Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY" Domů 

Aktuálně-updaty

Horké novinky 

O nás 

Naši Goldeni       

Naše úspěchy  

Nabídka krytí     

Štěňátka - vrh "A"

Štěňátka - vrh "B" 

Plánovaná spojení 

Štěňata - aktuálně  
  
 
Naše odchovy

Fotogalerie  

Info o plemeni, rady        
Kontakt  
                 

E-mail

 last updated // aktualizováno             

     

      


GOLDY FOREVER Golden Retrievers

Vrh "B" Goldy Forever

(všechna štěňátka mají již své nové majitele - další vrh plánujeme v 2. půlce roku 2006)

ze spojení

MCH. ICH. Paudell Pure Passion (Světový vítěz, 2 x Evropský vítěz, Trialer)
x
Adora z Tvaroženských hájů
(CAC, R.CAC, SZVP I.c.)

MCH. Paudell Pure Passion (věk - 8 let) x Adora z Tvaroženských hájů (na fotce ve věku 47 měsíců)
Štěňátka se narodila dne 17.8. 2005 !!!
Máme 8 miminek - 5 chlapečků & 3 holčičky !!!

Odběr štěňátek bude od 8. týdne po jejich narození (čili od poloviny října).

Štěňátka budou odchovávána výhradně v rodinném prostředí, v našem domě, ve stálém kontaktu s jejich matkou a s celou naší rodinou, s možností pozdějšího výběhu na naši zahradu.
Bude jim zajistěna maximální celodenní péče.
Budou vyrůstat v množství nezbytně důležitých podnětů pro jejich výbornou socializaci.
Budou živena speciálním psím mlíčkem, vynikajícím krmivem Purina Pro Plan a vysoce kvalitní kloubní výživou pro jejich hramonický a zdravý vývoj.
Bude jim zajištěna maximální péče ze strany naší i ze strany kvalitních a pečlivých veterinářů.
Budou pravidelně odčervována (po 14 dnech) a očkována kvalitní vakcínou.
Budou pod stálým dohledem těch nejspolehlivějších doktorů a specialistů.
Mimina bdou mít jména od "B" s "příjmením" názvu naší chovatelské stanice GOLDY FOREVER.
V době odběru (v 8mi týdnech) budou natetována, řádně naočkována a 4 x odčervena.

Touto cestou pro naše štěňátka hledáme spolehlivé a zodpovědné lidičky se srdcem na správném místě, kteří našim miminkům poskytnou do života jen to nejlepší - kvalitní výživu, láskyplnou péči, ale především hodně lásky a kontaktu pro jejich šťatsný a spokojený budoucí život.

*** U štěňátek očekáváme pevné zdraví, typické povahy, výborné lovecké vlastnosti a kvalitní exteriér.
Budou vhodná na lovecký výcvik (i jiný výcvik), na výstavy i canisterapii. ***

Majitelům našich štěňátek nabízíme kvalitní chovatelský servis s nadstandardními službami.
Poradenství, pomoc s výchovou , s výcvikem, s předvedením na výstavách apod. samozřejmostí.

Štěňátka budou prodávána s řádnou kupní smlouvou a dostanou od nás pro šťastný start do života několik dárečků v podobě vynikajícího krmiva, aportovacího dummy, speciálního vodítka i vodítka výstavního ...
Jejich noví majitelé od nás dostanou příručku s množstvím užitečných rad a informací.
* Samořejmostí je trvalý kontakt. Možnost spolumajitelství. *

Moc rádi Vás uvítáme v naší psí rodině zlaťáčků "GOLDY FOREVER"! :o)

Zájemci o naše štěňátka, prosím kontaktujte mě pro více informací.

E-mail: Goldy.Forever@seznam.cz
Mobil: +420723 559 215


Pečlivý výběr

Při výběru otce pro vrh "B" naší chovatelské stanice *** GOLDY FOREVER *** jsem opět hledala špičkového plemeníka výjimečných kvalit - vynikajícího původu, mimořádně pevného zdraví, typického temperamentu a vynikajících loveckých vlastností.

Zkušení a zodpovědní chovatelé, kteří to s chovem myslí opravdu vážně a jde jim nejen o udržení, ale rovněž o upevnění a nejlépe o zvýšení těchto veškerých žádoucích vlastností v plemeni, moc dobře ví, že výběr kvalitního krycího psa k jejich chovným fenám je naprosto stěžejní volbou, jež má na kvality jejich potomstva nesporně zásadní vliv.
A že je to volba mnohdy velice obtížná, to snad nemusím ani dodávat.

Já osobně jsem se tentokrát rozhodovala mezi několika vynikajícími (a po mnoho let v chovu prověřenými) plemeníky, opět v zahraničí - nejvíce psů jsem měla ve výběru v zemích: Francie, Anglie, Skandinávie, Belgie.

