začala jsem s tím v sobotu večer, čili ve 23. den jejich života.
Štěňátka mě velice mile překvapila. Ihned pochopila, o co jde a začala téměř bezproblémově a samostatně přijímat psí mlíčko zn. HAPPY DOG
z mističky. Osobně si myslím, že by je ještě Kessy mohla sama kojit až do začátku 4. týdne a že by stále velmi dobře přibírali, ale rozhodně není mým cílem strhat fenu a navíc jsem toho názoru, že už byl vhodný čas na to, aby se štěňátka začala učit přijímat potravu také jiným způsobem, než jen sáním maminčiných cecíků. Mlíčko značky HAPPY DOG jevysoce kvalitní náhražka psího mléka, takže v tomto ohledu štěňátka dostávají to nejlepší,
co mohou dostat. Dokud bude Kessy mít mlíčko a bude chtít svá miminka kojit, budou pít samozřejme od ní, a až poté budou na dokrmení dostávat mlíčko, které jim připravím. První reakce na mlíčko "mé výroby" byly velice pozitivní :o)) A nechutná nejen miminkům, ale i jejich mlsné mamince :o)

Štěňátka mi dělají velikou radost i se svou čistotností. Vybrali si jedno místo v bedně, kam se chodí ve většině případů vyprazdňovat,
samozřejmě v případech, kdy s nimi v bedně není Kessule, ta by je totiž jinak všechny ještě důkladně očistila - je v tomto velmi poctivá, pečlivá a důsledná maminka.

Stále dokonalejší je nejen koordinace pohybů štěňátek, ale i jejich vzájemná komunikace.
Je přímo úžasné sledovat jejich harmonický vývoj krůček po krůčku, dívat se, jak vám vyrůstají před očima a jak se ve všem zdokonalují.
Stále výrazněji se projevují ve svých jednotlivých povahách a jsou stále důmyslnější ve všech svých možných nápadech, které se jim rovněž daří čím dál výrazněji prosazovat a dotahovat do konce. Je velmi humorné pozorovat jejich počínající herní "taktiky". :o))
Zoubky jim vyrůstají čím dál víc, ale Kessynka při kojení neprojevuje jakékoliv známky bolesti či nevole.
Naopak, je jako vždy s miminky v bedně šťastná a spokojená a stará se o jejich maximální spokojenost - prostě maximální maminka :o)

Když za nimi přijdu do bedny, štěňátka se kolem mě šťastně seběhnou a vítají mě nejen blízáním a "ždíbáním", ale také veselým vrtěním ocásků :o)
Již od začátku si velmi dobře zvykla na vuky jako je hučící kotel, tekoucí voda, prací pračka či hrající rádio.
Postupně se pokusím v rámci soucializace štěňat, úměrně k jejich věku a vnímání samozřejmě, zařadit do toho "jejich světa" mnohé další podněty
pro jejich nezbytný pohodový a bezproblémový vývoj. Postupně o tom budu informovat na této stránce.
Vždy jednou za pár dní, když je to potřeba, tak miminkům ostříhám drápky na všech končtinách, abych Kess co možná nejvíce uchránila "drápavé bolesti" těch malých, už stejně zubatkých "upírků".

Jinak si Kess užívá své mateřství v maximální pohodě. Když chce, jde se projít na zahradu, kde se buď chvíli sluní (moc dlouho jí to vzhledem k obrovským vedrům nepovoluji a docela se jí v tomto i divím :o), nebo si jde chvíli relaxovat do stínu.
Největší vedra pak spokojeně prospí na příjemně chladících kachličkách uvnitř domu.

Fotečky z předešlých dnů

brzy doplníme !!!
  11.7. - 13.7. 2007

>> Jsme opět o něco větší a šikovnější !!! Postupně se cucláme čím dál víc, třeba i hromadně :o))
Nožičky jsou stále poslušnější, což nám umožňuje provádět stále více akce a pohybů, které nám dříve provádět tak dobře nešly.
Je jen otázka pár dnů, co se dostaneme do stádia vášnivých štěněcích her v celém jejich rozsahu.
Už se nemůžeme dočkat !! To bude teprve bžunda :o))

Crazynka (slečna se zelenou mašličkou) byla moooc veliká šikulka a dokázala během krátké chvilky vylézt z porodní bedny ven, takže bylo potřeba přidat do stěny bedny další příčku, aby se zabránilo podobným dalším štěněcím "akčnostem" :o)) Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží a kdy bude potřeba přidělat poslední příčku.

