Štěňátka mají 8. týdnů // Pups are 8 weeks old now

Čas bohužel běží moc rychle. Snažíme se užívat si se štěňátky každý den, ale i tak nám přijde, že rostou „rychleji, než z vody“. Neměla jsem čas na aktualizaci stránek posledních 14 dní, takže nyní přináším stručnější přehled novinek u nás.

Štěňátkům se daří výborně. Od 5. týdne věku udělala všechna další neskutečné pokroky. Měli jsme štěstí na počasí, protože jsme zažili mnoho nádherných slunečných a téměř letních dní. Štěňátka se proto dočasně přestěhovala ven, kde jsme jim vytvořili prostorný výběh se vším všudy a kde si to naprosto zamilovala. Každý den se snažíme o jejich co možná nejefektivnější socializaci, na níž se, velice významnou měrou, podílíme nejen my, ale i náš syn Jiřík, který vydá za 10 dospělých lidí a učí štěňátka takové věci, které bychom je bez něj jen staží uměli naučit :))) Ve zkratce řečeno – žádné hračky, byť je jich milion, nenahradí vliv dítěte na socializaci u štěňátek. Vidím to dnes a denně a opravdu to mohu srovnávat s tím, co jsem viděla dřív (i u vícero chovatelů). Na socializaci se spolupodílí i můj drahý muž se svými pracemi na dvoře a zahradě – myslím, že naše „mimina“ budou zvyklá téměř na všechny zvuky a činnosti běžného denního života doma i venku, čili v domě i na zahradě, a o to nám samozřejmě jde nejvíc 🙂

„Dreamíci“ mají za sebou mimojiné i veterinární prohlídku, očkování a čipování, jsou několikrát odčervena. Tetovat jsme se tentokráte nerozhodli, přijde mi to poněkud „brutální“ a v dnešní moderní době je to takřka zbytečné. Všechna naše „mimina“ jsou v pořádku a těší se výbornému zdraví. Neprůjmují, nezvrací, jsou v dobré kondici (ani tlustí, ani hubení) a na superprémiovém krmivu výborně prospívají. Žerou několikrát denně samostatně granulky (máčené), Sky je stále kojí, i když je perioda jejího kojení mnohem nižší, ale tohle nechávám na ní, sama cítí nejlépe, co je potřeba pro její děti. Jinak právě Sky se těší „až moc dobré“ výživné kondici, no své poslední mateřství si náležitě užívá, je teď rozmazlená nejvíc z celé naší smečky :))))))

Štěňátka jsou nejen zvyklá na granulky a vodu, ale každý den je máme v rukách, každý den s nimi manipulujeme, voláme na ně jejich jmény (přezdívkami), jsou výborně adaptovaná na to být doma i venku, venčí se venku, jsou nesmírně čistotná, doma udělají potřebu minimálně. Jsou naprosto zvyklá na malé děti i na jiné dospělé lidi, a protože máme doma i další pejsky, jsou zvyklá i na společnost dalších „velkých“ pejsků.

Štěňata se ničeho nebojí, mají naprotso vyrovnané povahy, jsou velice kontaktní, milá, mazlivá a exteriérem jsou doslova: nádherná :o). Tento vrh nejenže splnil má vysněná očekávání, on je dokonce předčil. Myslím, že se jedná o nejlepší vrh, jaký kdy Sky měla, co se týče povah i exteriéru štěňátek a já pevně věřím, že se takto nadějně budou rozvíjet i nadále 🙂

 Některá z nich jsou ještě volná, nezadáváme je všem za každou cenu okamžitě, ale vybíráme pro ně maximálně seriózní rodiny. Preferujeme zájemce o aktivní chov (výstavy, výcvik, canisterapie, lovecká práce atd.), všem vážným zájemcům jsme ochotni poskytnout mimořádný chovatelský servis a trvalý kontakt.

V případě vašeho VÁŽNÉHO zájmu o některé z našich štěňátek mě kontaktujte na mobil či na email. Děkuji.