Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY" Domů 

Aktuálně-updaty

Horké novinky

O nás 

Naši Goldeni       

Naše úspěchy  

Nabídka krytí     

Štěňátka - vrh "A"

Štěňátka - vrh "B" 

Plánovaná spojení 

Štěňata - aktuálně  
  
 
Naše odchovy

Fotogalerie  

Info o plemeni, rady        
Kontakt  
                 

E-mail

 last updated // aktualizováno             

      


GOLDY FOREVER Golden Retrievers
*Výstavní novinky II.*

>> CACIB Kielce, 19.11. 2006 <<
  >> CACIB Nitra + KV SRK Nitra, 4. - 5.11. 2006 <<
>> KV KCHLS, Třeboň, 28.10. 2006 <<
>>CAC Zabrze, Polsko, 15.10. 2006 <<
 >>CACIB České Budějovice, 7.10. 2006 <<
>> CAC Brno, 24.9. 2006 <<
>> KV RK CZ, Žebětín, 15.9. 2006 <<
>> 2 x CACIB Kecskemet, 9.-10.9. 2006 <<

Poslední aktualizace na této stránce:
22.11. 2006CACIB Kielce, 19.11. 2006, POLSKO

>> Na poslední výstavu v této sezóně jsme se tentokráte vypravili do Polska.
Čekala nás dlouhá a náročná cesta, ostatně Kielce pro nás nejsou zrovna "za rohem".
Ale zpětně mohu konstatovat, že ta cesta prostě stála za to

V Kielcich se konala 1. mezinárodní výstava psů (předchozí léta se zde konaly "jen" národní výstavy).
Goldeny - třídy dorostu a mladých - posuzovala polská rozhodčí Anna Bogucka.
Všechny ostatní třídy posuzovala paní Lavinia Steer z Rumunska.

Do Kielcu jsme nad naše očekávání dorazili dokonce s hodinovým předstihem, cesta byla pohodová a naprosto bez komplikací.
Výstaviště TARGI KIELCE bylo navíc velice přehledně značené, takže jsme tam trefili bez problémů.

Několik pavilonů v areálu výstaviště umožňovalo vystavování v nezvykle prostorných kruzích, což bylo velmi příjemnou zkušeností.
Lidí i psů bylo sice - jak už to na MVP většinou chodí - hodně, ale díky prostornosti se zde nikdo nemusel mačkat, což bohužel velice dobře známe z některých českých či slovenských "pavilonových" výstav. V každém kruhu byl po jeho obvodu pruh koberce.
Jinak byl povrch kruhů holý, naštěstí však nebyl extrémně klouzavý.

Za největší "mínus" tohoto výstavního areálu bych označila naprostý nedostatek zeleně pro možnost venčení psů.
K venčení byl sice specielně vymezený jistý oplocený úsek jakožto "psí venčiště", nicméně ten byl pokryt pouze kamínky, a nemusím snad ani zdůrazňovat, že jelikož se tam venčila naprostá většina zvířat, tak se tam posléze nedalo vstoupit bez jistého rizika ...
Natož tam bez obav vypustit na venčení psy a počítat s tím, že se vrátí naprosto čistí !!
Pohled na Astrálka, který se snažil všem ... elegantně vyhnout a vznešeně mezi ... balancoval, opravdu stál za to ...

No, ale dost už hodnocení výstavního areálu. Přejděme nyní k tomu zajímavějšímu - k samotnému posuzování !!S ohledem na posuzování dvou rozhodčích začalo posuzování Goldenů ve dvou kruzích současně.