Štěňátka dělají pokroky i co se vyprazdňování týče. Už se pravidelně vyprazdňují samostatně, především při krajích a v rozích bedny.
Především pan Fialový je na toto expert :o)

Zoubky se štěňátkům už směle derou, v tlamičkách lze cítit jejich ostré špičky.
Den ode dne jsou mimíšci živější a schopnější. Jsou velice kontaktní a když za nimi vlezu do porodní bedny, tak se o mě okamžitě začnou zajímat, začnou mě olizovat a "oždibovat", někteří se přímo nutí na klín, jiná si prostě lehnou okolo mě, aby cítila tělesný kontakt a spokojeně usnou. :o)
Jsou zvyklá na mazlení, braní do ruky, na klín i do náruče, na focení na gauči, na vážení na váze a na pravidelné zastříhávání drápků.
Do jejich pokoje jsem jim donesla rádio, které nyní hraje většinu dne, aby si mohla zvykat na všechny možné zvuky, hlasy a hudbu.
Štěňátka byla nejdříve zvědavá, ale velice rychle se adaptovala a všechna z nich rádio přijala velmi snadno, jako normální součást jejich okolí.
Přitom mají velice citlivý sluch, stačí v místnosti udělat pár kroků nebo trochu zamlaskat a jsou okamžitě v pozoru :o))
Jejich "hlasová škála" je čím dál pestřejší a rovněž začínají zdokonalovat některé "hry", které zatím spočívají v oždibávání, v chytání tlamičky "soupeře", popř. v chytání jiných částí těla, no někdy i v zcela bezohledném buzení trvrdě spících sourozenců :o)))
Také začínají dělat první hravé "výpady", jen co jim to koordinace tělíčka úměrně k jejich věku dovoluje.
Je nádhera je sledovat, je nádhera být s nimi v bedně a mazlit se s nimi, je nádhera sledovat veškeré jejich pokroky !!! :o))

Mám z jejich kontaktní, živé a temperamentní povahy velikou radost.
Myslím si, že to budou "živá stříbra" :o))

>> Pár portrétů miminek (ze dne 12.7.)Pejsek Tyrkysový
Pejsek Fialový


Červená fenečka

Světle růžová fenečka

PINK fenečkaZelená fenečkaOranžová fenečka

  7.7. - 10.7. 2007

>> Jsme čím dál šikovnější, rychlejší a silnější !! Už se umíme téměř bez chybičky pohybovat po všech 4, s lehkostí a hbitostí šelmy psovitéé :o)), spolehlivě používáme jak čich, tak zrak i sluch, takže neexistuje nikdo a nic, kdo anebo co by unikl/o naší velké, bdělé štěněcí pozornosti !!!
Sourozenecká komunikace mezi námi mrňaty je čím dál dokonalejší a se stále narůstající dovedností koordinovat náš pohyb se také puštíme do čím dál "odvážnějších" štěněcích hrátek, které zatím spočívají v ožužlávání, jemné chytání za ouška a srst (někdy i za jiné části těla :o)), ale i v tomto se brzy zdokonalíme a co nevidět nám ani maminka nebude stačit utíkat :o))
V tlamičkách se nám pomalu, ale jistě začínají (zatím jen pod hrbolky) objevovat první zoubky - to znamená, že z nás brzy budou štěněcí piraňky
a mamča Kesska si s námi užije ještě hodně miminkovských radostí !! Teprve přijde čas, kdy z nás budou pořádní čertíci !!!
Zatím se tu jen rozkoukáváme :o) S tou lidskou paničkou už také úspěšně komunikujeme, vždy, když k nám vleze do bedny, tak ji přijdeme zvědavě očuchat a oblízat, případně s ní komunikujeme štěkáním, ale tady asi bude někde nějaká chyba v jejím přijímači, protože nám není schopna odpovídat :o(( No, ale to nevadí, to ji naučíme :o)) Každopádně zajímavě voní, jinak, než naše mamča a taky vydává velice zajímavé zvuky !!
A když si nás vezme do náruče nebo na klín a hladí nás, to je nám opravdu příjemné :o)
Kromě toho s námi dělá i méně příjemné věci - jako je vážení a stříhání drápků - ale prý je to potřeba a my jsme přece silná a statečná štěňátka a něco už taky vydržíme :o) Ve druhém týdnu života nám panička vnutila jakousi podivnou pochutinu na prstu. Říkala, že je to pastička pro zabíjení červíků a že to prostě musíme spapat. My sice nerozumíme tomu, co tím myslela a proč nám to tolik nutila, ale každopádně nám to vůbec nechutnalo
a snažili jsme se to vyplyvnout ze všech sil !!! Prý je to pro naše dobro ... no, ale oproti mlíčku naší mamči to vůbec dobrééé nebylo !!!

