Cézar z Kolbyho vršku „CÉZAR“

CHOVNÝ PES, k dispozici pro vybrané chovné feny. Původ K9data

Cavalier De Wind Goldy Forever x CH práce Arleta z Kolbyho vršku „U“

DOB 06.08. 2013

Barva: krémová

Chov: CHS Z KOLBYHO VRŠKU – Jana Prašivková

Výstavy: VD, VD3, V3, V, V1, VT

Chrup úplný, skus nůžkový

Výška: 59 cm

Zkoušky: OVVR prospěl, 2. nejlepší pes zkoušek

PZ – I. cena, vítěz zkoušek /OMS/

Zdraví: HD A/A, ED /lokty/ 0/0, OCD ramen čisté, oči prosté děd. vad a chorob 2015

Charakteristika: Cézar je syn našeho Cavaliera a pracovně velice úspěšné fenky Arlety z Kolbyho vršku. Oba jeho rodiče jsou vynikající lovečtí psi, mají výborné lovecké vlastnosti a pro LZ Židlochovice úspěšně odchodili mnoho loveckých sezón, jak na bažanty, tak na kachny a zajíce. Cézar po obou rodičích podědil stejně kvalitní vlohy, vášeň a radost do práce, inteligenci, vytrvalost a výborné vlohy pro aport, miluje práci ve vodě i na poli a v lese. I on už se úspěšně účastnil několika honů. Je to pravý syn svých rodičů. Má skvělou povahu, ve smečce je nekonfliktní a po svém otci je vášnivým a náruživým milovníkem.

Cézara máme pouze pár měsíců, nevyrostl u nás, přesto se velmi rychle začlenil do naší smečky a jsme moc šťastni, že ho máme. Svou první fenku nakryl naprosto bez váhání a neuvěřitelně rychle. Inu, věrný syn svého tatínka… 🙂 Velikou radost máme z jeho špičkových zdravotních výsledků. Vše dopadlo na jedničku a RTG jsme dělali téměř ve dvou letech věku. Rovněž Cézarovi vyšetření sourozenci mají výborné výsledky RTG – Connie má DKK 0/1, DLK 0/0, Cyra DKK i DLK 0/0 a OCD ramen čisté. Obě sestry již splnily podmínky chovnosti. Obě velmi úspěšně složily OVVR a mají výborné posudky z výstav,  MOC JIM BLAHOPŘEJEME !!!

Co se výstav týče, Cézara víc baví práce, než výstavy, nicméně je to pes výborného typu, má velice milou hlavu s laskavým a přátelským výrazem, velmi dobrý pigment, velmi pěknou stavbu těla, vynikající úhlední obou párů končetin, rovnou horní linii, dobré nasazení ocasu a velice dobrý pohyb. Mechaniku pohybu a atletickou postavu podědil po otci, barvu srsti po mámě, a částečně i těl. rámec a šířku hlavy. Výstav máme pouze pár, navíc jsem ho tam brala hlavně pro zvykání a v době, kdy neměl žádnou srst, protože bylo léto a byl komplet vylínalý. Nešlo mi o tituly. Cézar je velice pěkný mladý pejsek, který má celou svou kariéru ještě před sebou  a pokud bude jako jeho otec, bude „hotový“ až po třetím roce svého života. Je to zkrátka pes, co zraje pomalu jako víno, ale o to bude pak krásnější… 🙂 

Děkujeme jeho chovatelce Janě Prašivkové za výborně zvolenou kombinaci chov. páru a děkujeme rovněž jeho předchozí majitelce za to, že nám Cézara svěřila. Je tu šťastný, miluje našeho syna, kterému se stal věrným a oddaným kamarádem. Rovněž si moc rád hraje jak s hračkami, tak i s mladými i staršími pejsky. Je to moc dobrý pes. Milujeme ho.

Pár fotek: