Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY"                       Domů 

      Aktuálně - updaty

         Horké novinky

                  O nás   

            Naši Goldeni     

           Naše úspěchy

            Nabídka krytí     

        Štěňátka - vrh "A"

              Naše odchovy

              Fotogalerie

       Info o plemeni, rady       

               Kontakt

                E-mail  

      

FOTODOKUMENTACE - VRH "A" GOLDY FOREVER GR

Naše fenka Adora z Tvaroženských hájů byla nakryta dne 20.7. 2003 psem MCH Paudell Pure Passion.

    Aura - 6. týden březosti - stále ve vynikající kondici !!!  Aura pár hodin před porodem ve své porodní bedně Aura cítí, že to už brzy přijde ...               

Přesně za 63 dnů se Auřince narodilo "zlaté požehnání". Stala se maminkou 9 úžasných štěňátek. 

Vrh byl velmi vyrovnaný a životaschopný, průměrná váha se u většiny štěňátek pohybovala kolem krásného půl kila.

V 5 dnech vážila nejtěžší fenka 790 gramů. Štěňátka velmi rychle nabírala a maminka se o ně starala velice svědomitě, s velkou láskou a obětavostí.

            Několik hodin po porodu. Vrh v celé své kráse.                                  

                 Fotogalerie štěňátek             

Naše štěňátka několik hodin po porodu se už čile měla k světu a velice aktivně sála mateřské mléko.  Kdopak to asi je?  Nad mateřské mléko není!!!          

Aura se o své malé velice svědomitě stará. Pečuje o ně s velkou láskou a něhou, má velmi silný mateřský pud. Není zodpovědnější a pečlivější maminky!!! Z porodnice se ani nehne!!!  Malí cvalíci na kojení: zleva- světle růžová fenka, červená fenka, zelený pejsek, žlutý pejsek, světle modrý pejsek a ?                            

                              PORTRÉTY ŠTĚŇÁTEK: první dny života        

 Fenka se světle růžovým řetízkem - půvabná, mazlivá, klidná, v dospělosti bude sytě zlaté barvy."PINK" fenka je velmi aktivní a ráda vyhledává společnost své matky a spí jí "v náručí".Náš miláček - "žlutý" pejsek, nejmenší ze psů - avšak velice aktivní! Má ze všech pejsků nejsytější zlatou barvu.Náš "tmavě modrý" pejsek alias "násoska" :o))           

 Oranžová fenka - již druhý den naše "BIG LADY" vážila neuvěřitelných 600 gramů a v 5 dnech dokonce dosáhla 790 gramů !!! Je to největší fena z našeho vrhu. "BIG LADY" ve svých 5 dnech. Není nádherná?

Naše červená ATLETKA je naopak nejmenší fenečka z vrhu. Přesto její kráse nelze odolat !!! "Červenka" spinká u maminky. Je to opravdu krasavice!                                                      

Naše "fialová" fenka je skutečná dáma ... Naše "fialka" v celé své kráse ... A do třetice "fialová" fenečka - je opravdu krásná !!!                                

Jeden z našich krásných chlapečků - skutečný andílek a veliký mazel!!! Je to opravdu ANGEL !!! Tak malý a už takový nudista !!!                                                     

Náš "zelený" chlapeček - není úžasný? "Zelenáček"                                                                    

                                    

                              SKUPINKOVÉ FOCENÍ    

Naši gentlemeni v kompletní sestavě - zleva: světle modrý pejsek, zelený pejsek, tmavě modrý pejsek a žlutý pejsek Naše LADIES konečně v kompletní sestavě - zleva: oranžová fenka, PINK fenka, fialová fenka, světle růžová fenka a červená fenka.    

Naše LADIES - zleva: oranžová fenka, PINK fenka, fialová fenka a červená fenka Zleva "fialová", "pink", "světle růžová" a "červená" fenka.                    

"Červená" a "světle růžová" fenka. "Zelený" pejsek a "fialová" fenka. "Fialová" fenka s "tmavě modrým" pejskem - flirt už odmala :o))

Štěňátka si pochutnávají na mlíčku.                                           

Není nad hromadné kojení !!!                                         

 

                        PORTRÉTY ŠTĚŇÁTEK: 27.9. - 3.10. 2003

Štěňátka cumlají mateřské mléko, kterého má Aura opravdu hodně. Vylučování mléka štěňátka podporují svým "mléčným krokem". Zvedající se ocásky a roztomilé hekání spokojených malých upírků signalizuje, že mléko teče. Jupí, mlíčko tečé ...