Po mnohaměsíčním internetovém hledání toho nejlepšího psa pro naši fenku, po usilovném a zdlouhavém procházení nejrůznějších databází se zaměřením především na zdravotní, avšak i na pracovní a exteriérové kvality
potomstva jednotlivých plemeníků z těchto zemí, jež jsem si zvolila do užšího výběru jako ty nejlepší z nejlepších, jsem se nakonec pro v chovu již osvědčené spojení.O tatínkovi

Rozhodla jsem se zopakovat kombinaci naší fenky
se špičkovým anglickým plemeníkem Multi - CH. / Inter CH. / Trialer PAUDELL PURE PASSION


MCH. Paudell Pure Passion

Chov: P. Nelmes - Anglie (kennel PAUDELL)
Majitelé:
Cathy a Gérard Sonntag, Francie (kennel ASHBURY)

Zdraví

HD A/A, oči negativní

Zkoušky

Trialer, Etalon Recommandé

Výstavy

>> Světový Vítěz 2001 <<
>> 2 x Evropský Vítěz (1999 a 2002) <<
Interchampion
Champion Francie
Champion Švýcarska
Champion Německa
Champion VDH
Champion Lucemburska
CC & BIS Winner - 50. klubová výstava anglického Golden Retriever Clubu
Top Winner & Top Dog 2000 ve Švýcarsku
8 x BIS
BIG na světové výstavě v Portu (2001)
19 x BOB
23 x CAC, 2 x Res.CACIB, 22 x CACIB

***

"Scotta" považuji za jednoho z nejlepších plemeníků Evropy během několika posledních let.
Jak už bylo řečeno, je to pes, exportovaný z Anglie, přivezený do Francie, v majetku významných chovatelů - manželů Cathy a Gérarda Sonntag (známá CHS ASHBURY).

***

Poprvé jsem se s tímto fantastickým psem setkala v září roku 2002, když jsme si udělali do Francie malý výlet pro našeho pejska - nynějšího Juniorchampiona & čtyřnásobného Championa krásy JCH. MCH. Ashbury Touch the Sky, jenž je Scottův vnuk. A jak můžete vidět ve srovnání na fotkách, podědil toho po něm opravdu hodně !!!

Scott mi už při naší první návštěvě této chovatelské stanice okamžitě padl do oka.
Původně jsem pro naši fenku měla vybraného jiného výborného francouzského plemeníka, ale nakonec jsem si Scotta zamilovala natolik, že bylo rozhodnuto ...

Při výběru krycího psa je pro mě velice důležité poznat ho osobně, seznámit se blízce s jeho povahou a osobností, a samozřejmě - také mít možnost poznat i co největší množství jeho potomstva.
V chovatelské stanici ASHBURY jsem měla možnost se se Scottem nejen podobroně seznámit, ale také poznat několik jeho velice úspěšných a krásných dětí, jako třeba ICH. Ashbury Real Pleasure, Ashbury Summer Sun, Robbieho maminku Ashbury Peace and Love a jeho strýce ICH. Ashbury Please Tell me.
Kromě těchto zlaťáčků jsem dále měla možnost seznámit se osobně s dalšími dětmi Scotta - a to třeba s MCH. Robin Hood of Glen Sheallag (byl vystavován na MVP v Brně v roce 2003), ve Švýcarsku jsme také viděla některé jeho kvalitní potomstvo. Kromě jeho přímých potomků jsem měla možnost poznat i několik jeho vnuků a vnuček. Tolik nádherných Goldenů pohromadě jako v této francouzské chovatelské stanici jsem nikdy předtím neměla možnost spatřit. Byla jsem naprosto unešena jejich báječnými povahami a rovněž velice jejich kvalitním exteriérem. Připadala jsem si jako ve snu ... těžko se to srovnává s úrovní chovu v naší zemi, těžko se o tom píše. To musí člověk prožít na vlastní kůži, to musí vidět na vlastní oči a talé musí být osobně v kontaktu s těmito pejsky, aby pochopil, co tím chtěl básník říct ...

