Náš cíl – naše poslání – náš chov

Chov u nás neprobíhá jako na bežícím pásu, doposud jsme měli max.1 vrh ročně, i když vzhledem k tomu, že je nás teď víc, je možné, že budeme mívat vrhů o něco více, dejme tomu cca 2 vrhy ročně, i tak je ale dobré si u nás štěně rezervovat zavčas, jinak se na vás nemusí dostat řada a budete si muset počkat na další vrh, třeba i rok.

K chovu přistupujeme zodpovědně, se srdcem otevřeným a s citem pro výběr budoucích partnerů – rodičů štěňátek. Snažím se vždy udělat maximum proto, abych vybrala správně a na danou fenku zvolila psa, který posílí její kvality a vyváží případné nedostatky. Velký důraz kladu na kvalitu krevní linie, a protože v Česku máme hodně stanic, které chovají bez rozmyslu a „sekají“ to, jak je zrovna napadne jen pro peníze, málokdy zde při svých požadavcích najdu psa, který by mi ve všem vyhovoval, nehledě na to, že je tady většina zvířat hodně příbuzných, ještě navíc přes nevhodné předky v mnoha případech… Také proto jsme většinu vrhů v našich stanicích odchovali ze zahraničních spojení.

V chovu pro nás na prvním místě stojí zdraví a povaha, jedno bez druhého nemůže být. S našimi psy se pravidelně, každou sezónu, účastníme honů na drobnou zvěř (bažanti, kachny, zajíci) a proto je pro nás velmi důležité udržet v našem plemeni typické povahy spolu s výbornými loveckými vlastnosmi a toto nejde bez dobrého zdraví a vitality, výkon zkrátka musí být, vždyť chováme lovecké plemeno, které něco musí vydržet (klouby, srdce). Na dalším místě je pro nás exteriér. Ano, snažíme se držet psy v jednom typu a myslím, že se nám to i daří, ale exteriér nikdy nesmí být víc, než zdraví s povahou, to je pravidlo, které ctím celou dobu, co chovám. Mí psi, pokud mají jít do chovu, musí být tzv. DUAL PURPOSE, což znamená, že jeden den musí být schopní jít na hon a druhý den na výstavu (nebo naopak).

Doposud jsme odchovali 4 vrhy ve stanici Goldy Forever a nyní máme 4. vrh ve stanici Astral Sky, dohromady to znamená 8 vrhů, z toho jsme 4 x kryli ve Francii, 3 x doma našimi importovanými psy a aktuální vrh, který doma máme, je z krytí přímo v zemi původu plemene, čili v Anglii. Žádná z mých chovných fen neměla doposud více než tři vrhy za život, nemám ráda, pokud někdo začne chovat na mladé feně hned v 18ti měs. a dělá na ní štěňata každý rok, co je to možné.

Štěňata odchováváme doma, kde pro ně máme jejich vlastní štěněcí místnost, ale mají přístup i do dalších pokojů po domě, aby se mohla dobře socializovat. Když jsou o něco větší, cca 4. týden a dál, mohou pak do venkovního výběhu na našem dvoře, kde jsou s námi v trvalém kontaktu a seznamují se s vjemy venkovního světa (sekačka atd). Vždy krmíme kvalitním superprémiovým krmivem a přidáváme kloubní výživu, štěňata jsou vždy pravidelně odčervovaná, očkovaná a je jim věnována dostatečná péče a samozřejmě i veterinární dohled dobrým veterinářem. Štěňátka jsou vždy označena, buď mikročipy a tetováním, nebo „jen“ mikročipy a samozřejmě mají PP FCI.  Děláme maximum proto, aby od nás štěňata odcházela sebevědomá, dobře socializovaná, naprosto zdravá a imunitně odolná. K dobré socializaci štěňátek přispívá poslední dobou vydatnou měrou i náš drahý syn :).

Majitelům našich ochovů se snažíme být vždy oporou co se týče rad i praktické pomoci s pejskem, ať už jde o pořádání srazů odchovů nebo tábory zaměřené na nácviky ke zkouškám, nebo o individuální aktivity. Samozřejmostí je trvalý kontakt, poradenství se vším ohledně výchovy, výcviku, výživy, zdraví, chovu atd. Možné je také pohlídání vašeho pejska po vzájemné domluvě tady u nás. Rovněž nabízím praktické i profi stříhání plemene zlatý retrívr a možnost předvedení na výstavách či zkouskách. Více najdete na této stránce.

Prosím vezměte v potaz, že štěňata nezadávám do množíren velkochovatelům ani překupníkům, že je neprodávám každému a je pro mě velice podstatný osobní kontakt se zájemci o naše štěňátka, bez kterého vám nemohu slíbit, že vám štěně svěřím. Ostatně mělo by být i zájmem každého potecionálního majitele našeho odchovu, poznat domácí prostředí, rodiče a eventualně i další příbuzné svého štěňátka, když tady ta možnost je a nabízíme ji. Uvědomte si, že pořizovací náklady na štěně jsou nezbytné, co ušetříte na pořízení podezřele „levného“ štěněte, se vám vzápětí může vrátit jako bumerang zpět v podobě nečekaných zdravotních problémů nebo netypické povahy, a to nemluvím o nestandardním exteriéru. Proto se na pořízení štěněte  z kvalitního chovu nevyplácí šetřit. Ostatně bude to nový člen VAŠÍ rodiny a bude s vámi trávit několik let svého života. A my se snažíme dělat maximum proto, abychom pro naše fenky našli nejenom ty nejlepší partnery, a našim vymodleným štěňátkům daly ty nejlepší podmínky pro jejich bezproblémový rozvoj stejně jako proto, abychom pro ně našli ty nejlepší možné nové rodiny, které budou naplňovat štěstím a tato radost a láska bude opravdová a vzájemná i z jejich strany.