Jeden z pejsků: "žluťásek" Skupinka štěňátek sní své sladké štěněcí sny. O čempak asi? Zelený pejsek a pink fenka.

Zelený pejsek a pink fenka. Zelený pejsek (nahoře) a pink fenka (mávající). Napití upírci odpočívají.

"Tmavě modrý" pejsek. A opět skupinka malých "nenažranců".

  Portrét: "červená" fenka A ještě jednou "červenka".

   Naskládaná mimina. Šťastná Aura se svými potomky. Neustále se směje. Je na ní vidět, jak své děti miluje. Je tak šťastná, že je má!

Štěňátka stále přibírají na váze. Tmavnou jim čumáčky i polštářky tlapek. Stále výrazněji se hlasově projevují. Když spinkají, zdávají se jim velmi často divoké sny. Dne 3.10. 03 se váha štěňat pohybuje v rozmezí 1.110 - 1.210 gramů. Všem štěňátkům už zastřihujeme drápky, aby Auru příliš nedoškrábala. Naše maminka se o svá miminka svědomitě stará, velice pečlivě je čistí a stále se od svých dětí nechce hnout ani na krok. Je velmi dobrou matkou, velice pečlivou, něžnou a pozornou, a rovněž také velmi mléčnou. 

                                             Fotky štěňátek -  coming soon ... 

    Jejich motorika se zlepšuje, stejně jako jejich vnímání - okolo 14. dne života všechna štěňátka otevírají oči a začínají vidět i slyšet. Spatřují poprvé světlo světa a poznávají zrakem a sluchem vše, co doposud poznala jen čichem a hmatem. Začínají mnohem lépe chodit, snáze se udrží na všech čtyřech. Jsou silnější, rychlejší, pružnější, dokonce se objevují i první náznaky her. Starostlivá maminka, která po chvíli odpočinku přichází k porodní bedně, své potomky svolává "pískáním" a štěňátka jí odpovídají radostným kvičením. Jakmile Aura zalehne do bedny, všechna štěňata se okamžitě přemístí do blízkosti své "mlékárny", zaberou si své cecíky a začnou sát. Po pár minutách naši malí upírci odpadnou s plnými bříšky. Do té doby Aura všechny své dětičky velice pečlivě očistí. 

                                                Ve 14 dnech byla všechna štěňátka poprvé odčervena.

                                                18. den života váží nejtěžší štěně 1.600 gramů. 

    Není krásnější pohled než na naši šťastnou maminku se svými stejně šťastnými ratolestmi. Nebo znáte něco krásnějšího, než matku, pro kterou mateřství znamená naplnění smyslu života? Já osobně si myslím, že ta něha - ta láska - to pouto mezi matkou a dětmi je ten nejkrásnější vztah na světě. 

INFO: 10. - 13. 10. 2003

    Nové fotky sice jsou už dávno nafocené, ale stále nejsou v počítači. Pokusím se je nahrát na web v průběhu tohoto týdne. Máme jich opravdu hodně (několik stovek) a je velmi těžké z nich vybrat ty nejlepší. 

Štěňátka se vyvíjí i nadále velice nadějně. Zatím se toho ještě moc nepozná, ale už je vidět, že celý vrh má velice slibné základy co se týče koster, hlav i kvality osrstění. Štěňata už se velice dobře udrží na nohou, jsou stále živější, silnější a hlasitější a mnohem lépe mezi sebou komunikují. Náznaky her se mezi štěňaty i nadále zvýrazňují. Aura je stále velice mléčná a tak štěňátka i nadále dostávají to nejlepší, co dostat mohou: mateřské mléko. Jejich pravidelné přírustky a klidné, spokojené projevy jsou jen důkazem toho, že je Aura velice dobrou živitelkou. V tomto věku už se štěňata čím dál více začínají projevovat jako individuality. Každé jedná samo za sebe, má "svou hlavu". Už u boji o struky v poměrně raném věku lze poznat, kdo je dravec a kdo je mírnější povahy. Povahy jednotlivých štěňátek se tedy i nadále diferencují. Máme tu mazlíky a kliďase i divoké raplíky. 