Nejdříve jsem se dostala na řadu s Michelem - ASHBURY ABSOLUTE LOVER.
Vystavovala jsem ho ve třídě mladých, kde bylo prezentováno celkem 15 juniorů, a Michel byl z celé třídy její 2. nejmladší zástupce.
I přesto se ale paní rozhodčí velmi líbil, získal od ní krásný posudek a nakonec se stal vítězem !!! :o)

Pak jsme čekali na posouzení nejlepšího mladého jedince v plemeni, až paní rozhodčí posoudí třídu mladých fen, která byla početně poloviční v porovnání s mladými psy. A jak už to bývá, když se posuzování mladých fen chýlilo ke zdárnému konci, musela jsem jít do druhého kruhu vystavovat Astrálka (JCH. Astral Passion Goldy Forever) ve třídě pracovní. Naštěstí byl dle jména vystavován ve své třídě první, takže předvedl pár svých volných postojů a pak svůj elegantní pohyb, následně mu paní rozhodčí nadiktovala moc pěkný posudek a jakmile šla posuzovat další 3 psy v jeho třídě, já se omluvila a běžela jsem předvést Mísu do druhého kruhu.

Opět se nám zadařilo, Michel nakonec uspěl i v této soutěži a získal titul BOB JUNIOR i přesto, že byl mladší než všechny vystavené mladé feny.ASHBURY ABSOLUTE LOVER - V1, Zwyciezca Mlodziezy, BOB JUNIOR

MichelAle nestačila jsem se radovat dlouho, protože jsem ihned musela běžet do druhého kruhu vystavit Astrálka o pořadí.
Ve třídě pracovní zůstali jen tři výborní a paní rozhodčí si nás ještě jednou dala do pohybu.

Nakonec se Astrálek stal vítězem této třídy, čímž dokončil čekatelství na Polského Championa krásy !!!Několikanásobný Champion & Interchampion, v této třídě pravidelně vystavovaný, tentokráte zůstal za Astralem v pořadí - druhý.

Po posuzení třídy championů jsme se účastnili zadávání titulů CACIB a Res.CACIB.
CACIB získal pes vystavený v mezitřídě a o zadání titulu Res.CACIB se paní rozhodčí delší dobu rozhodovala mezi Astralem a vítězem ze třídy championů, který ho nakonec také získal. Blahopřejeme.

Vítězní psi: vlevo CACIB a BOB pes (mezitřída), vpravo R.CACIB pes (třída championů)Následovala konečně chvilka zaslouženého odpočinku, a pak, jak se říká, do třetice všeho dobrého - a právě jako třetí v pořadí jsem vystavovala Sky ve třídě otevřené. Tato třída byla ze všech tříd u fen nejobsazenější - celkem zde bylo vystaveno 21 fen.
Jak jsme dopadly? Sky opět vyhrála, a to i přesto, že v současné době je v silném línání a tak neměla úplně tu nejlepší kondici.

Tak jdeme na to, Sky ... :o)

Vítězstvím v teté třídě Sky, stejně jako Astrálek, dokončila čekatelství na Polského Championa krásy !!!

Po posouzení třídy otevřené jsem vystavovala Auru (Adora z Tvaroženských hájů) ve třídě pracovní, kde získala ocenění výborná 3 s moc pěkným posudkem. Podotýkám, že ani Aura v současné době není ve své vrcholné kondici, stejně jako Sky je značně vylínalá.
Přesto si však předvedení ve výstavním kruhu náležitě vychutnala - prostě je to naše zlatá showmanka :o)Po třídě pracovní následovalo posouzení třídy championů, kde byla vystavena pouze jedna fenka, která nakonec získal i titul CACIB.

O BOBa jsem šla s Michelem, ve finálovém kruhu se objevila i paní s fenkou, jež vyhrála třídu mladých. V tu chvíli mi to nedošlo, ale paní rozhodčí nás dvě nechala oběhnout kolečko a následně mi podala ruku a sdělila mi, že s Michel stal BOB Juniorem.
K jejímu překvapení jsem jí sdělila, že tento titul už Michel získal od druhé rozhodčí.
Jednoduše mně v tu chvíli nenapadlo, že tam už ta mladá fenka vlastně nemá co dělat, ale o to víc mě těší, že i druhá paní rozhodčí by udělila Michelovi tento stejný titul.

