Vrh IDEAL – máme zlatá štěňátka! / Actually our second litter was born!

Dne 26.06. 2014 se narodil vrh po našem Jackovi a Lupínce. Máme 4 krásné zlaté holčičky a jednoho kluka úžasňáka :). Všichni jsou zdraví a hezky přibírají na váze. Lupínka se o ně moc dobře stará. Jméno vrhu „IDEAL“ znamená ideální nebo také dokonalý či vysněný. Jsem si jistá, že přesně taková tato naše miminka budou! 🙂 Tato štěňátka budou k odběru koncem měsíce srpna 2014.Pro více informací pište na astralgoldens@gmail.com či astral.sky@seznam.cz či volejte 739 652 194. Některá štěňátka jsou ještě volná … 🙂

Kompletní původ štěňátek najdete zde.


Něco málo o původu štěňátek: Lupínka je dcerou naší Kessynky (CH. Attractive Passion Goldy Forever)a Robbieho (JCH MCH ICH Ashbury Touch the Sky), čili je vnučkou naší zakladatelky chovu Aurinky, jež tento rok v dubnu oslavila krásných 13 let a má nádhernou sytě zlatou barvu, která už se v dnešní době skoro vůbec neobjevuje.

Lupínky původ je postavený na krvi špičkového anglického plemeníka, jednoho z nejlepších chovných psů své doby – na“Scottovi“ – ICH MCH Paudell Pure Passion. Tento mimořádný plemeník se, krom toho, že byl dvojnásobným držitelem titulu EVROPSKÝ VÍTĚZ a dokonce se stal i Světovým vítězem, a prosazoval se v chovu tím, že na své potomky ve velké míře předával mnoho dobrého – krásné, milé a kontaktní povahy, dobré lovecké vlastnosti a opravdu vynikající exteriér, mnoho kvalitní srsti, krásné hlavy, nádhernou stavbu těla, luxusní pohyb … jeho potomstvo se prosazovalo a dodnes se výrazně prosazuje v mnoha zemích po celém světě, mít „Scotta“ v rodokmenu je už dnes zkrátka pojem. Byl to legendární pes a já jsem moc vděčná Cathy a Gérardovi Sonntag (Ashbury kennel) za to, že jsem si ho mohla dvakrát použít na svou milovanou Auřinku a mimoto jsem si po něm dovezla dalšího mimořádného pejska – Robbieho, Lupínčina otce. Scott byl synem dalšího legendárního pejska – Eng. Show-CH Paudell Easter Plantagenet at Kerrien, který v chovu předával opravdu špičkové výsledky DKK a DLK. A toto se neslo po generace dál a bohatě se dědilo, rovněž po Scottovi byly nádherné zdravotní výsledky a to samé i po našem Robíkovi (JCH ICH MCH Ashbury Touch the Sky). Pár slov o mamince Lupínce – je to vymazlená, moc milá a kontaktní holčička, věrná dcera své matky v povaze i v exteriéru, doma je to moc hodná a oddaná, ale při práci v lese je velice chuťová a šikovná, vždy se snaží zavděčit paničce. Má hezký exteriér – milou hlavu s něžným výrazem, vyváženou stavbu těla, kvalitní srst a je velice elegantní v pohybu i v postoji. Miluje lidi, děti, psy … prostě ideální společnice do rodiny i do lesa. Máme ji moc rádi, je to andílek v rouše psím :).

 

Otcem štěňátek je náš rakouský import anglické krve – „Jack“ – Little Violet´s Ever so Clever. Dovezla jsem si ho ze známé rakouské chovatelské stanice Little Violet´s. Jackův otec je dovežen ze Španělska, z jedné z nejznámějších tamějších chovatelských stanic Ria Vela (jmenuje se CH Race the Sun De Ria Vela), ale má anglickou krev, a stejně tak i Jackova máma Little Violet´s Last Chance, jejíž maminka Trewater By Design byla dovežena z UK a otcem Jackovy matky je celosvětově známý a velice úspěšný plemeník ICH MCH Taram du Boys de la Rayere. Ze strany Jackova otce mohu jmenovat světoznámého angličana JW Ronjallee Ragamuffin at Motlaisa, jenž za svůj život rovněž předal mnoho kladů ze svého původu svým dětem a babičkou je CH Dolce Candy De Ria Vela, překrásná fena anglické krve právě ze Scottovy linie, působící ve španělské stanici Ria Vela.

Co se týe výběru Jacka, mohla jsem si vybrat z několika krásných chlapečků a věřím, že jsem vybrala toho pravého a jedinečného, prostě toho našeho :).  Jack je v mnoha směrech mimořádný pes, a to opravdu úplně odmala. Je přirozeně inteligentní, velice vnímavý, miluje život, lidi kolem sebe, děti a pejsky, zkrátka všechny … je nadaný pracovně a je úžasný i v kontaktu k dětem … zkrátka je to opravdu všetranný pes s nádhernou povahou, navíc si myslím, že má i nádherný exteriér, má splněného Championa Polska (čekáme na certifikát) a je čekatelem CH CZ a SK … Již nyní je otcem několika vrhů, jeho děti jsou sice ještě mladé ale mohu říct, že jsem z nich nadšená, mají super povahy (vyrovnané, kontaktní, velice milé a přátelské, nebojácné), projevují dobrý temperament pro práci a jsou velice nadějné i co se týče exteriéru.

Myslím si, že spojení Jacka a Lupínky je velice nadějné ve všech směrech a že si na své přijdou zájemci o pejsky všetranně nadané (práce, chov, výstavy, canisterapie), samozřejmě se nebráníme prodeji štěňátek do rodin, kde budou „pouze“ milovanými společníky u lidiček bez výstavních či chovatelských ambic, ale v každém případě rádi poradmíme a pomůžeme. Náš chovatelský servis zahrnuje trvalý kontakt s majiteli štěňat a zpětnou odezvu, rady kolem všeho podstatného ohledně tohoto zlatého plemene, pořádání srazů odchovů, praktickou pomoc s výcvikem, možnost vystavení vašeho pejska, možnost úpravy jeho srsti, předvedení na výstavě a mnoho dalšího.

Ještě poznámka, co se zdraví týče – oba rodiče mají DKK i DLK 0/0 a oba mají rovněž nepovinné vyšetření OCD (osteochondróza ramen) bez nálezu – čili negativní. Oba pochází ze zdravotně nezatížených linií, což dává velké předpoklady k tomu, aby i jejich potomci byli v pořádku. Samozřejmě je vše otázka vývoje, prrotože chováme živé tvory a neprodáváme pandrláky nebo roboty, takže právě v případě kloubů velice záleží nejen na genetice, ale i na výživě a zátěži pejska zejména v prvním roce a půl života, není to tedy jen getenika, ale i působení vnějších faktorů a podmínky, v jakých bude štěňátko dále vyrůstat, závisí samozřejmě posléze na jeho nových majitelích. My – chovatelé – se vždy snažíme z naší strany udělat maximum proto, aby bylo vše tak, jak má být, ať už se jedná o výběr chovného páru pes – fena, o kvalitní výživu, odbornou veterinární péči atd.