Nemůžu se dočkat, až štěňátka ještě povyrostou a my začneme s každým z nich dělat testy povahy. Ano, podle projevů chování několik týdnů starých se už opravdu dá předpokládat, jaké štěně bude spíše dominantní a jaké naopak spíše submisivní. Povahy štěňátek začneme přezkušovat ve věku 7 týdnů a věříme, že tak vážným zájemcům o naše štěňátka pomůžeme při jejich velice nesnadném výběru mezi tolika kouzelnými zlatíčky! Mezi testy povahy zařadíme samozřejmě i reakci štěňátek na kožešiny i zvěř, přezkoušíme i ochotu aportovat a prověříme tak celkové lovecké vlohy našeho prvního vrhu. 

 INFO: 14. 10. 2003

    Dnes jsme začali naše zlatíčka přikrmovat. Aura má stále dostatek mléka, takže pro štěňata kvalitní štěněcí mlíčko znamená pouhý "předkrm" a jakmile hlavní chod - "mlékárna Aura" - přijde, to jsou pak teprve veliké hody! Ano, mateřskému mléku se nic nevyrovná! 

    Nafotila jsem moře nových fotek bumbajících pijavic, a již brzy je dám na web. Mimochodem obdivuji Auru, její obětavost a stálou vynikající péči o ty malé upírky. Vždyť už  ve svých mordičkách mají pěkně ostré zoubky, a to pro žádnou maminku nemůže být příjemné. Nicméně Aura je stále velice šťastná, pečlivě kojí a čistí své potomky s typickým úsměvem na své rozzářené tváři. Všechna štěňátka rostou neuvěřitelnou rychlostí. Neustále jsou dokonalejší ve svých pohybech a reakcích, stále lépe spolu komunikují a stále výraznější pokusy hraní jsou velice zábavnou podívanou. Aura si své děti, když přichází do porodnice, zavolá na jednu stranu bedny, a jakmile se tam štěňata přesunou, rychle jako blesk hopsne do porodnice stranou druhou. Dělá to proto, aby si byla jista tím, že na žádné štěňátko nešlápne. Všechna děcka se kolem ní okamžitě nashromáždí. Boj o struky, to je pěkná mela! Štěňátka lezou jedno přes druhé, dokud si nenajdou ten svůj strouček. Aura si lehne tak, aby na své děti dosáhla a mohla si je pěkně vyčistit. Jakmile si štěňata najdou svá místečka a začnou sát, je slyšet spokojené oddychování a chroptění. Zvednuté ocásky a výraznější hlasové projevy jako hekání signalizují, že štěňátkům teče mlíčko.  

Stále více se vyhraňují povahové rysy jednotlivých štěňátek. Zatímco žlutý pejsek je velice temperamentní a provokuje ke hrám, tmavě modrý pejsek vyhledává spíše společnost člověka a velice rád se mazlí. Všechna štěňata jsou zvyklá na lidské doteky, hlasy, na pochování, pomazlení, na vážení, na hudbu, na ty nejrůznější zvuky a  vjemy v domácnosti. Výraznější socializace štěňat bude probíhat ještě až mimina trochu povyrostou. Pak se štěňata setkají s mnohem výraznějším množstvím vjemů, potřebných pro jejich budoucí bezproblémové soužití se světem (až jim to jejich věk dovolí). 

Všechna štěňátka vážíme každý den od jejich narození. V tomto věku váží všechna miminka okolo 2 kilogramů. Všechna jsou naprosto zdravá, vitální, velice živá a žravá. Máme z nich všech velkou radost a na naši Auru jsme právem hrdí. Je skutečně učebnicovým příkladem vzorné matky. 

                                  PORTRÉTY ŠTĚŇÁTEK: 4.10. - 17.10. 2003

                                             Dnes vám konečně přináším dlouho slibované fotky štěňátek !!! 

Ještě než se pokocháte krásou a neodolatelnou rozkošností miminek, dovolte mi uvést krátké info za poslední tři dny. Štěňata rostou doslova každou hodinou. Jakmile přineseme mlíčko a zavoláme je, v porodnici nastane zlatavá mela! Štěňátka ihned ožijí a začnou radostně poštěkávat. Na mlíčko se okamžitě vrhnou a během chvíle je vše vymetené! 