Přesto se pokusím o malé srovnání.
Goldenci v CHS Ashbury mají všichni naprosto skvělou, kontaktní a přátelskou povahou, projevují výrazné vlohy pro práci a mnozí z nich jsou také úspěšní jak výstavně, tak i pracovně.
Ohledně exteriéru - mají nádherné hlavy s typickým plemenným výrazem (nikoliv přehnaně hrubé hlavy typu labrador, rotvajler ...), krásná těla, dostatečně silné kostry (ale nikoliv typu "mamuti"), vynikající úhlení obou párů končetin, hluboké hrudníky, výbornou kvalitu osrstění (přesto, že je ve zdejším regionu Francie poměrně hodně teplo), nádherný pohyb ... naprostá většina pejsků z tohoto chovu, které znám a které jsem měla možnost osobně poznat, nese ve velké míře všechny tyto typické vlastnosti a vynikají typickou povahou i vynikajícím exteriérem.
A právě většina pejsků z tohoto chovu má ve svém původu Scotta, ať už jako otce, děda či praděda.
A právě díky tomu, že jsem měla možnost poznat Scotta i množství jeho potomstva a mohla jsem se osobně přesvědčit o jejich veškerých kvalitách, hlavně právě proto mi tento pes natolik učaroval a tak jsem se rozhodla nakrýt naši Auru právě tímto jedinečným plemeníkem - a to jak poprvé, tak i podruhé!


> Špičkový původ

Scott je synem jednoho z nejlepších plemeníků Anglie své doby, jenž se prosadil nejen předáváním svého mimořádného exteriéru (nádherné hlavy, krásná těla, špičková srst ...), ale také předáváním výborných kyčlí - a tím je GB CH. Paudell Easter Plantagenet at Kerrien. Tento špičkový plemeník se stal otcem celé řady velice kvalitního potomstva téměř po celém světě a tak se právem může řadit mezi legendární plemeníky svého plemene.
Je synem světově známého plemeníka Sansue Castalian, JW.

Scottova matka je krásná anglická fena jménem Kerrien Forever Bonnie at Paudell, dcera rovněž legendárního plemeníka GB CH. Sansue Golden Ruler. CH. Sansue Golden Ruler se v chovu taktéž velice prosadil, a to jednak díky svému mimořádnému exteriéru a také díky své schopnosti předávat na své potomstvo výborné kyčelní klouby. Ruler je synem další legendy - vynikajícího anglického plemeníka GB CH. Ganeida Consolidator of Sansue.

A tak bychom mohli pokračovat pořád dál a dál, protože výčet špičkových předků Scotta by byl obrovský ...
Ovšem myslím si, že nejlepší bude, když se podíváte na Scottův původ přímo do světové databáze GR s vynikající dohledatelností předků - původ MCH. Paudell Pure Passion.> Báječný temperament

Scott má naprosto bombastickou povahu se vším, co má 100% typický Golden Retriever ve své povaze mít.
Je to velice milý, kontaktní a společenský pes, projevující velikou lásku ke všem ve svém okolí, je naprosto oddaný, celou svou duší i srdcem své milované rodině, a vždy se snaží udělat vše proto, aby se jí zavděčil (jak moc mi tato jeho povaha připomíná našeho francouzského kluka - jeho vnuka :o)

Je to pes vynikajících loveckých kvalit, které prokázal také získáním významných pracovních titilů.> Špičkový exteriér

O tom, že je Scott plemeníkem mimořádně kvalitního exteriéru, svědčí řada těch nejvyšších -světových i evropských titulů, které tento nádherný pes získal - a já jsem si jistá, že ještě celou řadu krásných ocenění má před sebou a čekají ho i ve třídě veteránů, protože přes svůj věk 8 let Scott stále vypadá jako 4 letý mladík, je stále ve výborné kondici, neustále plný energie a obrovské chuti do života.

Myslím, že jeho exteriér nepotřebuje komentář, ale přesto: špičková hlava, nádherný výraz, vynikající, harmoniká a vyvážená stavba těla, vynikající úhlení obou párů končetin, hluboký hrudník, nádherná horní i spodní linie, velice kvalitní srst, super substance, super pohyb ...

Scott je prostě jednička a jsem si jistá, že díky všem svým mimořádných kvalitám se navždy zapíše jako další významná legenda v chovu Golden Retrieverů.

*** O mamince

Adora z Tvaroženských hájů

Aura ve volném postoji - 2 rokyAura v postoji (březen 2005 - necelé 4 roky)
 • narozena 25.4. 2001
 • HD C/B - MVDr. Snášil
 • ED 0/0 - MVDr. Snášil
 • opakované vyšetření očí - negativní (září 2004)
 • OVVR I. cena
 • KSZVP I. cena
 • Výstavy: CAC SLO, Res.CAC CZ
 • mnohokrát výborná v pořadí
"Aura" je fenou z českého chovu, avšak s minimem české krve - její otec byl importován ze známého dánského kennelu GEMBAEK´S a její matka je dcerou psa importovaného z Maďarska, anglické krevní linie.

* Je to holčička pevného zdraví, pěkného exteriéru a naprosto báječné, veselé povahy. *

Je to jemná, elegantní fenka harmonické a vyvážené stavby těla, s velice milým výrazem, s výborným úhlením obou párů končetin, s hlobokým hrudníkem, s vynikající horní i spodní linií, kvalitního osrstění, milého výrazu a dobré mechaniky pohybu.