Fotečky z předešlých dnů

brzy doplníme !!!
  3.7. - 6.7. 2007

>> Tak už je to tady, už vidíme úplně dokonale úúúplně všichni :o))
Jsme čím dál silnější a už se umíme skoro bez potíží pohybovat po všech 4 pacičkách :o)
Když nás přijde naše maminka pokojit, nastane ohromné zlatavé hemžení v naší bedně a okamžitě se na ni vrhneme jako hejno kobylek a každý
si z nás obsadí svůj nejoblíbenější struk. Každým dnem jsme mnohem hbitější a rovněž umíme mnohem lépe používat čich a do všeho jsme začali zapojovat i ZRAK a POZOR, dokonce už i sluch, takže naší pozornosti teď neunikne ani myška :o)), natož naše mamča ...
Ta, když k nám přijde, to je teprve rychlost :o)) Váha nás všech už přesáhla 1100 gramů a směle nabíráme dál.
Mamčino mlíčko nám stále moc a moc chutná a na nedostatek si zatím nemůžeme stěžovat :o)
Postupně se na tomto světě čím dál víc rozkoukáváme a začínáváme čím dál intenzivněji komunikovat jak s mamčou, tak i mezi sebou - mezi námi sourozenci !! :o) Pacinky nás poslouchají čím dál lépe, takže to nebude trvat dlouho a začneme si spolu hrát.
První pokusy o nějaké to sourozenecké cucání a laškování už tu byly, jenže když to tělíčko ještě neposlouchá úplně tak, jak by bylo potřeba :o))

!!! Ve čtvrtek dne 5.7. jsme oslavili již dvoutýdenní narozeniny :o) !!!

Panička nám už vybrala jména - začínají na písmeno "C" a součástí každého z našich jmen je i WIND (=vítr), na počest našeho drahého tatínka.
Všichni budeme mít ve svém jméně ještě přijmení "GOLDY FOREVER", na počest naší duchovní maminky GOLDYNKY.
Celkově to tedy bude vypadat takto:

>> Jména pro pejsky: CATCH THE WIND Goldy Forever (chytit vítr)
CAVALIER DE WIND Goldy Forever (Kavalír větru)

>> Jména pro fenky: CELESTIAL WIND Goldy Forever (nebeský, božský vítr)
COLOUR OF WIND Goldy Forever (barva větru)
COSMIC WIND Goldy Forever (vesmírný, světový vítr)
CRAZY WIND Goldy Forever (bláznivý, senzační vítr)
CRYSTAL WIND Goldy Forever (křišťálový vítr)

Crazy Wind Goldy Forever (2 týdny) // Crazy Wind Goldy Forever (2 weeks old)

Fotečky z předešlých dnů

brzy doplníme !!!  30.6. -2.7. 2007

>> Štěňátkům se začínají otvírat víčka. První, kdo spatřily světlo světa, byly slečny PINK, ČERVENKA a ORANŽOVÁ.
Ostatní štěňátka je budou brzy následovat - do dvou dnů by měl vidět celý vrh.
Mimina si stále výborně prospívají, mají nyní mezi 900-1000 gramy, oba kluci mají již přes 1000 gramů a největší holka též.
Naši sladcí "buřtíci" se již chodí učit po čtyřech a jde jim to čím dál lépe :o) Jsou rychlejší a hbitější.
Kessy má stále dostatečné množství mlíčka a konečně se naučila pravidelně odpočívat i mimo porodní bednu :o)
Ale jakmile si odpočne, okamžitě se dožaduje jít za svými miminky, musí si je pak všechny pečlivě zkontrolovat, pěkně je očistit a samozřejmě nakojit.
Mimča jsou vitální, silná, zdravá a jeví se čím dál aktivněji a temperamentněji :o) Drápky mají stále ostré jak jehle, takže je neustále zastříhávám.
Co se týče barev, nejsvětlejší bude pan Fialový, jenž bude mít jemně zlatou barvu. Tyrkysek bude sytěji zlatý, stejně jako jeho sestřičky - slečny PINK a SVĚTLE růžová. Světle zlaté pak budou zbylé holčičky - slečny ČERVENÁ, ORANŽOVÁ a nejsvětlejší z holek bude ZELENKA, jež si pro svou povahu, sílu a velikost vysloužila přezdívku "KESSY II." :o))