Po "předkrmu" jsou štěňátka i nadále velice aktivní. Nastávají bujaré hry mezi rozdivočelými sourozenci a obzvláště mazlivá štěňata se dožadují našeho laskání. Mezi takové mazlivé "stálice" patří zejména pejsek s tmavě modrou šňůrkou a fenka se šňůrkou barvy světle růžové. Ale ani ostatní štěňata nezůstávají pozadu a dožadují se naší pozornosti, pohlazení, pochování, polaskání. Po "předkrmu" přichází také hlavní chod - maminka. To teprve nastávají ty pravé hody. Štěňata moc dobře ví, co je pro ně nejlepší! A jejich matka také. 

Jak u nás probíhá krmení (komentáře - najeď myškou na obrázek !!!)

1) Hladoví upíři spořádají svůj mléčný "předkrm" za rekordní čas!   2) "Už jste všichni napapaní?" Kontroluje je pečlivá maminka Aura. Když vidí, že ano, šup za miminky do bedny!  3) Na Auru se navalí smečka nenasytů. Matka začne malé čistit. Jedno pěkně po druhém.   4) Ani jeden zadeček nezůstane neočištěn! Aura je v čištění svých dětí nekompromisní!  5) "Já vás naučím řádné hygieně!"   6) Tak, upírci jsou očištěni a jakmile se zasytí, začínají odpadávat s plnými bříšky. "To jsem ale vzorná maminka!"  7) Některá napapaná miminka odchází, jiná usínají přisátá na cecících. Aura se směje. Je moc šťastná, že má tolik nádherných a zdravých miminek! "Ano, děti moje, já vím, že moje mlíčko je ta nejlepší výživa, co můžete dostat!" Kojíme v leže, v sedě a jak můžete vidět na této fotce, tak i ve stoje. Malé upíry jen tak někdo od cecíků nedostane!                                               

Štěňátka, která jsou stále živější, jsme začali pouštět na průzkum v místnosti i mimo porodní bednu. Nadšená miminka zažívají najednou tolik nových dobrodružství, jako je třeba setkání s bačkorou :o)

                                                           Pejsek s tmavě modrou šňůrkou na průzkumu zavětřil maminku.

Štěňátka pouštíme "ven" dohromady i zvlášť. Je velice zajímavé sledovat reakce jednotlivých štěňátek, která kolem sebe objevují svět. Z jejich chování lze poznat hodně z jejich budoucí povahy. Když pouštíme štěňátka po jednom, každé štěně velice důkladně čenichá a běhá po stopách svých předchůdců. Když jsou mimina všechna pohromadě, nejen že objevují svět, ale také se mezi sebou kočkují. Aura si se svými miminky také začíná hrát - velice vděčnou "bojovnicí" je fenka se šňůrkou pink (ostrá růžová). Je krásné sledovat maminku, jak něžně si hraje se svými dětmi. Hry štěňátek jsou tedy stále výraznější. Stále více se projevuje dominance a submisivita u jednotlivých štěňat. Někdy některé ze štěňat popadne "rapl" a to je pak úžasná podívaná! Mimina se stále seznamují s novými podněty, které budou v životě potřebovat a učí se velice důležitému sociálnímu chování, bez kterého by se v životě vůbec neobešla právě prostřednictvím sourozeneckých bitek a výchovných lekcí, které jim uděluje maminka.                                                                                                                                                 

MIMINKA --- MIMINKA --- MIMINKA --- MIMINKA --- MIMINKA --- MIMINKA --- MIMINKA --- MIMINKA --- MIMINKA

         Kdopak se to tady mazlinkuje?  Kdopak se to tady asi drbe? Že by to byl pejsek s tmavě modrou šňůrkou?  PINK fenka  "Světle růžová" fenka  Detail hlavy: "světle růžová" fenečka

 

                PORTRÉTY ŠTĚŇÁTEK - 16. a 17.10. 2003

 

                                              Zelený pejsek - elegán a švihák, zkrátka krasavec. 

                                     

 

                                Světle růžová fenka - mazlíček všech, sebevědomá, velmi kontaktní fenka.

                                                     

 

        Tmavě modrý pejsek - tento pejsek má nádherné moudré oči. Jeho pohled je něco úžasného. 

                               

 

          Pink fenka - čiperná neposeda, která ráda provokuje maminku. Naše "hadrová panenka".