Titul BOB si nakonec odnesl CACIBový pes. Blahopřejeme.Po udělení BOBa jsem měla konečně více času na odpočinek a moje zlatíčka se zase mohla pořádně pomazlit s kolemjdoucími návštěvníky výstavy. Přidal se k nim i Robbieho syn King Mathew Una Lagrima Biale Zloto, jenž v mezitřídě získal na této výstavě ocenění výborný 4. Rovněž jsem se dozvěděla, že se tento Robův synátor stal Polským JUNIORCHAMPIONEM.

Moc blahopřejeme jeho majitelům a přejeme jim i do budoucna mnoho výstavních úspěchů !!!

King Mathew Una Lagrima :o)Vrcholem této výstavy byly samozřejmě finálové soutěže.
Největší radost na závěr nám připravil Astrálek, který se jako vítěz pracovní třídy nominoval na soutěž o nejkrásnějšího pracovního psa.
I v této soutěži nakonec uspěl a umístil se na krásném druhém místě, čili se stal Res.BIS pracovním psem celé výstavy :o))

JCH. Astral Passion Goldy Forever - 2. nejkrásnější pracovní pes výstavy // JCH. Astral Passion Goldy Forever - Res.BIS WORKING DOG at CACIB show in Kielce, PLNa závěr mi dovolte krátké shrnutí mých dojmů po absolvování této výstavy.

Den to byl náročný, cesta domů byla až nepříjemně dlouhá.
Z domova jsme odjížděli časně rána za tmy, zpět jsme se vrátili rovněž za tmy - až kolem půlnoci.
Přesto si myslím, že tato výstava pro nás byla stylovým zakončením této výstavní sezóny a jak už jsem napsala v aktualitkách, skutečně něco bude tom pořekadle, které tvrdí, že se minulost opakuje ... teď se opakuji i já, ale nedá mi to a prostě musím !!
Protože před 2 lety na tom samém místě, tehdy ještě na národní výstavě psů v Kielcich, Robbie dokončil své čekatelství na Polského Championa krásy ziskem titulu CWC, a kromě toho i NPWR (nejlepší pes v rase - národní vítěz PL).
Byl to jeho úplně první úspěšně dodělaný championát, ve věku 2 let a 4 měsíců.
Sky si zde, nyní, na tomto samém místě, o 2 roky později, dodělala rovněž svého prvního Championa - samozřejmě také Polského, ve věku 2 let a tří měsíců - věrná dcera svého otce hrdě kráčí v jeho šlépějích :o)
Máme velkou radost, že oficiálně první championkou po našem Robbiem se stala právě naše Sky :o)
Robbieho tehdy nechala vyhrát paní Anna Bogucka, ta samá rozhodčí, jež nechala nyní vyhrát Michelka v mladých.
A vítězství Astrálka v jeho třídě mi spolu se Sky způsobilo hned dvojnásobnou radost z 2 úspěšně dodělaných championátů.
Jeho závěrečné umístění v soutěži pak bylo v obrazném slova smyslu tou pověstnou třešničkou na dortu.

Máme obrovskou radost a děkujeme všem přátelům, kteří na nás mysleli a drželi nám palce !!!


CACIB Nitra + KV SRK Nitra, 4. - 5.11. 2006


Sobota - 4.11. 2006 - CACIB Nitra

>> Vzhledem k mému, momentálně poněkud zhoršenému zdravotnímu stavu, nebyl tento víkend úplně takový, jak bych si ho bývala představovala. Bohužel jsou věci, co člověk prostě neovlivní, i kdyby se snažil sebevíc.
I přesto, že mi nebylo nejlépe, jsme se nakonec rozhodli se obou výstav zúčastnit.

