Očekáváme štěňátka – vrh CHARMED :) – květen 2014

Těšíme se na štěňátka ze zahraničního krytí – vrh CHARMED – JCH. JAKO´S MYSTIC TOUCH x BORN FOR YOU Astral Sky 🙂 – dat. nar. květen 2014 :), odběr možný v polovině července 2014.Pregnancy kalendář – kalendář březosti. Kompletní původ štěňat (K9 data).

Info o rodičích a předcích štěňat níže pod obrázkem.

V případě VÁŽNÉHO zájmu o štěně mě kontaktujte na 739 652 194 nebo astralgoldens@gmail.com či astral.sky@seznam.cz.

Začátkem dubna se nám potvrdila úžasná zpráva. Judy se opět stane maminkou. Po více než roce od jejího prvního vrhu přivede na svět štěňátka po Fjordovi – to je nádherný mladý pes, importovaný z Norska do Francie. Fjord má velmi zajímavý rodokmen, velice milou povahu a vynikající zdravotní výsledky. Kromě toho je opravdu nádherný, má moc pěknou hlavu, vynikající stavbu těla a velice elegantní pohyb. I přes své mládí (2 roky) je mimořádně výstavně úspěšný a má složené i pracovní zkoušky (v rámci Francie, kde aktivně působí v chovu).

Otec štěňátek: JCH. JAKO´S MYSTIC TOUCH – pochází z Norska, z vynikající a známé CHS JAKO´S, avšak jeho původ je především anglický. Fjord žije se svou rodinou ve známé francouzské chovatelské stanici ASHBURY, chovatele Cathy a Gérarda známe už od roku 2002, kdy jsme si od nich dovezli našeho prvního pejska Robbieho (ICH MCH Ashbury Touch the Sky) a i to je pro nás záruka kvality plemeníka, protože víme, že manželé Sonntag mají mimořádně kvalitní chov se zaměřením na excelentní typ, pevné zdraví, typickou povahu a jejich odchovy jsou celosvětově mimořádně známé a úspěšné. Fjord je již několikanásobným otcem i přes svůj mladý věk a na své potomstvo předává ve velké míře svůj výborný exteriér, úžasnou stavbu těla a nádherné hlavy. Má vynikající zdravotní výsledky – kyčle, lokty – nulové, oči – klinicky zdravé, genetické vyšetření na PRA 1 a PRA 2 je rovněž negativní. Fjord pochází z vyrovnaného vrhu s výbornými zdravotními výsledky. Jeho otcem je impozantní norskýplemeník CH. Trewater Tally (anglický chov), syn špičkového angličana CH. Shardanell Castaspell, o jehož nesporných kvalitách jsme se již mohli naživo přesvědčit … jelikož jsme s ním před 2 roky kryli naši fenku Sky a máme tu jejich úžasné děti naživo :). I to je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla použít Fjorda na Judy, protože Judy je dcera Sky a spojení Sky a Harryho (CH Shardanell Castaspell) bylo mimořádně kvalitní ve všech směrech. Fjordova matka se jmenuje CH Jako´s Hope for the Future a je to nádherná šampionka zlaté barvy, jež produkuje velice vyrovnané, zdravé potomstvo. Moc se mi líbí a v typu mi jde krásně na má zvířata. Matka Trewatera Tallyho je krásná zlatá fenka Trewater Lottie (SGWC-výst.ocenění v UK). U svých dětí má mimořádně krásné zdravotní výsledky a mimoto má moc zajímavý původ. CH. Shardanell Castaspella, kterého jsem zmiňovala již výše, netřeba znovu představovat, chci ještě zdůraznit, že je to pes, který velice silně předává svůj typ, silnou kostru, vynikající úhlení vepředu i vzadu a hodně, hodně kvalitní srst a vynikající pigment. Mimoto je to jeden ze psů, který na své potomstvo předává výborné zdravotní výsledky v globálně velikém měřítku (klouby, oči-vyšetřeny desítky a desítky potomstva). A takto bych ve výčtu předků z otcovy strany mohla pokračovat dál a dál, ale podívejme se nyní na Fjordovu charakteristiku.