                             

 

                                                       Tyrkysový pejsek - velice milý a něžný andílek. 

                                                  

 

                                                  Oranžová fenka - milá, mazlivá, společenská holka.

                                                   

 

                                  Červená fenka - naše "akrobatka", aktivní a energická slečinka.

               

 

                                                            Fialová fenka - pohodová, milá holčička. 

                                                    

 

                                      Žlutý pejsek - aktivní ďáblík, který nesmí chybět při žádné lotrovině. 

                                                   

 

                                                  INFO o štěňátkách 

A opět vám přináším nové fotky našich zlatíček za poslední týden! Čas tak rychle letí, je až k neuvěření, kolik se toho za poslední týden událo. Štěňátka zase povyrostla, jsou čím dál větší, živější a krásnější! 

Ve věku čtyř týdnů, tj. 19.10. 03, jsme celý vrh již podruhé odčervili. Štěňátka jsou stále přikrmována kvalitním psím mlíčkem spolu s drcenými granulkami špičkového krmiva Purina Pro Plan. 

Maminka Aura je stále velmi mléčná, takže si vždy "řekne" a několikrát denně svá miminka přikrmuje svým mlíčkem. Horda zlatých upírků má ovšem stále ostřejší zoubky a já tak jen tiše obdivuji naši přepečlivou, starostlivou maminku, která svým dětem dává to nejlepší, co může být. Je tak neuvěřitelně obětavá a vstřícná ke svým potomkům, s takovou láskou je kojí a čistí, s takovou něhou a jemností si s nimi hraje. Je to opravdu nádherný obrázek mateřství a spokojenost maminky i miminek vypovídá o tom, že jsme zvolili zřejmě tu nejlepší možnou dobu na první krytí. Aura mě svou zlatou povahou skutečně nezklamala a splnila veškerá má (i náročná) očekávání. Je tak sladké sledovat jejich vzájemné hry - matka bere hlavičky a mordičky svých dětiček jemně do mordy a u toho něžně pokvikává. Vděčnou "hráčkou" s maminou je naše "hadrovka", čili "pink" fenka. Svou kuráží a sebevědomím je opravdu velmi dobrým společníkem pro poťouchlé laškování své matky. Připadá mi, jako by se Aura podruhé narodila. Prožívá snad jedno z nejkrásnějších období svého života. Vedle svých dětí je velmi šťastná a spokojená, její krásné oči září více než kdykoliv předtím - zalívá je zralost, mateřská láska, štěstí a pohoda. Zkrátka naše "malá" Aura se stala "velkou" Aurou - zdá se, že dozrála a objevila smysl svého života, který nespočívá jen v tom, že je právoplatnou a milovanou členkou naší rodiny, že je vynikající pomocnicí při aportování, ať už v terénu, nebo ve vodě, že je velice sebevědomou "show-lady" na výstavách - kouzlo Auřiny osobnosti nespočívá jen v tom, co vše pro nás znamená. Je to láska, láska, kterou naše fenka rozdává plnými doušky všem okolo sebe, ať už se jedná o lidičky známé či neznámé, o děti zdravé či postižené, či o psy a jiná zvířata. Aura je skutečně andělem lásky. Miluje, dává - a její láska je čistá, beze stop lži, zášti či agrese. Je to čistá forma citů, kterou rozdává přímo ze svého srdce. Aura nyní své čistou lásku předává svým potomkům - učí je milovat stejně tak, jak to umí jen ti nejvěrnější přátelé člověka. Upřímně a bezelstně milovat dovedou jen psi. Díky velmi typické, přátelské a vyrovnané povaze matky se všechna štěňata psychicky vyvíjí tím nejlepším možným způsobem. Všechna štěňátka jsou velmi kontaktní, přátelská, důvěřivá a přizpůsobivá. Stále je zvykáme na nové podněty, dbáme na to, aby jejich psychický vývoj probíhal na té nejvyšší možné úrovni. Aura se stále více zapojuje do her se svými potomky, štěňata jsou v této životní etapě velmi živá a hravá, zábavnou podívanou jsou sourozenecké bitky, ze kterých lze sledovat, jaká štěňata se hůře či snadněji podřizují. Štěňátka stále nadšeně objevují svět kolem sebe, svět plný vzrušení, zábavy, dobrodružství i ponaučení. Kéž je celý jejich následující život stejně krásný jako jejich nynější dětství. Kéž se dostanou do rodin, kde je budou všichni skutečně milovat a poskytnou jim jen to nejlepší.