V sobotu, kdy posuzovala švédská rozhodčí Anne-Christin Johansson, jsme si vedli následovně:MichelMichel
Michela - c.j. ASHBURY ABSOLUTE LOVER - jsem vystavovala ve třídě mladých, kde získal ocenění výborný 2 (v této třídě byly zadány pouze 2 výborné) s moc krásným posudkem.

Pořadí ve třídě mladých, Michel skončil na druhém místě ...


Robbieho jsem prezentovala ve třídě championů, která byla kvantitativně velice silně obsazená.
V kruhu jsem zcela zřetleně vyrozuměla, že jsme získali známku výborná bez pořadí.
Jaké bylo mé překvapení, když jsem se při letmém podívání do Robbieho posudku až v neděli dozvěděla, že tam má místo Výborné napsanou známku VD. Opravdu mě to docela rozesmálo :o)) Leč bohužel, v neděli už se s tím nedalo nic dělat.
Zpětně jsem se dozvěděla, že na výstavě bylo v sobotu takových "chybiček" spácháno víc.
Ono i vyznat se v tech neuřitelně naškrabaných sobotních posudcích je celkem úspěch ...
Že ale paní rozhodčí výbornými neplýtvala, to pravdou je a zůstává.


Ve třídě "střední" se úspěšně prezentoval krásný Robbieho syn IVORY THE BEST GOLD (M: Barunka the Best Gold), jenž získal ocenění výborný 4. Blahopřejeme !!! :o)Dále jsem vystavovala holky - Sky a Kessynku.

Sky byla prezentována opět ve třídě otevřené. Ze 13 fen se zde umístila na 1. místě a získala titul CAC, následně i res.CACIB.

Sky

A tady už se šlo o CACIBa - zleva Aury Ey Ketty, JCH. Arctic Sky Brdské Zlato a Cheer´s Zara, jež nakonec získala CACIBa a BOBa

Děkuji Líbě za tyto fotečky z výstavy.Kessy - Attractive Passion Goldy Forever - byla vystavena ve třídě pracovní, kde získala ze 4 fen 2. místo a titul Res.CAC.Celkově bych posuzování zhodnotila asi takto. Paní rozhodčí se snažila posuzovat přísně a spravedlivě.
Zdálo se, že se hodně zaměřuje na pohyb, méně bohužel na úhlení. Potom jsem ale nepochopila, jak mohla umístit psa, který zcela řetelně kulhal na zadní nohu. Také jsem nepochopila způsob, jakým posuzovala hlavy. Vlastně všem mým psům hlavy velmi pochválila.
A já si troufám tvrdit, že znám všechny své psy natolik, abych věděla, nakolik někteří z nich rozdílné hlavy mají. Viděla jsem i jiné vystavované jedince, kterým hlavy chválila, a to měli úplně jiné hlavy i výraz než třeba mí psi. Tohle mě dost zaráželo.
Ale i tak jsem ráda za vesměs velice dobré hodnocení a krásné, i když bohužel v mnoha místech až téměř nečitelné posudky.

Celkově to byl docela úspěšný, i když únavný a ospalý podzimní den.

Brzy po posuzování jsme se jeli ubytovat do blízkého hotelu, kde jsme unaveně padli do postelí.
Hotel sice nebyl situován v příliš malebném prostředí, na druhou stranu byly pokoje úžasně prostorné a velice příjemně modře sladěné. Postýlky byly příjemně měkkoučké a krásně sladce by se v nich jistě spalo celou noc, kdyby v budově hotelu nebyla ještě diskotéka, která jela nepřetržitě na plné perdy od 22 hod. - 4 hod. ráno. Samotná diskotéka, resp. její hudební doprovod by mi ani tolik nevadil, to ještě docela ušlo, ale ten řev opilých a zcela zdivočelých mladých potřeštěných tvorů všude na ulici a také rozbíjení skla a kdo ví čeho všeho ještě venku, to už bylo přece jenom trošku moc na můj citlivý a jemný sluch ... nuž, taky zkušenost :o)Neděle - 5.11. 2006 - Klubová výstava Slovenského Retriever Klubu