Podle mě je Fjord pes, který má vše z toho, co by typický zlatý retrívr měl mít. Vynikající původ, milou povahu, eleganci v pravém slova smyslu, vlohy pro práci, typický exteriér a pevné zdraví !! To vše zahrnuje jeho vyjímečná osobnost a pro mě je tento pes velice charismatický. Navíc je to pes vyloženě v typu na naši Judynku. Jsou minimálně příbuzní, ale typově se k sobě hodí a to naprosto luxusně. Okamžitě jsem si Fjorda oblíbila a jsem moc vděčná Cathy a Gérardovi Sonntag za možnost využít jeho kvality v našem chovu. Fjord je zkrátka mimořádný pes ………………. a dokonalý otec našich budoucích štěňátek 🙂

Matka štěňátek: BORN FOR YOU Astral Sky – naše drahá Judy. Naprosto vyjímečná holka s bujarým temperamentem. Krásná, veselá, temperamentní, s výbornými vlohami pro aport a mimořádnou láskou k vodě. Exteriérově nádherná holka, kterou výstavy moc neberou, za to plavání a aporty a dovádění v lese, to je to pravé ořechové :). Judy má výborný pigment, krásnou hlavu se sladkým výrazem a typem do strany svého dědečka Angel Hearta, vyváženou stavbu těla s hlubokým hrudníkem, výborné úhlení, velice milou hlavu s příjemným výrazem a mimořádně hustou a dlouhou, nesmírně kvalitní srst. Její srst je opravdu něco, co je třeba vyzvednout, protože nemám takovou druhou fenku tady doma, jež by měla až taková kvanta srsti, co má naše Judynka. Paradoxně to zkresluje její míry, když se fotí, proto většina fotek s Judy hlavně za poslední dobu není dost dobře použitelná … bohužel, ale ještě před porodem panička vezme nůžky a myslím, že takové dva velké kýbly srsti minimálně půjdou pryč :), aby se po porodu vše lépe čistilo a bylo to pro mámu i miminka pohodlnější :). Judynka je krásná, elegantní fenka s velice milou povahou a věřím, že jeji druhý vrh bude minimálně tak dobrý, jako byl ten první. Už vse nemůžeme dočkat :).

Judy už se stala mámou, a sice na jaře roku 2013. Přivedla na svět 7 krásných, zdravých štěňátek, v barvách od krémové až po zlatou (otcem byl náš CAVALIER DE WIND Goldy Forever). Porod proběhl velice dobře a Judy se stala vynikající maminkou v podstatě okamžitě. První týdny jsem o štěňátkách skoro nevděla, jak výborně a svědomitě se o vše sama starala. Prostě talent po mamince Sky, jež byla vždy, u všech svých 3 vrhů, mimořádnou mámou :). Nyní už mají její děti něco málo přes rok, většinu z nich jsem měla možnost vidět u nás na srazu odchovů a musím říct, že jde o moc pěkný a vyrovnaný vrh, exteriérově i povahově. Celkově mají hodně kvalit, silné kostry, moc milé hlavy, pěkné stavby těl a rovněž hodně, hodně srsti :). Z tohoto vrhu u nás zůstala naše „malá-velká“ Fate, cj. FEEL FOR FATE Astral Sky, jež hned na své první výstavě byla ve třídě štěňátek oceněna jako VN 1 a její sestřička byla hned VN 2 za ní :). Fate je rarášek v rouše beránka, je to velice temperametní fenka krásné zlaté barvy s výbornými vlohami pro práci. Níže uvádím nějaké její fotky …

Co se týče zdravorních výsledků, štěňata po Judy a Cavovi mají aktuálně 1 rok a 1 měsíc, ale už jsme se dozvěděli jeden moc pěkný výsledek jednoho z pejsků z tohoto vrhu – pejsek FEEL THE FORCE Astral Sky je DKK i DLK 0/0, hodnotil pan MVDr. Milan Decker, máme velikooou radost a majitelům pejska moc moc blahopřejeme a věříme, že i výsledky sourozenců budou také hezké :).