 

                                                                          Zelený pejsek a ... mobil! Svět je přece plný tolika zajímavých věcí!

          

Naše miminka jsme začali učit čistotnosti, močit a kálet na určená místa a opravdu, mimina velmi rychle chápou, co se po nich chce a z velké části se chodí vyprazdňovat na tato místa. Některá štěňátka jsou opravdu velice čistotná. 

                                                           Teď trochu z jiného soudku - už máme navržená jména našich štěňátek. 

                                                                                              Jaká jsou? Posuďte sami.

 

Pejsci:   ALWAYS PASSION Goldy Forever               Fenky:   ADORABLE PASSION Goldy Forever

              AMOROUS PASSION Goldy Forever                          AMAZING PASSION Goldy Forever

              ANGEL OF PASSION Goldy Forever                          AMIABLE PASSION Goldy Forever

              ASTRAL PASSION Goldy Forever                              ATTRACTIVE PASSION Goldy Forever

                                                                                                AUGUST PASSION Goldy Forever

 

                                                        Každé jméno má svůj anglický smysl. 

Štěňátka jsem začala učit stát ve výstavním postoji. Je to práce nelehká, poněvadž se každé štěně čiperně vrtí a nevydrží stát moc dlouho. Doufám, že do příště se polepšíme a přineseme nějaké fotky štěňat ve výstavním postoji. Mám ze štěňátek velikou radost nejen pro jejich výborný původ a báječnou povahu. Zdá se, že mají velmi slibný exteriér, solidní hlavy, silné kostry, velice kvalitní srst. Všechna štěňata jsou si velmi podobná v typu. Co z nich vyroste ukáže čas, zatím se však jeví velmi nadějně. Až štěňátka zase povyrostou a naučí se stát ve výstavním postoji uvidíme více. 

                                                                         A teď konečně několik slibovaných foteček.

 

                            PORTRÉTY ŠTĚŇÁTEK: 17.10. - 24.10. 2003

 

                                            Stále dostáváme to nejlepší mlíčko od maminky!

                                             

 

                                              Skupinková siestička - kdopak je to ale vzhůru?

                                              

 

                                    Už máme takovéhle zoubky ... a také je používáme !!!

                  

 

                                No nejsou to andílci? Ano, jsou, ale hlavně když spinkají!

 

 

                                      Zelený pejsek - stále stejný elegán a šlechtic! 

                   

 

                          Pink fenka - stále větší rošťačka s ďábelskou jiskrou v očích! 

 

 

              Tmavě modrý pejsek - jeho moudrému, bystrému pohledu nikdo neodolá!

                                                           

 

   Tyrkysový pejsek - umazlený miláček, jeden z nejsvatějších andílků, velmi čistotný!

                                                      

 

                                    Červená fenka - stále větší raubířka, šídlo, hbitá akrobatka!

                                                           

 

                         Fialová fenka - stále stejná dáma s nadhledem, vděčná fotomodelka!

                                               

 

Kdopak to je na následujících obrázcích? Jelikož jsou si štěňátka typově velice podobná, je to velmi těžké určit. Dovedete je rozpoznat? 

       Dilema - je to červená, nebo oranžová fenka? Žlutý pejsek nebo světle růžová fenečka? A kdopak je vlastně tohle štěňátko?

                                           A jéje, šibalka ! Že by tyrkysový pejsek?

Bystří čtenáři si jistě všimli, že chybí fotky světle růžové fenky, oranžové fenky a žlutého pejska. Ale nebojte, už brzy se na jejich fotky můžete těšit na našem webu! Snad se nám konečně podaří vyfotit také nějaké výstavní postoje štěňátek. 

                                 

                                    

                                   INFO + fotky štěňátek (27.10. - 9.11. 2003)

Jak ten čas letí, když má člověk doma devět zlatých miminek !! Ani nemám čas aktualizovat web, kolik je doma práce! My se snažíme náš chov vést na velice kvalitní úrovni a usilujeme o to, aby péče o naše miminka byla rovněž co nejkvalitnější. To samozřejmě zabere mnoho času a tak není divu, že poslední dobu téměř vůbec nic nestíhám. Ale teď už k samotným pupinkům, a dnes se pokusím být vyjímečně stručná! 