Na neděli jsem se tedy já osobně moc nevyspala a věřím, že většina hostů ubytovaných v tom samém hotelu na tom byla velmi obdobně. A milá neděla nám začala vskutku úžasnou hodinovou frontou před branami výstavistě :o)
Z hotelu jsme to měli autem cca 5 minut k výstavišti, ale tam jsme ztvrdli pěkně dlouho, díky bezohlednosti většiny vystavovatelů, co zcela bez skrupulí předjížděla pěkně nadrzo naši frontu zleva.
Především díky jejich neuvěřitelné drzosti jsme do našeho pavilonu dorazili jen chvilku před zahájením posuzování.
Mezitím na mě ještě stihla svou milou zadnicí přistát jedna Slovenska, myslím, že jsem jí posloužila jako dokonalý polštářek :o))
No, tento den nám začal opravdu báječně, jen co je pravda !!!
Jako by to všechno ještě nestařilo, navíc jako bonus ještě nepříjemně poprchávalo, tím pádem byli všichni naše zlatíčka špinaví jako zlatá čuňátka ..., takže jsem sotva stihla utřít Michelka z nejhoršího a hned jsem letěla do kruhu.V neděli Goldeny vyjma tříd baby a dorostu posuzoval pan Štefan Janega (SK).Michel - ASHBURY ABSOLUTE LOVER -  získal ve třídě mladých ocenění výborný 3.Robbieho jsem opět vystavovala ve třídě vítězů a k mé velké radosti zde zvítězil a získal CAC, čímž dovršil své čekatelství na titul Slovenský GRAND Champion, které začal právě zde, před rokem, na mezinárodní výstavě v Nitře.

Sky byla opět vystavována ve třídě otevřené a opět získala v této třídě prvenství a titul CAC.

Kessynka získala opět v pracovce ocenění výborná 2 - Res.CAC.Během výstavy se Robbieho dcera JCH. Aireen Brdské Zlato účastnila nepovinného očního vyšetření, které opakovaně prokázalo že má oči zdravé, prosté všech dědičných vad a chorob. :o)

Brzy po posuzování jsme se konečně vydali na cestu domů !!!
Byl to celkem náročný víkend, ale myslím, že se nám docela vydařil, a to i přes nepřízeň počasí a mé podlomené zdraví.Klubová výstava KCHLS, Třeboň, 28.10. 2006

>> Goldeny posuzovali rozhodčí z Irska, psy pan Mr. Michael McSharry a pro feny Mr. Ralph Dunne.
I pres kvantitativně velice silné zastoupení v jednotlivých třídách se naší smečce dařilo velice dobře.
Podrobnější reportáž přineseme později, nyní jen stručný přehled našich výsledků.

  Ashbury Absolute Lover - Výborný 2 (z 15 mladých psů)
JCH. Astral Passion Goldy Forever - výborný 2, res.CAC (ze 7 psů)
JCH. ICH. MCH. Ashbury Touch the Sky - V1, CAC (z 5 psů)
JCH. Arctic Sky Brdské Zlato - V1, CAC (z 13 fen)
Adora z Tvaroženských hájů - výborná (10 fen ve tř. pracovní)

Blahopřejeme rovněž Robbieho dceři JCH. Aireen Brdské Zlato, jež získala ve třídě pracovní titul CAC (z 10 fen) !!!
Dále blahopřejeme Robbieho dceři Blue Bell Beauty from Czech, jež získala ve třídě štěňat (9 fen) ocenění Velmi nadějná.

