Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY"                       Domů 

      Aktuálně - updaty

         Horké novinky

                  O nás   

            Naši Goldeni     

           Naše úspěchy

            Nabídka krytí     

        Štěňátka - vrh "A"

              Naše odchovy

              Fotogalerie

       Info o plemeni, rady       

               Kontakt

                E-mail  

      

                                   Zaměstnání Goldena

Golden je pes s velkou duševní i fyzickou stimulací, tzn., že pokud se mu každodenně nebudeme dostatečně věnovat, bude trpět a dokonce se u něj mohou projevit i nežádoucí vlastnosti (nežádoucí agresivita, nervová labilita, ničení prostoru, který obývá, ...).

Výborným zaměstnáním pro Goldena je plavání. Golden je mimořádně výkonný a vytrvalý plavec, milující vodu v jakékoliv podobě a velikosti. Hustá, vodě nepropustná podsada ho chrání před promočením a nachlazením, nicméně žádného Goldena bychom neměli nechat koupat se ve vyloženě ledové vodě, mohl by dostat zápal plic, zvláště pokud se jedná ještě o mladého a ne plně osrstěného jedince.  Pokud máte možnost, choďte se svým Goldenem pravidelně plavat do čisté a přiměřeně teplé vody. Najděte mu vhodný, dobrý přístup a postarejte se o to, aby neprochladl. Po koupeli jej vždy pečlivě osušte, nezapomeňte na ocas! Už mnoha Goldenům se stalo, že měli po koupeli a nedostatečném osušení „mrtvý ocas“, což sice není nijak vážné, ale rozhodně ne příjemné. Po plavání psovi dopřejte pohyb, který ho zahřeje zevnitř, a nenechte jej v chladu bez pohybu, aby neprochladnul!

Nemusíte být myslivec, aby váš Golden trpěl nedostatkem činnosti. Cvičte s ním na různé typy loveckých zkoušek, či jej „pouze“ procvičujte v základní poslušnosti a postupně přidávejte nové, náročnější kousky (např. osmička, kotrmelec, …)

Brzy zjistíte, jak je Golden výborným a vděčným žákem. Ale přístup k jeho výcviku musí být individuální. Jeden pes reaguje lépe na pamlsky, pro druhého je největší odměnou vaše pochvala. Někdo se zase výborně motivuje hračkou. Jde o to svého psa dobře poznat a podle toho k němu také přistupovat. Ačkoliv to mnoho lidí neví, velice důležité je především s mladým jedincem si dostatečně inteligentně hrát. Rozvíjejte čich a dovednosti svého Goldena tím, že ho necháte hledat schovaný pamlsek, hračku nebo nějakou věc s vaším pachem. Radujte se oba dva ze hry a živě spolu komunikujte – posílí to váš vztah!

A nezapomeňte, že i starý pes je vlastně vaše štěně a vyžaduje stejnou lásku a péči, ovšem přizpůsobenou jeho stáří! A i starý pes si chce hrát!

Pokud vás baví agility nebo flyball, počkejte až do úplného ukončení vývoje vašeho Goldena, tj. asi do dvou let. Stejné je to s několikakilometrovým nerovnoměrným během u kola. Nic se nemá přehánět! Nepřetěžujte svého psa v žádném směru, nenuďte jej dlouho stále stejnými věcmi - chce to obraznost a nápady! Fantazii se meze nekladou! Důležité je se každodenně svému psovi věnovat, zaměstnávat ho vhodným způsobem a přicházet na stále nové a zajímavé hry a cviky! Uvidíte, že vás to bude bavit oba!

                                               Proč si s Goldenem nezahrát třeba vodní pólo?

                                                                                                                     Text + photo - Milena Blaháková -

 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002, 2003, 2004. All rights reserved / všechna práva vyhrazena. Fotografie smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Made and designed by Milena Blaháková. Web vytvářen z lásky a obdivu k plemeni a k našim Goldenům především.   

Spuštěno: 25.7. 2002      LAST updated: 22. 2. 2004                                           Co je nového na našem webu?