                                                        V 6 týdnech byla štěňátka již potřetí odčervena a poprvé očkována. 

Všechna se držela velice statečně a až na jeden případ se nikdo divoce nevrtěl (žluťák - nejaktivnější raubíř). Ovšem nikdo nezakňučel, všechna miminka mají, jak řekla paní doktorka, "hroší kůži". :o))

První oficiální kontrola všech skusů dopadla na jedničku! Všechna štěňátka mají korektní nůžkový skus. 

Pejskům byla zkontrolována varlátka, ale musíme přiznat, že v tomto raném věku není "hledání mužíčků" vůbec jednoduchá záležitost, protože varlátka teprve sestupují a šourek je ve vývoji. 

Naše štěňátka jsou čím dál větší, živější, krásnější a aktivnější. Převážná většina chodí vzorově na "ručníček". V tomto ohledu u mě vítězí tyrkysový pejsek. Ostatně jeho vzorovou čistotnost můžete vidět na obrázku. A k naší velké radosti není "tyrkys" sám. Všechna pupinka se snaží být čistotná a opravdu poctivě chodí na ručníky. Stane se samozřejmě, že se občas nějaké zapomene, ale čím jsou štěňata starší, tím lépe ovládají své "potřeby". 

                            

Krmíme stále 5 x denně po 4 hodinách - stále špičkovým krmivem Purina Pro Plan + přidáváme ještě mlíčko, ale s tím už brzy skončíme. Granulky štěňátka dostávají vodou nabobtnané, máčená v mlíčku. Aura se stále velice pečlivě stará o čistotu svých miminek, ale postupně ji převádíme na odstav. Přesto však stále chodí kojit své malé, tak 2 x až 3 x denně. Však matka nejlépe ví, co je pro její malinká medvíďátka to nejlepší! My jí v tom samozřejmě nebráníme. 

                              

Čím jsou štěňátka starší, tím jsou větší a aktivnější. Jejich hry jsou stále divočejší, s propracovanějšími "postupy" sourozeneckých bitek. Aura jakožto matka je velice pozorná, a jakmile se nějaké štěně ozve s hlasitým kňučením, okamžitě přiběhne zkontrolovat, co se děje. Jakmile cítí, že je třeba zasáhnout, tak prostě vezme mordičku svého potomka do tlamy a tak jej usměrní. Také s velikou jemností chytá do mordy jejich hlavičky, metá mezi nimi kotrmelce, nechá si tahat prapor, dovolí štěňátkům, aby po ní lozili a kousali ji. Na oplátku pak za svými dětmi běhá a "pošťuchuje" je. Je tak nádherná ve svých mateřských instinktech, tak čistá, tak něžná, pečlivá, jemná, opatrná a starostlivá. Svá miminka si usměrňuje účelně, avšak jemně. Miluje je a dýchá za ně, a jako každá správná matka by za ně obětovala i život. NIKDY jsem neviděla, aby se ke svým dětem chovala jakkoli špatně, podrážděně, nevrle či dokonce agresivně. Kojí je s velkou obětavostí, velmi pěkně a dlouho vydrží stát. Věřím tomu, že ji to musí hodně bolet. Ale ona je matka a ta pro své děti udělá první a poslední. A Aura je skutečně vynikající maminka. I přes to, jaká je na ně milá a něžná, tak ji všichni milují a respektují. Je to opravdu nádherný vztah, který se zde zrodil mezi matkou a dětmi! Takový u lidí jen těžko hledat ... 

V rámci socializace se štěňata seznamují s mnoha novými podněty. Vysávání je u nás na denním pořádku, takže není divu, že se naše štěňátka vysavače nebojí, ba naopak, mají ho moc ráda a chtějí si s ním hrát! Na obrázku fenka se světle růžovou mašličkou. 

                                

Štěňata mají přístup do druhé místnosti, porodnici jsme už dávno vyměnili za prostorný výběh - máme speciální ohrádku pro štěňata té největší možné velikosti, avšak tu štěňátka obývají jen po chvíle spánku a odpočinku. Jinak jsou jim k dispozici dvě místnosti a mají přístup i ven. 

                                

                                                            Venku, tam je přece tak krásně ... 