Rovněž pracovně se jedná o velmi kvalitní fenku, jež vyniká nejen v práci s pernatou, ale i se srstnatou zvěří.
V zimě roku 2005 se zúčastnila několika svých prvních honů na bažanty, kde odváděla moc pěknou práci, jak při dohledávce, tak při aportování.

OVVR a klubové speciální zkoušky z vodní práce složila v I. ceně.

Rovněž je čekatelkou titulu "Slovinský Champion krásy".

Aura (3 roky)

***

Co se týče vyšetření jejích kloubů, posuzoval jen pan MVDr. Milan Snášil, CSc., a řekl nám, že naše fenka má moc pěkné a zdravé klouby a že ze svých zkušeností ví, že právě fenky s takovými kyčlemi, jako má naše Aura, často dávají potomstvo s výbornými výsledky HD.

V této chvíli známe výsledky HD 7 z 9 štěňat z Auřina prvního vrhu a mohu s radostí konstatovat, že se slova pana doktora potvrdila. Všechna doposud vyšetřená štěňata z našeho chovu mají klouby v pořádku a netrpí sebemenšími pohybovými problémy, za což jsem nesmírně šťastná.

 Konkrétní výsledky: 2 x DKK 0/0, 3 x DKK 0/1, 1 x DKK 2/1, 1 x DKK 2/2

Navíc byl u 6 štěňat proveden i RTG loktů a výsledek je u všech těchto štěňat naprosto báječný - 0/0 !!!

Právě vyrovnanost výsledků kyčelní i loketní dysplazie v tomto vrhu dává velké předpoklady stejně krásných, vyrovnaných výsledků HD i ED, jednak pro náš vrh "B", a jednak pro potomstvo našich odchovů.

Za zmínku zajisté stojí, že Auřin bratr - Artuš z Tvaroženských hájů - má DKK 1/1, rovněž posouzené panem MVDr. Snášilem, ve věku 2,5 let.
Auřina maminka má kyčle posouzené rovněž panem Snášilem, ve věku 4 let, s krásným výsledkem - 2/1.

***

Povahou je naše Aura naprosto typickou představitelkou svého plemene.
Je to velice přátelská, velmi milá a kontaktní fenka se smyslem pro každou legraci.
Vyniká vysokou inteligencí a projevuje vynikající lovecké vlastnosti.
Pracuje vždy s velikou chutí a s radostí. Ráda pracuje s dummy, ovšem její nejoblíbenější činností je práce se zvěří. Výborně a spolehlivě aportuje nejen zvěř pernatou, ale i srstnatou (zajíc, liška).
V roce 2005 jsem se s ní zúčastnila několika prvních honů na bažanty, kde odváděla poctivou a svědomitou práci, jak při dohledávce, tak při aportování zhaslých i křídlovaných (živých a pohyblivých) bažantů.

Aura spolehlivě předává kačenku v sedě.aurakAura s velkou radostí aportuje právě dohledanou kačenku! :o)Aura je velice spolehlivá i při předávce lišky.

V budoucnu plánuji s Aurou absolvovat další hony i další lovecké zkoušky a výstavy.
Je to moc šikovná holka a práce s ní je doslova potěšením pro jejího vůdce.

Aura při předávce bažanta

***

Aura je takové "zlaté sluníčko" celé naší rodiny. Svou lásku a radost rozdává všem kolem sebe, a neodolatelným kouzlem své úchvatné psí osobnosti si dokáže získat i ty nejzarputilejší počáteční "nepřátele psů".
Vlastně by se dalo bez nadsázky tvrdit, že má určité charisma, kterým přitahuje všechny kolem sebe, rozdává dobrou náladu a raduje se z každé maličkosti :o)

Aura je holka pro každou legraci :o)

***

Aura je velice společenská dáma, která se v žádné společnosti nikdy neztratí.
Miluje všechny kolem sebe, svou veselou povahou dovede každého rozesmát i pobavit, svou inteligentní hlavinkou si dokáže vymyslet ty nejdůmyslnější triky a fígle, nad kterými někdy zůstává rozum stát.

Nakolik je temperamentním pracovním - loveckým psem v polích i ve vodě, natolik dovede být velice mírumilovnou, pečlivou a jemnou chůvou - psí, ale i dětskou !!!

Ve vztahu k dětem je naprosto spolehlivou, něžnou a nesmírně opatrnou pečovatelkou.

