Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY"                       Domů 

      Aktuálně - updaty

         Horké novinky

                  O nás   

            Naši Goldeni     

           Naše úspěchy

            Nabídka krytí     

        Štěňátka - vrh "A"

              Naše odchovy

              Fotogalerie

       Info o plemeni, rady       

               Kontakt

                E-mail  

      

                                         Využití Goldena  

                                                      Ashbury Touch the Sky jako štěně a jeho předávka bažanta (9 months old).

Golden není pouze spolehlivým loveckým psem, specialistou přes aportování ve vodě i v terénu. Lze ho využívat nejen při aportování, ale i v dalších odvětvích myslivecké činnosti.

Díky jeho vysoké inteligenci, oddanosti, ovladatelnosti a přirozené touze zavděčit se a pomáhat se stal proslulým zejména jako slepecký vodící pes (světově zaujímá 3. místo nejlepšího slepeckého psa, po labradorském retrívrovi a kříženci labradora a Goldena), ale vyniká i jako pes asistenční.

Dále bývají Goldeni díky své mimořádně citlivé a vnímavé povaze, skloubené s přirozenou příchylností k lidem užíváni při canisterapii, tzn. při léčbě člověka psem.

Jde o psa velmi učenlivého, s přirozenou vlastností poslouchat, vyhovět, splnit pánovi vše, co mu na očích vidí. Proto se v zahraničí můžete často setkat s Goldeny jako s vítězi různých soutěží poslušnosti.

Golden vyniká také svými loveckými vlohami, mezi něž patří vynikající čich, čehož využívají záchranáři a používají Goldeny pro vyhledávání nezvěstných lidí při přírodních katastrofách, po světě dokonce Goldeny používá i policie k vyhledávání drog, plísní, zbraní. Jedná se tedy o velice přizpůsobivého psa s téměř všestranným zaměřením.

Není vhodné ho však užívat k ostraze objektu nebo majetku či k obraně, protože jde o plemeno, u něhož je jakákoliv agresivita absolutně nežádoucí.  

               Typickým povahovým rysem Goldena je jeho bezbřehá láska k vodě. Jsou to otužilí, vytrvalí a pracovití plavci. Goldy aportuje speciální vodní dummy z vody na souš. Šikovná holka!!!

                                        

 

                                                                                                       Text and photos by - Milena Blaháková -

 

 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002, 2003, 2004. All rights reserved / všechna práva vyhrazena. Fotografie smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Made and designed by Milena Blaháková. Web vytvářen z lásky a obdivu k plemeni a k našim Goldenům především.   

Spuštěno: 25.7. 2002      LAST updated: 22. 2. 2004                                           Co je nového na našem webu?