NABÍDKA KRYTÍ

Nabízíme na krytí naše chovné psy. Také poskytujeme následující servis pro majitele chovných fen, kteří u nás nakryli a očekávají štěňata.

Naši plemeníci jsou k dispozici všem řádně uchovněným fenám s typickou povahou, které na ně nejsou úzce příbuzné (nekryjeme vlastní děti a sourozence mezi sebou). V případě liniové plemenitby (vzdálenější příbuznost rodičů) rádi poradíme, zda je kombinace s vaší chovnou fenou vhodná, či nikoliv, popřípadě vám na ni navrhneme vhodnějšího psa. Všichni naši psi kryjí přirozeně. Ve vyjímečných případech lze domluvit inseminaci, ovšem toto je možné až po osobní domluvě a neplatí to pro prvničky.

NEKRYJEME fenky z množíren, feny nemocné, neuchovněné nebo s agresivní či s jinak netypickou povahou. Samozřejmě nekryjeme feny bez PP.

KRYJEME přirozeně, máme zde k dispozici několik velice zkušených plemeníků, kteří nemají problém s nakrytím např. prvniček či citlivějších fen. Máme zde již vyzkoušené plemeníky s výbornými výsledky u svého potomstva, stejně jako několik mladších psů, kteří se již také zaučili. Majitelům chovných fen, kteří u nás kryjí, nabízíme servis v podobě pomoci se zadáváním štěňat, prezentace spojení našeho psa s jejich fenou u nás na webu. Rovněž poradíme, jaký pes se nejlépe bude hodit na vaši fenku, co se původu, povahy i exteriéru týče. Je možné i ubytování feny u nás doma (ne v kotci ale v domě) po domluvě. Osobní a velice intenzivní zkušenosti s krytím fen máme již od roku 2004, kdy jsme uchovnili našeho prvního zlatého retrívra.

V současnosti v naší chovatelské stanici můžete najít tyto plemeníky: JCH MCH ICH Ashbury Touch the Sky (import Francie), JCH MCH Ashbury Absolute Lover (import Francie), MJCH CH Astral Passion Goldy Forever, CH Absolute King Astral Sky, Absolute Power Astral Sky a Cavalier De Wind Goldy Forever. Náš nejmladší chovný pes je Jack – Little Violet´s Ever so Clever, importovaný z Rakouska. Naši psi jsou zdraví, mají i nepovinná zdravotní vyšetření, mají typické povahy a v době lovecké sezóny (listopad – leden) se s námi pravidelně účastní honů na drobnou zvěř, to znamená, že jsou aktivně nasazováni v lovecké praxi, což znamená, že musí mít zdravé klouby, srdce a musí mít dostatečně dobrou fyzickou kondici i dostatečně vyrovnanou psychiku. Ctíme zlaté retrívry jako lovecké plemeno a také proto s nimi aktivně pracujeme. Navíc máme zkušenosti, že se tyto lovecké vlastnosti výborně předávají dál, což je pro nás také velice důležité. Podrobnější info o našich psech se dozvíte na jejich osobních stránkách v sekci Naši psi

Upozornění: protože exstuje něco jako pořadník na krytí fen, doporučuji vám kontaktovat mě pokud možno v rozumném časovém předstihu ještě před háráním, abychom se mohli dopředu domluvit na podmínkách krytí a vy měli jistotu, že s vámi na krytí počítám.