SkySky

Za tyto fotečky děkujeme Lucce H. ;o)


Národní výstava Zabrze, Polsko, 15.10. 2006
( Rozhodčí pro zlaté retrívry: pan Stanislaw Firlik, PL )Ashbury Absolute Lover - V1, nejlepší mladý pes

Michel - Ashbury Absolute LoverAshbury Absolute LoverJCH. Astral Passion Goldy Forever - V1, CWCICH. Ashbury Touch the Sky - V1, CWC, NPWR (Národní vítěz PL 2006)

Mezinárodní výstava České Budějovice, 7.10. 2006
( Rozhodčí pro zlaté retrívry: pan Miloš Kašpar, CZ )

Sky - V1, CAC, CACIB, BOB :o)

V úvodu bych ráda podotkla, že jsem se na tuto výstavu přihlašovala doslova "za 5 minut dvanáct", protože jsem původně neměla vůbec v plánu se jí zůčastnit. Leč osud tomu asi tak chtěl, takže jsem se nakonec přihlásila ... a zpětně mohu konstatovat, že jsem velmi dobře udělala ;o)

 


Přihlašovala jsem se ta především kvůli Kessy (Attractive Passion Goldy Forever), jež potřebovala získat poslední titul CAC k tomu, aby se stala Českým Šampionem krásy. A když už jsem hlásila Kessynku, řekla jsem si, proč nezkusit přihlásit taky Skyinku?
Jen tak ... prostě se jen tak zúčastnit, o nic nejde, už tento rok nic nepotřebuje, ale myslím si, že za svou kondici se ani po velice parném létě stydět rozhodně nemusí.
Takže jsem nakonec, po nepříliš dlouhém rozhodování, Kess přihlásila do pracovní třídy a Sky do třídy otevřené ...

Začněme ale pěkně popořádku. Goldenů bylo na této výstavě přihlášeno celkem 69, z toho 30 psů a 39 fen.
Jelikož šli psi i feny Goldenů v jednom kruhu, tak jsem si na posouzení obou mých holek musela počkat docela dlouhou dobu, ale jak se říká, "kdo se počká, ten se dočká" - a toto lidové moudro se v našem případě opravdu naplnilo :o)Sky jsem vystavovala ve třídě s celkem 8 přihlášenými fenkami. Sky se předváděla se svou typickou elegancí, panu rozhodčímu se velice zalíbila, získala od něj nádherný posudek: "
kompaktní fena, správná síla kostry, výborný typ, ušlechtilá hlava, rovný hřbet, hezký pohyb, krásná srst, výborná povaha a prezentace "
Nakonec se Sky stala vítězkou své třídy. Měla jsem velikou radost ... přirozeně :o)

Sky :o)Ale ani jsem si to vítězství nestačila náležitě vychutnat, protože jsem hned musela jít pro Kessy, jež jsem vystavovala v následující třídě. V pracovce bylo přihlášeno celkem 7 fen, ale z tohoto počtu nastoupily do kruhu "jen" 4.
Kessy se vystavovala se svým typickým veselým temperamentem ve volném postoji se spokojeně vrtícím se ocasem a velice radostně a hrdě se předváděla i v pohybu. Získala od pana rozhodčího rovněž moc krásný posudek: "mohutná, kompaktní fena, silná kostra, hezká hlava, dobře vyvinutý hrudník, rovný hřbet, dobré úhlení a pohyb, standardní srst"

Attractive Passion Goldy Forever - V1, CAC ve třídě pracovní

Nakonec v této třídě zůstaly 3 fenky, jež byly oceněné známkou "výborná", a pan rozhodčí začal nahlas říkat pořadí.
Od konce ... dovedete si jistě představit to napětí !!! 
Výborná 3 je fenka s číslem XY, číslo XYY je fenka oceněná známkou výborná 2, ale bez titulu ... (úplně mi v té chvíli zatrnulo, bylo mi jasné, že tím pádem se Kessy stala vítězkou této třídy, ale získá i tolik potřebný titul??!!) ... co myslíte?? Získala?