Judynky původ je čistě zahraniční – její matka je naše nejlepší exteriérová fenka JCH. MCH. Arctic Sky Brdské Zlato, úžasná holka, která byla vždy mimořádná v mnoha směrech … ať už jako máma, výstavní fena, pracovní fena (lovecky) nebo canisterapeutka … dala život třem báječným vrhům, vštípila jim výborný základ do dalšího života, povyhrávala nesčetně mnoho titulů na výstavách a stala se vynikající pomocnicí při práci v bažantnici i do vyššího (seniorského) věku. Canisterapeuticky přímo zrozená pro pomoc druhým, naprosto vyjímečná fena ve všech směrech … otcem Sky je Robbie, nejlepší pes, kterého jsem kdy měla, prostě životní láska … ICH. MCH. JCH Ashbury Touch the Sky, PAN PES, jenž mnohokrát zvítězil na výstavách v několika zahraničních státech a i u nás v CZ hodně vyhrával, a také mnohokrát bodoval na zkouškách lovecké upotřebitelnosti (KSVP, MFTR, FTR), stejně jako mnoho sezón excelovat v praxi na honech na drobnou zvěř (kachny, bažanti, zajíci). Kromě toho dal ve svém produktivním věku život desítkám výborných vrhů s naprosto špičkovými zdravotními výsledky, které jsou předáváné z velké části genetickými dispozicemi předků (kyčle, lokty, oči!!). Robbie se stal Šampionem Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, INTERCHAMPIONEM, Slovenským GRAND Championem, klubovým vítězem RK CZ i vítězem SV KCHLS a NÁRODNÍM vítězem států PL, CZ i SK. Babičkou Judy je CH Delibes´s Golden Marian, fenka importovaná z Finska, také úspěšná výstavně i pracovně., čili opět dual purpose (tozn. dvojí uplatnění v plemeni – exteriér i práce). Otcem Judy, čili dědečkem štěňat je CH ASHBURY CONAN DOYLE, jenž se v roce 2010 stal dokonce SVĚTOVÝM VÍTĚZEM. Je to nádherný ZLATÝ pes s úžasnou povahou a špičkovým exteriérem, je synem světově známého plemeníka s mimořádně vynikajícím potomstvem MCH ICH Ashbury Angel Heart a dcerou půvabné fenky Ashbury Summer Sun. Babičkou štěňat ze strany Judynky otce je nádherná zlatá fena Ashbury Together For Ever, která je i matkou našeho nádherného Michela – MCH. JCH. Ashbury Absolute Lover, takže její kvality jsou mi velice dobře známé.  Její rodiče jsou dalšími špičkovými představiteli svého plemene, překrásná a mimořádně úspěšná šampionka ICH. Ashbury Real Pleasure a velice známý plemeník MCH. Scrabble of Glen Sheallag, jenž se proslavil nejen pracovními a výstavními úspěchy, ale také vynikajícím potomstvem a stal se tak jedním z nejelepších plemeníků ve FR ve své době vůbec. A mohla bych směle pokračovat dál a jmenovat další úspěšné předky … 🙂  Ale to by bylo na ještě delší elaborát.

Co je dál podstatné vědět je veliká typová similarita předků štěňátek, jak ze strany otce, tak ze strany matky, což dává veliký předpoklad velice vyrovnanému exteriéru štěňátek i přesto, že jsou si rodiče minimálně příbuzní !! Očekáváme štěňata silné kostry, výborného úhlení, elegantní stavby těla, vynikajícího pigmentu, krásných hlav a velice bohaté srsti. Povahově očekáváme štěňata velice vyrovnaná, přátelská, kontaktní, s výbornými loveckými vlohami a předpoklady pro další lovecké využití, ale nejen pro ně!

Toto spojení jsem zvažovala velice dlouho a probírala jej ze všech stran a myslím, že by mělo být ve všech směrech opravdu parádní. Mimořádně kvalitní původ štěňat dává ty nejlepší předpoklady pro to, aby se zadařilo a my měli další mimořádný vrh úžasných miminek v naší chovatelské stanici :). Tak nám držte palce :D.

Vrh se bude jmenovat CHARMED … v překladu něco jako zázračný 🙂

INFO pro zájemce: návštěvy štěňátek budou možné po dovršení věku 4. týdnů. Podmínka je, aby všichni návštěvníci byli zdraví a přišli v čistém oblečení. Prosím neberte si s sebou pejsky, pokud nějaké máte, není to vhodné vzhledem k věku štěňátek a jejich neúplné imunitě. Návštěvy prosím domlouvejme s určitým časovým předstihem, s ohledem na naši velkou časovou vytíženost. Děkuji za pochopení a těším se na viděnou. 🙂