Aura miluje děti ... a děti milují Auru :o)

***

Rovněž je naprosto vzorovou maminkou pro svá štěňátka. Nikdy jsem nezaregistrovala, že by se Aura ve vztahu ke svým štěňátkům zachovala jakkoli nervózně, labilně či agresivně, nebo jakkoliv jinak negativně.
Pečuje o ně s maximálním nasazením a vychovává je s velkou láskou a něhou, naprosto beze stop všech nežádoucích projevů, a to po celou dobu jejich pobytu u nás.

Toto je podle mého názoru velice důležitá vlastnost (přímo nezbytná!!) kvalitní chovné feny, protože štěňátka se nejvíce ze svého přirozeného psího chování naučí samozřejmě v prvních týdnech od své matky.

Čili za předpokladu, že by se matka - chovná fena - ke štěňatům chovala jakkoli labilně, ať už bázlivě, nebo agresivně, bude na ně tyto nežádoucí vlastnosti přenášet, což je u retrívrů samozřejmě naprosto nežádoucí !!!

***

Protože už známe mnohé výsledky našeho prvního vrhu, a to jak ze zdravotního hlediska, tak i z hlediska výsledků výstav a některých zkoušek, tak můžeme tvrdit, že se naše "áčková" štěňátka doposud vyvíjela ve všech ohledech velice nadějně, a jejich maminka na ně může být právem velmi pyšná !!!
Více se o našem prvním vrhu dozvíte zde.Náš první vrh

Z toho samého spojení (MCH. Paudell Pure Passion x Adora z Tvaroženských hájů) se v naší chovatelské stanici dne 21.9. 2003 narodil vrh "A".
Celkem tehdy na svět přišlo 9 štěňátek - 5 holčiček a 4 chlapečci.
Ze sladkých medových kuliček vyrostli ve všech ohledech typičtí představitelé svého plemene - ve své báječné povaze i ve svém kvalitním exteriéru, výborných loveckých vloh, vynikajícího temperamentu.
A především pevného zdraví! 7 štěňat bylo doposud oficiálně vyšetřeno na HD (dysplazie kyčelního kloubu), 6 z nich bylo zároveň vyšetřeno na ED (dysplazie loketního kloubu), s velice pěknými výsledky.
Ale posuďte sami: 2 x HD A/A, 3 x HD A/B, 1 x HD C/B, 1 x HD C/C
Loketní dysplazie (ED) byla u všech vyšetřených štěňat naprosto čistá, bez nálezu - 0/0.
Navíc u jedné z dosud oficiálně nevyšetřených fenek byl udělán předrentgen, který ukázal, že jsou i její klouby krásné a zdravé - naprosto bez problému.

Výborné výsledky kyčelní i loketní dysplazie u našeho prvního vrhu jsou pro mě jedním z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla spojení se Scottem zopakovat.

Jelikož mou první fenkou Goldena byla zlatá holčička, která měla téměř celý život zdravotní problémy dědičného charakteru (trpěla nejen dysplazií kyčlí a alergiemi, ale nakonec bohužel i dědičným typem rakoviny, kvůli které nakonec musela opustit tento svět velice mladá - v pouhých 4 letech), tak sama moc dobře vím, co to znamená mít vážně nemocného psa. Proto jsem moc šťastná, že zdravíčko všem našim štěňátkům slouží výborně a že si tak mohou užívat šťastného a spokojeného života bez zdravotních problémů, jaké měla naše Goldy, a jaké má i mnoho dalších Goldenů ...

Ve svém chovu proto upřednostňuji pevné zdraví a typickou povahu, což jsou dle mého názoru dvě nejdůležitější kvality, bez nichž by se žádný chovný jedincec neměl obejít. Velmi mi záleží samozřejmě i na exteriérové kvalitě našich odchovů, avšak přesto si myslím, že sebelepší champion nemůže být přínosem pro své plemeno, když je vážně dědičně nemocný nebo má netypickou povahu.

Ve spojení se Scottem se kloubí veškeré tyto kvality, které považuji za velice důležité.

Tak za prvé je to pes opravdu vynikajícího původu, a kvalitní původ je v chovu to naprosto nejdůležitější, od něhož se odvíjí vše ostatní - zdraví, povaha, exteriér ...

Za druhé je to pes mimořádně pevného zdraví (ve všech ohledech) a naprosto dokonalého temperamentu s vynikajícími loveckými vlastnostmi.

Za třetí je to pes téměř bezchybného, přímo špičkového exteriéru - ostatně jeho výstavní tituly mluví za vše - i ty nejvyšší - a dokazují, že se v současné době řadí k naprosté špičce Evropy.

A konečně za čtvrté: je to plemeník, který veškeré své mimořádné kvality předává ve velké míře na své potomstvo. A to je v chovu alfou a omegou !!!