Výborná 1 ... s titulem ... hurááá ... a máme dokončeného CZ Championa !!! :o)
Cítím v této chvíli opravdu nesmírnou radost !!! Sky CAC nepotřebovala, ale Kessy ano. Máme tedy splněno, a ještě s "prémií" :o)Teď chvilka odpočinku a po třídě šampionů a veteránů, kde se prezentovala vždy jen jedna fenka, a ihned následuje "souboj" o CACIB, kterého se účastní 4 feny s tituly CAC, mezi nimi i moje dvě holky. Jelikož jsem nemohla předvádět obě holčiny naráz, předvádění Sky jsem svěřila do rukou své kamarádky Petry a ukázalo se, že jsem dobře udělala ... obě holky si spolu totiž výborně rozuměly, Sky se Petře nádherně předváděla jak v postoji, tak i v pohybu a nakonec pod jejím vedením vybojovala titul CACIB !!!

Souboj o CACIB - zleva Sky (zakrytá panem rozhodčím), Kessy a vpravo CH. Akira od Pokranu

Zleva Aury Ey Ketty, vítězka mezitřídy, vpravo Sky :o)

Peťo, mooooc děkuji za Tvou pomoc, byly jste se Sky výborná dvojka !!!

A na závěr jsem se, již já osobně se Sky, účastnila se Sky "vrcholného souboje" o BOBa, čili o vítěze plemene.
Jak myslíte, že to nakonec dopadlo?? Nooo, po tom všem váhání, zda mám či nemám holky na Budějky, hlásit, jsme svůj "bojový úkol" získat CACe pro Kessy překročily o tituly CAC, CACIB ... a ano, i o BOBA - pro naši krémovou hvězdičku Sky :o)

Účastnila jsem se se Sky i závěrečné soutěže o BIGa, a i když jsme se již v této soutěži neumístily v "první pětce", tak si myslím, že se Sky v VIII. skupině FCI rozhodně neztratila a že hrdě a velmi elegantně reprezentovala své plemeno.
Ostatně můžete posoudit sami, jak jí to v závěrečném defilé slušelo, na fotečkách níže ;o)Za tyto fotky děkuji Petře Nové.

Sky v závěrečném kruhu :o)SkySky - V1, CAC, CACIB, BOB :o)Sky - V1, CAC, CACIB, BOB :o)

A za tyto děkuji Martymu Švecovi.

SkySkySkyNa úplný závěr tohoto povídání bych moc ráda poděkovala všem svým dobrým přátelům za jejich podporu a upřímné držení palečků.
Jmenovitě jsou to především Petra Nová, pod jejímž vynikajícím vedením Sky získala svého již 4. CACIBa, její milá maminka, která, stejně jako Petra, nafotila spoustu pěkných fotek mých holek na této výstavě a samozřejmě nemohu opomenout "Martyho" alias Martina Švece (CHS bíglů FALLCAT), jenž vkládal do Sky veliké naděje už odmala a který rovněž pořídil některé fotky Sky z finále.

Mimojiné zde Martyho nejstarší bígl - CH. Fallco Ja-Sta Czech - slavil svůj doposud největší úspěch ve své výstavní kariéře - ve svých 6,5 letech získal CAC ve třídě otevřené, a následně i tituly CACIB, BOB a BIG IV., a to je v jeho věku překrásný úspěch, nemyslíte?   Moooc gratulujeme do CHS FALLCAT Princíkovi i Martinovi, a přejeme další jim další takové parádní výstavní úspěchy !!!

CH. Fallco Ja-Sta Czech pod vedením zkušeného handlera Martyho bojoval o tituly nejvyšší a velice se mu dařilo !!!

Děkuji rovněž všem přátelům a známým, kteří se sice této výstavy osobně neúčastnili, ale cítila jsem jejich podporu vnitřně.
Moc si toho vážím a jsem velice ráda, že Sky opět svým výkonem i kondicí prokázala, že se řadí mezi mimořádně kvalitní jedince svého nádherného a ušlechtilého plemene.