Mamka je tu - hurááá na ni !! :o)Vrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVER

Vrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVER
Vrh "C" GOLDY FOREVER

Vrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVER

"Červenka" už vidí :o)Tyrkyskovi se pomalu, ale jistě také otvírají očička :o)I sl. Oranžová už začíná vidět :o)PINKová už také vidí :o)

Světle růžová holčička ještě nevidí, ale brzy bude !!Světle růžová :o)Světle růžová :o)Světle růžová :o)
Slečna Světle růžová

Světle růžová slečnaSvětle růžová slečna

Světle růžováOranžová holčičkaOranžová holčičkaOranžová holčička


Zelenkavá holčičkaSlečna ZelenkaSlečna ZelenkaZelenka

Pan FialkaPan FialkaPan FialkaPan Fialka

Pan FialkaPan Fialka
Pan FialkaPan TYRKYSEK

Pan TYRKYSPan TYRKYSEKPan TYRKYSEKPan TYRKYSEKPan TYRKYSEK


Slečna Červená
Slečna ČervenáSlečna ČervenáSlečna Červená

Pejsek TYRKYSSlečna PINKSlečna PINKSlečna PINK

PINK holčičkaSlečna PINK  26.-29.6. 2007

Během pár dní dělají naše zlatá štěňátka čím dál větší pokroky. Pigmentace čumáčků i tlapiček je opět o několik odstínů tmavší a je vskutku vynikající.
Mimíšci jso čím dál větší, doslova nám vyrůstají opřed očima, neustále se zdokonalují nejen v pohybu, ale i ve všem ostatním,
co budou v životě potřebovat - jsou čím dál rychlejší, silnější a bystřejší, čím dál lépe lépe koordinují svůj pohyb.
Čím dál více mrkají. Co nevidět se jim začnou klubat očička a také začnou brzy slyšet.
Drápky jim rostou velice rychle, takže je prakticky pořád zastřihuji.
Kessy se projevuje nejen jako velmi schopná matka, ale rovněž je to velice mléčná fenka, což je moc dobře.
Sice máme už nakoupené výborné psí mlíčko HAPPY DOG, ale i tak chceme naší zlaté školce dopřát co nejdéle možnost přirozené stravy, protože v mateřském mléku mají maximum toho, co potřebují ke svému zdárnému a bezproblémovému vývoji, a to jim nikdo ničím nemůže nahradit.
Proto Kessy necháme kojit do doby, kdy bude mít dostatek mléka a štěňátkům to bude stačit k úspěšnému přibírání, vzhledem k jejich věku.
Jakmile uvidíme, že Kess ztrácí mlíčko a štěňátkům už to nebude stačit, začneme je přikrmovat i výše zmíněným mlíčkem a pak do něj začneme přidávat drcené špičkové superprémiové krmivo PURINA PRO PLAN. Dokud ale Kess bude mít mlíčko a bude chtít sama kojit, umožníme našim miminkům stále ještě přirozený způsob stravy - ostatně nic lepšího dostávat ani nemohou. A my pro ně chceme jedině to nejlepší.

Dne 28.6. oslavila naše "céčková" štěňátka první týden života na tomto světě. Moc jim blahopřejeme a jen tak dál, miláčci naši zlatí

Vrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVER
Vrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVER

Vrh "C" GOLDY FOREVERPinkové se líbí spát mamince na krku :o))Vrh "C" GOLDY FOREVERTyrkysový pejsek si vybral svou maminku za polštářek :o)"Siesta"

Hromadná siesta :o)SiestaSiestička :o)Siesta

SiestaSiestička :o)Siesta :o)Fialový pejsek

Portréty jednotlivých štěňátek

Fialový pejsekFialový pejsekFialový pejsekFialový pejsekFialový pejsek
Fialový pejsek

Slečna PINKSlečna PINKSlečna PINK
Slečna OranžováSlečna Oranžová

Slečna OranžováSlečna Oranžová
Slečna OranžováSlečna Oranžová

Slečna Světle růžováSlečna Světle růžováSlečna Světle růžováSlečna Světle růžováTyrkysový pejsek

Zelenkavá holčičkaZelenkavá holčičkaČervená holčičkaČervená holčičkaČervená holčička  26.6. 2007