Scottovo potomstvo po celé Evropě po něm ve velké míře dědí jeho vynikající zdraví, báječnou povahu, výborné pracovní vlastnosti i velice kvalitní exteriér.

Jeho úspěšné děti můžeme najít nejen v rodné Francii, ale i v Belgii, Itálii, v Řecku, ve Španělsku, na Úkrajině, ve Skandinávii i v mnoha dalších zemích!:: FRANCIE ::

Interchampionka & Multichampionka Ashbury Real Pleasure

HD A/A, oči negativní

Championka Lucemburska, 9 x CACIB, 5 x Res.CACIB, 12 x CAC, 8 x BOB, BOG, 5 x BOS, 3 x BIS

ICH. Ashbury Real PleasureICH. Ashbury Real Pleasure na stupni vítězů ... na Evropské výstavě!!
(© AHBURY Goldens)

Více info najdete na její osobní stránce.Interchampion Ashbury Please Tell me

HD A/B, oči negativní

BIS JUNIOR, BOB, Best Gundog in show, 6 x CACIB, 9 x Res.CACIB, 8 x CAC, 2 x Res.CAC
French Champion show: Res.CAC, Res.CACIB

Zkoušky: Trialer, Etalon Recommandé
Field Trial: CACT

ICH. Ashbury Please Tell mePegas :o)
(© ASHBURY Goldens)

Více info o něm najdete na jeho osobní stránce.

 
"Pegase" je strýcem našeho výstavně i pracovně úspěšného francouzského plemeníka:
JCH. MCH. Ashbury Touch the Sky
(Scottův vnuk - na fotce níže)

JCH. MCH. Ashbury Touch the Sky
(© Goldy Forever Goldens 2005):: DÁNSKO ::

Junior World Winner Gembaek´s Pure Passion of Music

HD B/B, ED 0/0, oči negativní

*** Světová vítězka mladých ***

JWW 2002 Gembaek´s Pure Passion of Music
(photo - © Gembaek´s Goldens)

Osobní stránečka zde.:: BELGIE ::

Interchampion, Multichampion Spenchael Ziggystar

HD B/B, oči negativní

Champion VDH, Champion Německa, Rakouský Double Champion, Champion Švédska, Juniorchampion Lucemburska

Více info a fotky o něm najdete na jeho osobní stránce - klikněte na tento odkaz /CHS BRITHNESS/, pak na "Our Dogs" a nakonec na jeho jméno.:: UKRAJINA ::

MutiChampion Robin Hood of Glen Sheallag - export Francie

HD A/A, oči negativní

Champion Úkrajiny, Moldávie a Ruska

export z Francie

Více info a fotky o něm najdete na jeho osobní stránce (CHS TRAMIN).:: ŠPANĚLSKO ::

*** Světová vítězka ***
Rumble Tumble of Glen Sheallag


export z Francie


A to je jen zlomek Scottova potomstva, jež slaví úspěvy na poli výstavním i pracovním, a to v celé Evropě!
Další fotky dětí tohoto mimořádného anglického plemeníka můžete vidět ZDE.Úspěšná štěňata z vrhu "A" Goldy Forever

Náš chovný pejsek z tohoto vrhu -
Jch. Astral Passion Goldy Forever - se stal doposud výstavně nejúspěšnějším zástupcem naší chovatelské stanice. Svým exteriérem je neuvěřitelně podobný svému slavnému otci, a stejně jako on je výstavně velmi úspěšný. Astral se stal Juniorchampionem České republiky i Polska, a v květnu na MVP v Nitře splnil veškeré podmínky pro udělení titulu Slovenský Champion krásy mladých.
Stal se tak prvním zlatým retrívrem v historii českého chovu, jenž splnil podmínky pro udělení tří juniorchampionátů.
V této chvíli je také čekatelem titulu Champion krásy 3 zemí - Polska, Česka a Maďarska.

Je to pes nejen velmi kvalitního exteriéru, ale také výborných loveckých vloh a hlavně pevného zdraví - HD A/B, ED 0/0, vyšetření očí v roce 2005 - jeho oči jsou prosté všech dědičných vad a chorob.

Astrálek složil v roce 2004 OVVR v I. ceně (228 b., + aport se zvěří) a v roce 2005 KSZVP v I. ceně s počtem bodů 77/80.

Výstavní tituly: 9 x CAJC, 5 x CAC, 4 x Res.CAC, Res.CACIB, Res.BIS DOROST, Klubový vítěz mladých 2004 - BIS JUNIOR - nejlepší mladý pes výstavy

AstrálekAstrálek aportuje kačera ve věku 11 měsíců naprosto spolehlivě.