Všechna naše štěňata mají velice kvalitní, hustou a velmi bohatou srst. Všechna milují chladno, takže doma stále pečlivě větráme. Štěňátka chlad skutečně vítají. Pobyt venku jim nečiní sebemenší potíže, a to i za chladnějšího počasí. 

U vrhu už jsem zkoušela reakce na kožešinu králíka a lišky s velice uspokojivými výsledky. Všechna štěňata mají velkou chuť a neváhají kožešiny nosit v mordičkách. Testy povah budeme dělat v průběhu následujícího týdne. Ovšem už dávno máme naše miminka vytipovaná, a myslím, že velice dobře :o) 

O povahách jednotlivých štěňat ale zase až příště, ať se máte na co těšit !!! 

Focení, focení ... v 6 týdnech a v průběhu 7 týdne jsme se snažily udělat několik kvalitních fotek štěňat, a to hlavně v postojích. Ne u všech se to povedlo, proto vám přinášíme jen některé šikulky, které vydržely stát ochotně a pěkně. Totiž ne všechna štěňata se narodí pro to, aby se stala hvězdou výstavních kruhů. Ale to, že mi štěně několikrát odmítá stát slušně na stole ještě neznamená, že se tou show-star nikdy nestane. Doufám, že do příště se nám podaří nafotit v postojích všechna pupinka. Na tomto obrázku pózuje překrásný tyrkysový pejsek, jeden z vděčných modelů. 

                                        Více fotek štěňátek v postojích můžete vidět ZDE

                                   

Celkově mám z našeho vrhu velice kladný pocit. Štěňata se zatím vyvíjí velice nadějně a povahově jsou rovněž úžasná. Typově jsou si stále velice podobná. Povahou také. Všechna jsou velmi kontaktní a přátelská, milují lidi. Přijďte se k nám podívat i vy, už jsme začali přijímat návštěvy. Ale pozor, velmi pečlivě si vybíráme, jen tak někomu naše zlatíčka neprodáme! Jsou to členové naší rodiny, jsou to naše miminka a snažíme se pro ně dělat jen to nejlepší. Proto také vybíráme jen ty nejlepší lidičky, u kterých by měla naše štěňátka opravdu krásný život.

                                    Zelený a tyrkysový pejsek. Oba jsou tak nádherní! Ale kdo je kdo?

 

                                                  Portréty štěňátek (27.10. - 5.11.)

 

                                                       Adorable Passion Goldy Forever

                       

 

                                                         Astral Passion Goldy Forever

                            

                          

 

                                                       Amazing Passion Goldy Forever

                          

 

                                                       Attractive Passion Goldy Forever 

                                       

                                                                       

 

                                                       Angel Of Passion Goldy Forever

                 

  

                                                     Amorous Passion Goldy Forever

                               

 

                                                          Always Passion Goldy Forever

                                       

 

                                                     August Passion Goldy Forever

                                August Passion Goldy Forever

 

                                                       Amiable Passion Goldy Forever

                                  

                                

                                  Naši zlatí andělé - Astrálek a Angel. Ale - kdo je kdo?

       

                                                           

 

                                          Další fotečky našich milovaných pupinek

       

                   

V sedmém týdnu byla štěňátka tetována. Ve dvou měsících byla opětovně očkovaná, odčervená a připravena k odchodu do nových domovů. Nastal čas velkého loučení a mnoha slz, na druhé straně však veliká radost z příchodu nového člena rodiny. Majitele pro naše štěňata jsme se snažili vybírat a stále vybíráme velmi pečlivě, a myslím, že doposud se nám podařilo všechna miminka zadat moc hodným lidem. Aby nám nebylo tak moc smutno, a protože jsme přesvědčeni o vysokých kvalitách našeho prvního vrhu, některá štěňátka s námi stále zůstávají a i pro některé z nich hledáme vhodné nové majitele a spolumajitele

Více zde >>

Osobní stránky štěňátek zde >>

První úspěchy našich štěňátek zde >>

Další fotky našich štěňátek zde >>

                                                                                                                                                                All photos by Milena Blaháková

 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002, 2003, 2004. All rights reserved / všechna práva vyhrazena. Fotografie smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Made and designed by Milena Blaháková. Web vytvářen z lásky a obdivu k plemeni a k našim Goldenům především.   

Spuštěno: 25.7. 2002      LAST updated: 22. 2. 2004                                           Co je nového na našem webu?