>> Naše "zlatá školka" nám dělá jen samou radost. Miminka výborně přibírají, sílí a zdokonalují se den ze dne.
Už mají pěkně ostré drápky, takže jsem je začala přistřihávat nůžkami, aby to při mléčném kroku štěňat Kessy tolik nebolelo.
I když ona se pro ně obětuje dobrovolně a ráda, s takovou láskou a oddaností, jako každá správná, obětavá maminka.
Co by pro ty svoje dětičky nevytrpěla, že :o) Je na nic stále velmi závislá. Většinu času tráví spolu s miminy v bedně.
Naštěstí už aspoň částečně pochopila, že tam skutečně nemůže být celých 24 hodin a že se taky někdy musí jít provenčit, proběhat a třeba si zaaportovat na zahradu. Jinak je ale pořád s nimi. Mimišky jsou spokojené a jejich maminka též. Dokonalá rodinná idylka :o)
Nejkrásnější zvuky se linou z bedny ve chvílích, kdy Kessy pouští mlíčko. To je pak slastným hekáním zaplněna celá místnost :o)
V těch slastných okamžicích se štěňátka na krátké chvilky už i staví na zadní nožičky.
Nepotrvá až tak dlouho a budou je už umět používat mnohem lépe. Rovněž pigmentace je čím dál lepší. Prostě jsme čím dál krásnější :o)

Kessy si dává večeři a její miminka rovněž :o)Společné snění :o)A spokojené kojeníčko :o)
A kojíme se a kojíme :o)

PINK slečnaSlečna OranžováSlečna ČervenáSvětle růžová holka :o)

Slečna OranžádaSlečna OranžováPan FialovýPan Fialový

Tyrkysový pejsekZelenkavá holčička :o)  24.6. 2007 (noc)

Miminka se jeví velice živě, jsou velmi aktivní a umí již celou škálu zvukových projevů :o)
Postupně jim krásně tmavnou čumáčky i polštářky tlapek. Kessy se stále velice svědomitě stará o celý svůj překrásný vrh.

Vrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVERVrh "C" GOLDY FOREVER

Kessy se o mimča poctivě stará.Maminka je ten nejlepší polštářek :o)Vrh "C" GOLDY FOREVER

Dereme se o mlíko !!Slečna červenáA pijeme a pijeme ... :o)
A moooc nám chutná :o)

A kdo je napitý, ten odpadne :o)Kess se štěňátky :o)Kdopak to tu spinká?Mimíšci :o)

Portréty jednotlivých štěňátek

Fialka - pejsekČervená slečnaOranžová slečna

Slečna ZelenkaSlečna PINKSlečna světlě růžová

Ještě jednou slečna světle růžová :o)Tyrkysový kluk :o)A ještě jednou "červenka" :o)  22.6. 2007

>> Miminka nám dělají jen samou radost. Všechna dobře nabírají, většina z nich má minimálně 450 gramů, některá mají i víc.
Kessy je stále velice pečlivou a milující maminkou, jež svým dětem obětuje maximum pozornosti, péče a něhy.
Pozorně si každé z nich hlídá a důkladně je všechny čistí, dává veliký pozor, aby nějaké z těch malých "buřtíků" náhodou nedejbože nepřimáčkla.

Dnes jsem poprvé malinké fotila i "sólo" na polštáři. Výsledky mého snažení můžete vidět níže.

Slečna SVĚTLE růžováPan "fialový"Slečna "oranžová"
Oranžová holčička: 2. den života

Slečna PINKPan "Tyrkysek"Slečna "zelenka"Slečna "Červenka"

Kessy si své maličké vzorně čistí.2. den života: Kessy se o své dětičky poctivě stará. Všechny důkladně očišťuje a masíruje :o)Taková fúra dětí dá poctivé mamině pořádně zabrat !!Poklidné snění.  Dne 21.6. 2007 Kessy na tento svět přivedla 7 nádherných štěňátek, 5 půvabných holčiček a 2 kluky jako buky :o)

>> Vrh je celý vskutku překrásný, velice vyrovnaný jak váhově, tak i extriérově.
Všechna štěňátka měla po narození kolem 400 gramů, všechna jsou si velice podobná a rovněž se všechna projevují velice
živě a temperamentně. Celkově jde o velice vitální a životaschopný vrh. Máme 7 štěňátek, 5 půvabných slečen a 2 urostlé chlapečky.
Barevně se budou štěňátka pohybovat v odstínech od světle zlaté až po sytější zlatou.
Štěňátka jsou označena šnůrkami z bavlnek, což je nezbytné pro pečlivé sledování vývoje každého z nich.
Holčičky mají barvy "pink", "světle růžová", "oranžová", "červená" a "zelenkavá". Chlapečči jsou pan "fialový" a pan "tyrkysový".