Astral není jediným výstavně úspěšným psem z našeho chovu.
Jako další příklad mohu jmenovat jeho další úspěšné sourozence:

 


Fenka
Attractive Passion Goldy Forever - čekatelka titulů Slovenský a Český Champion krásy & Český Champion práce (2 x CAC, R.CAC, CACT, mnohokrát výborná v pořadí i za svou zatím velmi krátkou výstavní kariéru), rovněž má složené OVVR a 2 x klubové speciální zkoušky z vodní práce.
 • OVVR II. cena (224 bodů)
 • KSZVP I. cena (64/80)
 • KSZVP I. cena - CACT (76 b.)
Attractive Passion Goldy Forever

 


Pejsek
Amorous Passion Goldy Forever - oblastní vítěz, vítěz mezitřídy - V1, 3 x V, velmi nadějný 1 z 11 psů  na SV RK CZ Konopiště 2004

"Barny" je nejen nádherný pes vynikajícího úhlení obou párů končetin, s majestátní hlavou a s krásným tělem, kromě svého úžasného exteriéru má i výbornou povahu a úspěšně složil jako OVVR, tak ZOP a ZZZ - a v obou případech se stal nejlepším psem těchto zkoušek!

ZOP = zkouška ovladatelnosti psa
ZZZ = zkouška záchranářské způsobilosti, vstupní záchranářská zkouška

Pracovní úspěchy: OVVR I. cena (228/232 b.), ZZZ (175/200 b.), ZOP (98/100 b.) - v obou případech nejlepší pes zkoušek

Amorous Passion Goldy Forever se zde stal Oblastním Vítězem! :o)


 

Fenka Adorable Passion Goldy Forever - velmi nadějná 1, Res.BIS PUPPY - druhé nejlepší štěně mezinárodní výstavy psů v Budapešti (na její druhé výstavě v životě!)

Vlevo: Adorable Passion Goldy Forever - BIS 2 PUPPY


Rovněž další štěňátka z tohoto spojení mají již pěkná výstavní ocenění i solidní pracovní výsledky.

***

Pejsek Always Passion Goldy Forever - výborný na MVP Mladá Boleslav, OVVR II. cena (224 bodů)

***

Fenka August Passion Goldy Forever - velmi nadějná 2 (export Rakousko)

***

Pejsek Angel Of Passion Goldy Forever - velmi nadějný 1, velmi nadějný 3, výborný 2 (export Švédsko)MCH. Paudell Pure Passion - malá fotogalerie

MCH Paudell Pure PassionMCH Paudell Pure PassionMCH. Paudell Pure PassionMCH Paudell Pure PassionVlevo MCH Paudell Pure Passion, vpravo jeho nádherný syn, a zároveň Robbieho strýc: trialer Ashbury Please Tell me
MCH Paudell Pure PassionMCH Paudell Pure PassionMCH. Paudell Pure Passionsv
(© ASHBURY Goldens)

Scott - téměř 8 letNádherná hlava :o)
Scott

ScottScott

Více fotek tohoto úžasného psa najdete na webu CHS ASHBURY - >> zde <<Původ štěňátek (3 generace)
Jedná se o nepříbuzné spojení - vysoká genetická variabilita štěňat !!!

MultiChampion
 Multi-Winner
InterChampion

Paudell Pure Passion

MCH. Paudell Pure Passion

Trialer, Etalon Recommandé

 HD A/A, oči negativní

Evropský vítěz 1999 + 2002

Světový vítěz 2001

CC & BIS Winner na klubové výstavě anglického GRC

 GB CH. Paudell Easter Plantagenet at Kerrien

CH. Paudell Easter Plantagenet at Kerrien

 BVA hip score 4:3

 Sansue Castalian, JW

Sansue Castalian

 BVA hip score 5:5, oči neg.

 Kerrien Calypso at Paudell

 BVA hip score 9:8

 Kerrien Forever Bonnie at Paudell

Kerrien For Ever Bonnie at Paudell
 GB CH. Sansue Golden Ruler

CH Sansue Golden Ruler

 BVA hip score 3:6

 SH. CH.
Kerrien C´est la Vie
SCH CH Kerrien C´est La Vie, JW
 Adora z Tvaroženských hájů

Adora z Tvaroženských hájů

 OVVR I. cena
KSZVP I. cena

 HD C/B, ED 0/0, opakované vyšetření očí - negativní

CAC, R.CAC

Adora z Tvaroženských hájů
 Gembaek´s Knight of Music

 HD A/A

 DK SCH.
Tallygold Knight and Day


 HD A, ED 0/0, oči neg.

 Goldsand´s Sonnet
of Music

HD neg.
ED 0/0
oči neg.
 Debora Marty

 HD B/C (ve 4 letech!)

