Goldy Forever Golden Retrievers: "GOLDY" Domů 

Aktuálně-updaty

Horké novinky

O nás 

Naši Goldeni       

Naše úspěchy  

Nabídka krytí     

Štěňátka - vrh "A"

Štěňátka - vrh "B" 

Plánovaná spojení 

Štěňata - aktuálně  
  
 
Naše odchovy

Fotogalerie  

Info o plemeni, rady        
Kontakt  
                 

E-mail

 last updated // aktualizováno             

      


GOLDY FOREVER Golden Retrievers
    Po 13 měsících aneb krátké zamyšlení ...

Napsáno dne 25.7. 2002

Goldy

Vážení! 

Rok uběhl jako voda a mně se zdá téměř neuvěřitelné, jak čas letí a že tomu bylo včera - ve středu, dne 24.7. 2002 - přesně 13 měsíců od toho bolestivého dne ... 

Když člověk má svého prvního psa, je to něco, na co se nikdy nezapomíná. Ačkoliv se nezapomíná ani na druhého, třetího a další, další psy, první pes je něco jako první láska. První pes je zkrátka ten nejlepší, nejkrásnější, nejbáječnější, nejúžasnější, nejnej ... snad ani slovy nelze popsat ten pocit, tu lásku, ten vztah, tu krásu, který člověk prožívá se svým prvním psím přítelem. 

Ať už se jedná o psa malého nebo velkého, o psa čistokrevného nebo křížence, první může být z těch všech vždy jenom jeden - a troufám si tvrdit, že právě proto, že je první, s ním člověk zažívá ten nejbáječnější pocit, poprvé, naplno, bez masky, bez zábran, jednoduše první pes k nám vždy velice silně přilne, ať chceme nebo ne, a právě od něj se pak odvíjí náš vztah ke psům dalším. U prvního psa člověk totiž poznává, jak nádherné, pestré a barvité je soužití se psím parťákem. Proto pak to nostalgické vzpomínání především na naše první psí přátele ...

Bohužel, psí život je průměrně mnohokrát kratší než život lidský. Proto dopřejme svému psímu kamarádovi ten nejlepší psí život, obdarujme ho bezmeznou láskou, obětavou péčí, věnujme mu svůj čas, podělme se s ním o svůj domov, o rodinné zázemí, ochraňujme ho, dopřejme mu tu nejlepší stravu a veterinární péči - ano, není toho málo, ale vězte, že není vděčnější stvoření, než jakým je pes - a všechen čas, péči, finance i lásku, kterou mu obětujete, vám vrátí milionkrát v nepopsatelně krásném vztahu ... Važte si každé chvíle, kterou spolu prožijete, radujte se z maličkostí - jen se podívejte, jak bezelstně se váš pes dovede radovat - je šťastný z vašeho pozdního návratu, raduje se ze společné procházky, z tréninku, z mazleníčka ... 

Ani já nemohu zapomenout. Naší rodinou prošlo už několik zvířat různých druhů, ale nejsilnější vztah jsme si utvořily s Goldy - nyní s Aurou. Nemusím to ani popisovat, vím, že mě každý opravdový milovník psů pochopí - na žádné zvíře, na žádného psa nelze zapomenout, hlavně ne na prvního.

Občas se podívám na staré video, prohlížím si alba - vidím ji tam, veselou, hravou, plnou energie a kuráže, někdy tvrdohlavou, přesto však vždy vroucně milující, věrnou a oddanou. Po tváři mi stékají slzy, nedá se to zastavit. Stále ji mám před sebou. 

Ti, kteří bez srdce prodávají psy jen proto, že nemohou být chovní, nebo proto, že už jsou zkrátka staří a už se na nich jednoduše nedá množit, jsou sprostými množiteli a nikdy se na psy nedívají jako na přátele, ale jako na věc - zboží - zisk. Taková individua bez vztahu, lásky a úctě k přírodě a zvířatům odsuzuji a divím se, jak dovedou být lhostejní, krutí a zákeřní k tak milým, věrným psím očím, které svým majitelům věří a dovedou udělat pro radost pána cokoli na světě. Na druhou stranu - není se čemu divit. Jsme lidé, a lidé jsou těmi nejzákeřnějšími tvory na Zemi. Zabíjí přírodu, zvířata i sebe, ničí, vraždí, znečišťují, devastují. Vše pouze a jen pro peníze, slávu, bohatství. Někdy se divím, jak pes mohl tak přilnout k člověku a stát se jeho největším přítelem. Asi pro to měl důvod. Jen kdyby tušil, jací někteří lidé dovedou být ...

Vzpomínám. Vzpomínám na vše krásné, čím jsi nás, Goldy, obdařila. Kolik lásky jsi nám obětovala. Část mého srdce zůstává otevřená pouze a jen Tobě, moje zlatá. Aura je moc prima holka, má neuvěřitelně temperamentní povahu a smysl pro legraci. Moc mi pomáhá. Ale nenahradí mi Tě. Tys byla - jsi - a zůstáváš tou první. 

Děkuji Ti za vše, moje lásko. Děkuji a promiň, prosím odpust mi, že přicházím až opožděně na to, co vše jsi pro mě znamenala a jak moc jsi mi v životě pomohla. Mou dcerou zůstáváš navždy. Dokud budu dýchat, dokud budu žít, budu ve svém srdci nosit vzpomínku na Tebe. Na Tebe, tu první a nezapomenutelnou lásku mého života. 

                                 Věrná a oddaná přítelkyně celé rodiny, naše Goldy
 

                                                               S láskou a úctou Tvoje paní   - Milena Blaháková -

 

 © Copyright Goldy Forever Golden Retrievers 2002 - 2006.
All rights reserved // všechna práva vyhrazena.
Fotografie i texty smí být použity pouze se souhlasem autorky.

Webmaster "Goldie" - Milena Blaháková

Spuštěno: 25.7. 2002     
LAST
updated: 19.2.2006

"Když pohlédnu na hvězdnou oblohu, spatřím nekonečnost, tajemnost a věčnou krásu hvězd. Když pohlédnu do Tvých očí, zřím nekonečnou lásku, nezměrnou oddanost a věrnost, kterou Ty mi věnuješ na věky věků. Díky za vše, můj nejlepší příteli se zlatým srdcem!"