Mé nejsrdečnější díky patří ale mé kamarádce MVDr. Líbě Štorkové, která mi svěřila tak úžasnou fenku ze svého chovu, ze spojení její nádherné finské feny MCH. Delibes´s Golden Marian"U" a mého Francouze MCH. ICH. JCH. Ashbury Touch the Sky.
Jsem moc šťastná a velice pyšná, že mám tu čest vlastnit jedince takových kvalit, s takovým původem, s takovou typickou povahou, výborným zdravím a s tak překrásným extriérem, jímž Sky jednoznačně je !!!
Libuš, Mimi a Robbie, děkuji za Vaše tak úžasně dítě !!! :o))

Děkujeme všem, co na nás mysleli v dobrém a co nám upřímně přáli úspěch, a těšíme se na další takové akce !!!

Národní výstava Brno, 24.9. 2006

JCH. Astral Passion Goldy Forever zde zvítězil ve třídě otevřené a získal CAC, poté se málem stal i Národním vítězem !!!

Sky - JCH. Arctic Sky Brdské Zlato - byla z 11 fen výborná 2, Res.CAC.

Pořadí 4 nejlépe ohodnocených fen ve třídě otevřené.

Aura - Adora z Tvaroženských hájů - se v pracovce umístila jako výborná 3.

Psy posuzoval pan Miloš Kašpar, feny paní Alena Čečrdlová.
Brzy dodám podrobnější reportáž a další fotečky :)

Klubová výstava RETRIEVER klubu CZ - 16.9. 2006

Na tuto výstavu, pořádanou v příjemném přírodním kraji jezdeckého areálu ELIOT v Žebětíně u Brna, nikdy nezapomeneme.

Oba naši vystavovaní kluci,
Astrálek i Robbie, zde zvítězili ve svých třídách, Robbie se pak dokonce stal KLUBOVÝM VÍTĚZEM RK CZ pro rok 2006.

Astrálek svým vítězstvím navíc dokončil čekatelství pro udělení titulu ČESKÝ CHAMPION KRÁSY. Máme obrovskou radost :)

V závěrečných soutěžích se pak hrdý tatínek
Robbie se svou dcerou Sky stali již počtvrté BIS párem.

Brzy přineseme více informací a fotek. Všem přátelům i známým děkujeme za podporu a držení palců, tento den se opravdu povedl :)
Brzy dodám podrobnější reportáž a další fotečky :)JCH. Astral Passion Goldy Forever - V1, CAC => CHAMPION CZ

JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky - V1, CAC, Klubový Vítěz RK CZ 2006

JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky & JCH. Arctic Sky Brdské Zlato - NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR VÝSTAVY


JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky

Robbie se Sky byli úplně jako jeden :))
 
Blahopřejeme, Aireen !!!

Opět srdečně blahopřejeme půvabné Robbieho dceři - JCH. Aireen Brdské Zlato - jež získala další výstavní tituly na dvoudenní CACIBové výstavě v Maďarsku - v Kecskemétu (9. - 10.9. 2006).

V sobotu získala ocenění výborná 2 - Res.CAC, a v neděli byla oceněná jako výborná 1, CAC !!! Teď už Aireence chybí jen jeden poslední titul CAC, aby se stala Maďarskou Championkou, stejně jako oba její rodiče, kteří už Maďarskými Championy jsou :)  Držíme palce, Aireenko !!! Jen tak dál ;o)

Aireen 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002 - 2006.
All rights reserved // všechna práva vyhrazena.
Fotografie i texty smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Webmaster "Goldie" - Milena Blaháková

Spuštěno: 25.7. 2002     
LAST
updated: 22.11. 2006

"Když pohlédnu na hvězdnou oblohu, spatřím nekonečnost, tajemnost a věčnou krásu hvězd. Když pohlédnu do Tvých očí, zřím nekonečnou lásku, nezměrnou oddanost a věrnost, kterou Ty mi věnuješ na věky věků. Díky za vše, můj nejlepší příteli se zlatým srdcem!"