 JCH. CZ Gáláns Valentin


HD A/A

 Cyra Ru-Slan

 HD A/ANáš chovatelský servis

Majitelům našich odchovů nabízíme tyto služby:
 • kompletní poradenství (výživa, výchova, výcvik, péče, chov ... vše, co vás o GR bude zajímat !!!)
 • úprava srsti (na výstavy & praktická úprava pro všední dny)
 • možnost předvedení na výstavě nebo na OVVR (po dohodě i na jiných zkouškách)
 • možnost ubytování pejska po dobu nepřítomnosti majitele (po předchozí domluvě)
 • možnost spolumajitelství
 • pomoc s odchovem štěňat
 • pomoc s výcvikem
 • pořádání nejen "výcvikových setkání" v rodinném duchu (podle zájmu a možností i pravidelně)
Astrálek je svému tatínkovi moc podobný :o)
A jistě to není jenom náhodou !!!

              

     JCH. Astral Passion Goldy Forever (11 měsíců)  MCH. Paudell Pure Passion dokazuje, že je stále ve formě, i když už má přes sedm let - na této výstavě zísal krásné ocenění BOS :o)Náš chovatelský cíl

Chov zlaťáčků já osobně nepovažuji za chov jako takový - cítím ho spíše jako dar, jako poslání, které mi bylo s důvěrou svěřeno. A já se snažím vykonávat toto své krásné poslání co možná nejlépe.

***

Ve svém chovu kladu na první místo kvalitní původ, pevné zdraví a typickou povahu. Jsem toho názoru, že bez těchto vlastností nemůže být žádný, byť sebelepší chovný pes či fena, skutečným přínosem pro své plemeno.
Já sama jsem si zažila, co to znamená mít fenku zlaťáčka, jež celý život trpěla zdravotními problémy dědičného charakteru. Ten, kdo to nepoznal, ten, kdo si to sám neprožil, tak stěží pochopí bolest, když musí rodina přijít o svého milovaného pejska, kvůli zákeřné dědičné chorobě.

***

Samozřejmě, genetika je složitá, psi nejsou stroje ale živé bytosti a taky chovatel je jenom člověk a jen stěží může dopředu naprogramovat, jak se budou jeho štěňátka vyvíjet - to jednoduše nelze !!
Nikdo vám nikdy dopředu nezaručí, že vaše štěňátko bude mít takové a takové klouby, že se dožije tolika a tolika let, že se stane championem ... ale přesto všechno jsou tu vždy nějaké přepoklady, informace o chovných jedincích, o jejich předcích, příbuzných a také o jejich potomcích, ze kterých se dá vycházet a předpokládat, jak se budou štěňátka z toho a toho spojení asi vyvíjet. Protože právě kvalitní původ je tím nejlepším předpokladem, že se štěňátka budou vyvíjet velice nadějně, že budou zdravá, budou mít typické povahy, a že budou rovněž exteriérově i pracovně úspěšná, dle očekávání (a přání) dobrého chovatele. Od původu se totiž odvíjí naprosto všechno. Zdraví, povaha, i exteriér. Dříve jsem nevěděla, jak moc je kvalitní původ důležitý. Dnes už to vím - a velice si na něm zakládám. Je totiž v chovu alfou a omegou.

Co se týče exteriéru - na jeho kvalitě si ve svém chovu rovněž zakládám, ovšem nepovažuji ho za nejdůležitější kritérium a opravdu asi nikdy nepochopím chovatele, kteří staví exteriér na první místo bez ohledu na zdraví a povahu, které staví až na podřadnější místa. Dle mého názoru ani sebelepší champion nemůže být přínosem pro plemeno, je-li postižený dědičnou vadou nebo chorobou nebo má-li netypickou povahu.

***

Jsem moc šťastná, že štěňata z našeho prvního vrhu jsou zdravá, že mají typické povahy a že se svými majiteli žijí šťastný a spokojený život. Pevně věřím, že i tento náš druhý vrh bude rovněž překypovat pevným zdravím a že budou štěňátka své nové majitele těšit svým skvělým temperamentem stejně, jako těší nás.

Rozhodně pro to naše "béčková" miminka mají ty nejlepší předpoklady !!! 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002 - 2005.
All rights reserved // všechna práva vyhrazena.
Fotografie i texty smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Webmaster "Goldie" - Milena Blaháková

Spuštěno: 25.7. 2002     
LAST
updated: 28.10. 2005

"Když pohlédnu na hvězdnou oblohu, spatřím nekonečnost, tajemnost a věčnou krásu hvězd. Když pohlédnu do Tvých očí, zřím nekonečnou lásku, nezměrnou oddanost a věrnost, kterou Ty mi věnuješ na věky věků. Díky za vše, můj nejlepší příteli se zlatým srdcem!"