COSMIC ODYSSEY ASTRAL SKY „ODY“

Chovná fena / brood bitch

ICH MCH JCH Ashbury Touch the Sky x Cosmic Wind Goldy Forever

DOB 14.10. 2010

Chovatel + majitel: CHS ASTRAL SKY

Výstavy: VD, VD 1 – vítěz mezitřídy SK

Zdraví: HD 0/0, DLK 0/0 – ve skoro 3 letech věku / HD AA, elbows 0/0 next to 3 years of her age

Plnochrupá, skus nůžkový

Zkoušky: OVVR I. cena, plný počet bodů, zvěř !

Charakteristika: Odynka je třetí generací našeho chovu (po Windě – Kessy – a Auře, jež je její prababička). Je rovněž dcerou našeho nejúspěšnějšího DUAL psa ICH. MCH. JCH. Ashbury Touch the Sky. Je krásné a velice potěšující vidět, že se vynikající lovecké vlohy po našich pejscích ve velké míře dědí, a Ody je toho zdárným příkladem. Ody má kouzelnou osobnost a vynikající lovecký temperament. S výstavami jsme začli dost pozdě a Ody sdílela můj názor a zkrátka ji nebavily. Proto jsme udělali jen dvě pro uchovnění. Je to svým způsobem jistě škoda, protože je to moc hezká a kompaktní fenka, výborné a harmonické stavby těla, s výborným úhlením a velice milým a inteligentním výrazem. Jakkoliv ji výstavy nebaví, venku se projevuje jako aktivní a veselý lovecký pes s vynikajícími vlohami pro aport. Je vášnivá vodařka, má opravdu nezdolný temperament a vydrží u vody hodiny, stejně jako její otec a babička. Donese prakticky cokoliv.  Na honech pracuje vytrvale a velice chuťově. Je to výborná aportérka. Typická představitelka svého plemene, mazlivá, kontaktní a přitom temperamentní. Skvělá v kontaktu s dítětem, nekonfliktní s dalšími psy. Povahově zkrátka vyrovnaná. Jinak neskutečná vtěrka :)). Venku rapl a milovník vody, zvěře, dummy, práce … obecně hodně empatická fenka, s typickou vlastností „will to please“, neboli potěšit pánečka. Tak to má být. Ody je veselá, zdravá a kontaktní fenka. RTG jsme jí nechali dělat až kolem třetího roku věku, vše má negativní.

Odynky práce na honě – krátké videjko – najdete ZDE.

V lednu 2014 se jí narodil první vrh po našem pejskovi Little Violet´s Ever so Clever. Nastala proměna, hormony dělají divy, Odynka se zklidnila a stala se z ní výborná máma, jež se o své děti umí skvěle starat. Štěňata byla moooc krásná, převážně zlatá, s velmi nadějným exteriérem a super loveckými vlohami. Většina z nich šla do rodin a na loveckou práci. Jeden pejsek se, z tohoto vrhu, účastnil v roce 2014 několika výstav a ve třídě štěňátek a dorostu vždy vyhrál s oceněním VN 1 s moc pěknými kririkami i od přísných zahraničních rozhodčích. Foto pejska přinášíme níže. Je to typický představitel svého plemene, má nádhernou stavbu těla, sladkou hlavu a kromě toho projevuje i výborné vlohy pro aport. Děkujeme jeho majitelům za vynikající péči a lásku, kterou mu věnují, i za prezentaci našho chovu.

Děkujeme i všem ostatním majitelům odchovečků, když si na nás vzpomenou a pošlou fotky. Kdžy nám dají vědět, jak se jejich pejskové a fenečky mají. Fotky potěší, slova také. Máme z nich radost. Níže přináším další fotky, které mi posílají majitelé pejsků z tohoto vrhu. Ještě jednou – moc děkuji všem za péči o „naše“ štěňata!

Pejsek HEART FOR YOU ASTRAL SKY (Jack x Ody)

Další sourozenci z vrhu HEART po Ody a Jackovi

Protože se nám toto spojení velice líbilo, rozhodli jsme se ho v roce 2015, s přestávkou jednoho hárání od předchozího vrhu (déle než 1 rok), zopakovat. Ody byla opět v úžasné kondici a na svět přivedla 10 nádherných, zdravých štěňátek, od krémové až po zlatou barvu. Některá štěňátka jsou ještě volná. Pro více informací navštivte stránku Aktuální nabídka štěňátek.