Kessy nám dělá svým typickým mateřským chováním velikou radost. Stala se z ní vynikající maminka - velmi něžná, velmi pečlivá a citlivá.
Poctivě se o svě děti stará, s velikou láskou a něhou. Většinu času tráví se svými miminky v porodní bedně, i tehdy, kdy nekojí - chce být neustále štěňátkům nablízku. Povinné venčení a projití na zahradě zkracuje na co možná nejkratší dobu, aby mohla opět jít za svými zlatíčky.
Prostě dokonalá mamča se vším všudy :o)

"Malincí" jsou pořádní cvaldové a velice dobře si propívají. Poctivě papají to nejlepší, co jim jejich maminka dává a díky tomu rovněž poctivě přibírají na váze. Nezadaná je z tohoto vrhu pouze jediná holčička, všechna ostatní miminka jsou již závazně rezervována. Pokud byste o tuto holčičku měli zájem, kontaktujte mě prosím pro více informací. Naše štěňátka budou k odběru od poloviny srpna 2007, ve věku 2 měsíců.

Datum 21.6. je pro nás důležité i z jiného důvodu, který je pro naši rodinu velmi, velmi podstatný.
Dne 21.6. 1997, čili přesně před 10 lety, jsme si totiž domů přivezli naši první zlatou holčičku Goldynku (Agga z Čelákovic).
A právě na desáté výročí příchodu našeho prvního psa - zlaťandy Goldynky - do našeho domova se nám narodil již třetí vrh tohoto úžasného plemene se zlatým srdcem. Kessy si to skutečně nemohla naplánovat lépe, než přivést ty maličké na světlo boží právě v tento významný den, na počest a věčnou památku naší první a jedinečné zlaté dámy, jež navždy bude žít v našich srdcích a která právem naší první fenky vůbec zůstane navěky věků duchovní zakladatelkou chovu zlatých retrívrů
v naší rodině. Goldy, děkujeme. Jistě to není náhoda, že se náš "céčkový vrh" zlaťáčků narodil právě v tak důležitý den výročí tvého příchodu do našich životů. Věř, že na Tebe nikdy nezapomeneme.
Naše překrásná štěňátka jsou toho živým důkazem. Goldy bude navždy žít v každém z nich.


Odpočinek po porodu.Odpočinek po porodu.Rodinka klidně odpočívá.20.6. - Pár fotek Kessynky před blížícím se porodem ... :o)

>> Den před porodem nám Kessy trochu zapózovala na zahradě.

Kessy - den před porodemKessy - den před porodemKessy - den před porodem

Kessy - den před porodemKessy - den před porodem
Kessy - den před porodemDne 16.5. 2007 jsme byli na sonografickém vyšetření, které potvrdilo, že je Kessy březí.
Jsme moc a moc šťastní a
už se moooc těšíme na miminka :o)

Na obrázku můžete vidět 3 miminka :o)  Ve dnech 21.4. & 22.4. 2007 úspěšně proběhlo krytí ve Francii.
Malá fotogalerie z naší francouzské "dovolené" níže :o)

Z fotek lze vidět, že si Finn (DAILY RAYS CATCH THE WIND) a Kessy své francouzské námluvy náležitě vychutnali
Více o Finnovi a o předcích štěňátek tohoto vrhu se dozvíte na stránce VRHU "C" naší chovatelské stanice.

Finn si namlouvá Kessynku :o)... a je velice rychlý a šikovný :o))

Kessy a její volný postojKessy a její volný postoj

KessyKessy


 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002 - 2007.
All rights reserved // všechna práva vyhrazena.
Fotografie i texty smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Webmaster "Goldie" - Milena Blaháková

Spuštěno: 25.7. 2002     
LAST
updated: 1.9. 2007

"Když pohlédnu na hvězdnou oblohu, spatřím nekonečnost, tajemnost a věčnou krásu hvězd. Když pohlédnu do Tvých očí, zřím nekonečnou lásku, nezměrnou oddanost a věrnost, kterou Ty mi věnuješ na věky věků. Díky za vše, můj nejlepší příteli se zlatým srdcem!"